Wiadomości

Niania złodziejka nadal pracuje. Zgłaszają się kolejni okradzeni

Agnieszkę W. zatrzymano na gorącym uczynku, gdy okradała swoich pracodawców.
Agnieszkę W. zatrzymano na gorącym uczynku, gdy okradała swoich pracodawców. fot. policja

Na policję zgłaszają się kolejne osoby okradzione przez Agnieszkę W. - nianię przyłapaną na okradaniu swoich pracodawców. Sama kobieta tymczasem, jak informują nasi czytelnicy, wciąż zatrudnia się do pilnowania dzieci. - Śledztwo w tej sprawie trwa, jedyny środek zapobiegawczy, jaki zastosowano względem tej pani, to dozór - mówią z kolei policjanci.Czy kiedykolwiek okradziono twoje mieszkanie?

tak, kilka razy 8%
tak, raz 20%
nie, nigdy 72%
zakończona Łącznie głosów: 1390
Sprawę Agnieszki W. złodziejki zatrudniającej się jako niania opisaliśmy szeroko pod sam koniec grudnia ubiegłego roku. Wszystko dzięki informacjom od rodziny, której przez wiele miesięcy ginęły z mieszkania wartościowe drobiazgi. Domownicy początkowo nawet nie skojarzyli problemu z kilkugodzinną wizytą niani dwa lata wcześniej.

Dopiero zainstalowanie cichego alarmu i ukrytej kamery pomogło rodzinie zidentyfikować złodziejkę. Weszła do ich mieszkania, gdy spędzali święta poza domem. Szybki telefon na policję pozwolił zatrzymać kobietę na gorącym uczynku.

Już wówczas wiadomo było, że 34-latka z Gdańska może mieć na koncie znacznie więcej podobnych przestępstw, bo poszkodowana rodzina sama dotarła do innych osób, które twierdziły, że zostały okradzione przez Agnieszkę W. Informacje też potwierdza policja, która przyznaje, że po naszej publikacji zgłosiło się więcej poszkodowanych osób.

Co więcej, sami ustaliliśmy, że kobieta była już wcześniej nie tylko notowana, ale i prawomocnie karana - spędziła dłuższy czas w więzieniu.

Agnieszka W. wciąż zatrudnia się jako nianiaUjęcie kobiety było możliwe, bo jedna z okradanych rodzin założyła w domu kamery, które zarejestrowały kradzież.
Ujęcie kobiety było możliwe, bo jedna z okradanych rodzin założyła w domu kamery, które zarejestrowały kradzież. fot. czytelniczka Trojmiasto.pl
Skontaktowała się z nami rodzina, która dosłownie tydzień przed świętami zatrudniła Agnieszkę W. w charakterze niani. Dopiero kilka dni później jeden z domowników przeczytał artykuł na naszej stronie i skojarzył, że prawdopodobnie chodzi o tę samą osobę (co potwierdziliśmy, znając jej personalia).

- Daliśmy ogłoszenie, że szukamy niani. Ta pani sama do nas zadzwoniła. Nie za bardzo wzbudzała nasze zaufanie, ale byliśmy w takiej sytuacji, że musieliśmy ją zatrudnić na kilka dni. Sama chwaliła się, że pracuje aktualnie u kilku innych rodzin, co początkowo nas nie dziwiło, ale gdy skojarzyliśmy fakty, to postanowiliśmy wymienić zamki i skontaktować się z państwem - mówi nasz czytelnik.
Nawiązuje do sposobu działania Agnieszki W., która nie tyle okradała pracodawców podczas pracy, co dorabiała sobie klucze i później pojawiała się w mieszkaniu, gdy nie było w nim domowników.

Policja: śledztwo trwa, pokrzywdzonych jest więcejWiedząc, że Agnieszka W. wciąż zatrudnia się u kolejnych rodzin, postanowiliśmy zapytać o sprawę policjantów.

- Policja nadal zbiera materiały w postępowaniu przygotowawczym w tej sprawie. Ze względu na jej wielowątkowość postępowanie nadal trwa i w dalszym ciągu czekamy na zgłoszenia od kolejnych osób, które mogły zostać okradzione przez podejrzaną - mówi Karol Kościuk z komendy policji w Pruszczu Gdańskim (sprawę prowadzą policjanci z Kolbud, choć dotyczy ona kilku miast, w tym Trójmiasta).
Nie precyzuje przy tym, ile poszkodowanych osób zgłosiło się od grudnia na policję. Wiadomo tylko, że "kilka".

Czy jednak Agnieszka W. wciąż może pracować jako niania? W teorii tak. Wciąż bowiem trwa postępowanie, a kobiety nie aresztowano tymczasowo.

- Kobieta, która została zatrzymana do tej sprawy, została objęta dozorem policyjnym. To jedyny środek zapobiegawczy, jaki zastosowano - dodaje Kościuk.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (107)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Forum dziecko

 • jquyohit can you buy viagra over the counter australia

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Kiasum

 • Ola (2) Dzień dobry czy ktoś wie kiedy będą wypłacane pielęgnacyjne i resztę świadczeń czy w piątek...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Proszę pomóż jeśli możesz (3) Dzien dobry.Jestem samotna mama dwoch chlopcow wiem ze takich ogloszen jest mnostwo i...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Tina

 • Polska umowa delegacja za granicę Dzien dobry, czy ktoś z Państwa mial sytuację, gdzie maz mial podpisana umowę z polską...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Patrycja

 • Rumia- czy dobrze tu się żyje i jak z... (2) Witam, planujemy z mężem przeprowadzkę do Trójmiasta jednak ze względu na wysokie ceny...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • fotoksiążka kupon voucher rabat na... Hej, Może komuś się przyda kupon rabatowy:...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Zwolnienie lekarskie a ciąża Witam. Czy któraś z kobietek miała taką sytuację że była na zwolnieniu od psychiatry i...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Progesteron 35,84 ng/ml (2) Cześć dziewczyny, czy wynik progesteronu 35,84 ng/ml w 19 dc może oznaczać ciążę?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Natalia

 • Gdzie kupujecie ubranka Gdzie kupujecie ubranka/wyprawkę dla malucha? Znacie jakieś fajne sklepy? Wolicie zakupy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mamawrzesien2021

 • Krwawienie I trymestr (5) Cześć, zaczęło się dwa dni temu na wieczór parę kropli jasnoczerwonej krwi, w nocy ból...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Asia

 • Oby do 1 - Czyli czy udaje Wam się... (3) Czy w dzisiejszych szalonych czasach korony i dodrukowywania pieniędzy udaje się Wam coś...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Rampampam

 • Poród ofiara gwałtu (10) Niech się zajmą tym czym należy w naszym kraju. Zostałam zgwałcona nasz kraj z dykty w żaden...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Anonimowa

wszystkie tematy »