• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Nie tylko Halloween - co robić w weekend?

Anna Żukowska
26 października 2013 (artykuł sprzed 9 lat) 
Opinie (59)
Od Halloween nie da się już uciec, jednak można połączyć świętowanie z nauką i pożytecznym spędzaniem czasu. Od Halloween nie da się już uciec, jednak można połączyć świętowanie z nauką i pożytecznym spędzaniem czasu.

Lubicie to święto czy nie, w ten weekend trudno będzie uciec od tematu Halloween. Choć tak naprawdę powinno się je obchodzić w czwartek, większość halloweenowych imprez dla dzieci odbywa się już teraz.Okazuje się, że strachy i duchy można pogodzić z... nauką. Do gdyńskiego Experymentu zobacz na mapie Gdyni zawitają postacie z krainy czarów, spotkacie tam m.in. Wiedźmę Kulkulinę i jej kota, ArysKOTrata Kuleczkę. Oprócz zwiedzania interaktywnej wystawy, będą na was czekać konkursy, gry i zabawy związane z Halloween. Będziecie się zastanawiać, jakie składniki są potrzebne do zrobienia "tajemniczego wywaru", a podczas science show zobaczycie, jak się go przygotowuje . Dla osób, które przyjdą przebrane, przygotowano niespodzianki. Sobota, niedziela, godz. 10:00-19:00. Bilety: 12-20 zł.

Znana wam dobrze sala zabaw Loopy's World zobacz na mapie Gdańska zmieni się w mroczny dom, w którym będzie można spotkać niejednego stracha. Organizatorzy zapewniają, że dzieci przeżyją wiele mrożących krew w żyłach przygód. Oprócz tego będzie wiele konkursów i zagadek do rozwikłania a także zabawy z dynią. Będzie można wyciąć z niej straszną głowę a jak ktoś nie będzie miał na to ochoty - spróbować ciasta dyniowego. Chętni wezmą udział w tropieniu straszydeł i poszukają skarbu. Sobota, niedziela, godz. 10:00-20:00. Bilet: 39 zł dziecko (opiekunowie nie płacą za wstęp).

Halloween trafiło również pod dach Muzeum Miasta Gdyni zobacz na mapie Gdyni. W sobotę odbędą się tam warsztaty pt. "Co robi klucz na karku?". Dlaczego muzeum robi spotkanie wokół amerykańskiego święta? Ano dlatego, że nie da się przed nim uciec, a halloweenowe gadżety na dobre zadomowiły się w naszym otoczeniu, więc warto się dowiedzieć, o co tak naprawdę w tym święcie chodzi. Podczas warsztatów będzie można się dowiedzieć, co ma wspólnego Halloween z naszymi polskimi Zaduszkami i dlaczego nowe zwyczaje wypierają te stare, obchodzone często od kilkuset lat. Sobota, godz. 11:00-13:00. Zapisy pod numerem: 58 66 20 935. Bilety: 4-7 zł.

Dla tych, którzy nie obchodzą Halloween, też się znajdzie coś ciekawego. W poprzednim tygodniu zaczął się Tydzień RekinaAkwarium Gdyńskim zobacz na mapie Gdyni, a teraz czas na jego zakończenie. W sobotę i niedzielę czeka na najmłodszych wiele atrakcji związanych z głównymi bohaterami, czyli rekinami. Będziecie się mogli dowiedzieć wielu interesujących faktów na temat tych ryb, porozmawiać z opiekunem rekinów (sobota godz. 14:00), wziąć udział w pokazie karmienia rekinów bambusowych (sobota, godz. 14:30) a także zajrzeć do otwartego, rekiniego laboratorium. Nie samą nauką jednak (mały) człowiek żyje. Przygotowano również wiele zabaw dla dzieci, m.in. pokaz balonowy, malowanie twarzy i wesołe gry. Sobota, niedziela godz. 10:00-16:00. Wstęp w ramach biletów: 16-24 zł.

A może warto wyjść do teatru? Teatr na plaży zobacz na mapie Sopotu zaprasza na poranki teatralne dla dzieci. W tę niedzielę na scenie zagości Teatr Qfer ze spektaklem "Oj, Boli!" To opowieść o królu, którego bardzo bolał ząb. Nie poszedł z tym problemem jednak do dentysty, bo bardzo się go bał. Po drodze wywiązało się sporo zabawnych sytuacji a jak się skończyło - sami zobaczcie. Dla tych dzieci, które nie przepadają za myciem zębów, albo - tak, jak król - boją się wizyty w gabinecie stomatologa, obejrzenie spektaklu może spowodować zmianę przyzwyczajeń i przełamanie strachu. Niedziela, godz. 11:00. Bilety 10-15 zł.

Z kolei w KinoPorcie zobacz na mapie Gdańska odbywają się rodzinne poranki filmowe. W najbliższą niedzielę możecie tam zobaczyć "Zemstę futrzaków". Film opowiada o tym, jak niełatwo zrealizować swoje plany, jeśli kolidują one z planami zwierząt. Jeśli np. ktoś chce zbudować osiedle mieszkaniowe na terenie zamieszkałym do tej pory przez dzikie zwierzęta, musi się liczyć z tym, że łatwo nie będzie... Niedziela, godz. 10:45. Bilety: 10 zł.

Otwarcie Centrum Handlowego Riviera zobacz na mapie Gdyni na pewno przyciągnie tłumy, więc jeśli wolicie spokój - to nie jest propozycja dla was. W Rivierze otwiera się nowe kino, Helios. Przy okazji otwarcia zaprasza do siebie na Dzień rozrywki. Będzie można wziąć udział w różnych grach i zabawach oczywiście wokół tematyki filmowej. I tak - chętni zbudują salę kinową z kukurydzianych klocków, będzie można pograć na Xbox'ie i spotkać szczudlarzy i clownów. Sobota, od godz. 11:00. Wstęp wolny.

Wydarzenia

Poranki teatralne dla dzieci

teatr lalek, teatr dla dzieci

Poranki filmowe w KinoPorcie-październik

projekcje filmowe

Tydzień Rekina

festyn, wystawa, spotkanie

Halloween w Loopy's World

Weekend Halloween w EXPERYMENCIE!

Nowe kino w Twoim mieście!

Miejsca

Opinie (59)

 • Hallo - co ?

  - Halo! Halo!
  - Proszę Pana! Ona nieczynna ta budka, nawet napis był, ale jakiś obuz zdjął.

  • 38 0

 • "trudno będzie uciec od tematu Halloween" - podziwiam hipokryzję 3miasto, które właśnie reklamuje (8)

  to amerykańskie zwyrodnienie i ogłupianie dzieci, ale i głupich dorosłych

  • 79 15

  • a co powiecie o Holly Wins - znacie? (5)

   • 5 4

   • (3)

    Kościół Katolicki ma za sobą tysiące lat tradycji zawłaszczania i przerabiania na własne gusła wszelakiej niewygodnej dlań obrzędowości. A Holly Wins to kolejny przykład.

    Co strasznego w poznawaniu kultury innych krajów zwłaszcza jak temu towarzyszy dobra zabawa. Owszem Walentynki czy Halloween są coraz bardziej komercyjne, ale gdzie są rodzice by prócz sprawowania opieki nad zabawą powinni wytłumaczyć dziecku jakie znaczenie dla obcej kultury ma/miała taka forma świętowania.
    Poznawanie kultur to nic złego - tylko brak czasem rozsądku.

    PS: Jeśli idzie o naszą słowiańską kulturę i obrządki w tym czasie to odsyłam do Dziadów.

    • 7 11

    • poznawać czczenie szatana to dawać mu jeden palec, a on cię już wciągnie! (2)

     Szatan jest inteligentny i takie "zabawy" mogą się źle skończyć

     • 8 4

     • wyrazy współczucia wierzącemu patriocie. (1)

      Patriotyzm nie zaczął się z marszałkiem na koniku. Jeżeli szanujesz naszą tradycję to przyjmij do wiadomości że wszystkie ale to WSZYSTKIE święta antyszatana czyli boga jahwowego zostały w Polsce zaadoptowane na bazie rodzimych tradycji.

      • 0 1

      • Opowiadasz bzdury młody przyjacielu.

       Patriotyzm, w rozumieniu miłości NARODU, rozpoczął się wraz z narodzinami tegoż narodu w XIX wieku. Bliżej stad do Marszałka niż do Geografa Bawarskiego. Nie uczyli? nie uczyli.

       "Rodzimych tradycji" słowiańskich było tyle co nic, bo ludność słowiańska od momentu przybycia na tereny Polski ok. VI wieku nie była zorganizowana w jednostki większe niż rodowe opola, żyła w izolacji i rozproszeniu. Nie było spójnej religii, spersonifikowanych bogów, uniwersalnych systemów etycznych, instytucji religijnych ani niczego, poza prostymi wierzeniami w nadnaturalność zjawisk i miejsc. To są fakty naukowe.

       Wszelkie bóstwa spersonifikowane i idące za tym systemy obrzędowe pojawiły się dopiero w wyniku oddziaływania chrześcijaństwa lub też w mniejszym stopniu innych religii na Słowian. Przykładem jest słynny Światowid ze Zbrucza - dzieło poźnosłowiańskie z X/XI w., powstałe w wyniku zapatrzenia na religię Wikingów. Dodać nalezy, że slady tych bóstw spersonifikowanych sa w Polsce - w pórwnaiu z terenami Połabia - znikome, co też świadczy o ubóstwie religijnych tutejszych Słowian. To sa fakty naukowe: historyczne i archeologiczne.

       Co do samych świąt: maja one bardzo zróżnicowane źródła. Mitraizm dał początek świętom Bożego Narodzenia, Boże Ciało, to pomysł francuski z XIII wieku, a pierwociny Wielkanocy - to zwyczaj być może jeszcze wspólny dla Indoeuropejczyków! Prawda naukowa.

       To oczywiście tylko kwestia terminów, polityki ekspansji chrześcijaństwa i obrzędowości, a więc rzecz drugorzędnia, bo istotą chrzescijaństwa nie są terminy świąt ani obyczaje z nimi związane, ale wporwadzony przez nie zupełnie nowy, uniwersalistyczny system moralny, oparty na miłości Boga i bliźniego.

       • 1 0

   • A co z dziećmi które boją się Halloween???? Moja córka boi się potworów i na Halloween nie poszła. Rozumiem, że w przedszkolu tego nie uniknę, ale czy wszystkie sale zabaw muszą być "strasznie ponure"? To chyba przesada!

    • 0 0

  • od tematów chrześcijańskich jakoś redakcji udaje się uciec, więc

   pewnie i od obcych obyczajów by się dało. To kwestia woli. trojmiasto.pl obrało "orientację na nowości", jak to sami przyznali w szybko usuniętym komentaarzu na tym forum.

   • 9 0

  • Faktycznie. Widocznie Pani Redaktor chce być Amerykanką jak Azbest (C. Pazura).

   proszę obejrzeć. Znajdzie Pani wiele innych inspiracji.....

   • 4 0

 • Hallo - biznes (1)

  I tyle w temacie, głupota "amerykańska", zaraźliwa epidemia, jak 14 luty. To wszystko jest wielki biznes, szmal wyciągany od frajerów. Co ciekawe takie dyniowe hallo szybko się roznosi w tym jakże katolickim kraju.

  • 56 5

  • Ciekawe, że głupota i biznes amerykański w przypadku Halloween i Walentynek, ale jak kolega zaprosi na kawalerski z panienkami, to jakoś oburzenia nie słychać. Pokażcie mi faceta który jednakowo bojkotuje Walentynki i kawalerskie :P

   • 2 1

 • jestem przeciwna (1)

  po co portal pisze o tym i reklamuje? i zachęca?
  trudno będzie uciec?
  gdyby nie rozgłos czyniony głównie przez dziennikarzy, nikt by o tym nie wiedział

  nawołuje do bojkotu i usunięcia tego artukułu

  • 62 13

  • To może w ramach bojkotu - nie czytaj i nie komentuj, hę?

   • 1 6

 • Jakby ludzie (10)

  poczytali skad się wzielo halloween.

  • 27 5

  • To co? (9)

   Zdarliby z siebie szaty, spalili je w świętym ogniu i pognali całować księdza w kolano, bo tzw. "szatan"?

   Co Cię to obchodzi? Nie podoba się, nie obchodź, unikaj, zamiast wypierdywać frazesy.

   • 9 24

   • trener ty sobie mózg potrenuj choc raz w roku to bedziesz wiedział (6)

    • 16 4

    • Nie bądź taki/a tajemniczy/a, (5)

     podziel się wiedzą i o zgubnym wpływie Halloween na umysły i życie bezbronnych ludzi.

     Jesteście prześmieszni w swoich paranojach.

     • 5 16

     • Clown (4)

      • 5 2

      • Polskiego języka nie można było użyć? (3)

       Miłośnicy rodzimych tradycji, a po angielszczyznę w słownictwie sięgają.

       • 2 7

       • Dobrze, zgodnie z polszczyzną Helołin, pasuje?! (2)

        • 5 2

       • Nie pasuje, (1)

        bo w języku polskim nie ma słowa "Helołin", osiołku po europeistyce.
        Próbuj dalej, tylko postaraj się nie ośmieszać jeszcze bardziej, dobrze?

        • 4 6

       • Lubisz świeczki w warzywach, super. A sądząc po Twoim "wypiardywaniu",

        Taaak, to bardzo głębokie stwierdzenie, godne gimnazjum.

        • 5 2

   • Za Wiki

    "Jack-o'-lantern to halloweenowa lampa zrobiona z wydrążonej dyni. W środku wydrążonej dyni z wyciętymi otworami stawia się świecę. Z okazji święta Halloween tradycją stało się stawianie w oknie lub w drzwiach domostwa latarni.
    Wydrążona dynia ze światełkiem w środku dla irlandzkich chłopów oznaczała błędne ogniki uważane za dusze tragicznie zmarłych. W czasie tajemniczych obrzędów miano uwalniać ludzkie dusze z ciał czarnych kotów i nietoperzy."

    • 3 0

   • oj juz juz...

    chodziło o to, że jakby poczytali, to by się tak nie oburzali faktem obchodzenia Halloween,czyli nic innego jak Wigilia Wszystkich Świętych, a chodzenie po grobach i palenie zniczy jest bardzo świeckim zwyczajem. I to tyle.

    • 0 2

 • Mamy pokolenie lemingów,bezstresowo chowanych pólmózgów wiec co się dziwić (2)

  Dlaczego Polacy nie przyjmują najlepszych wzorców zachodnich tylko przyjmują wyłącznie te negatywne?Dlaczego nie przyjmują kultury zachowania za kierownicą ,sprzątaniu po swoim psie i mnóstwo innych.Ale za to chętnie przyjmują coś czego nawet nie rozumieją!

  • 52 8

  • Bo większość to przygłupy. (1)

   • 8 1

   • Wyjąłeś mi to z ust.

    przygłupy to mało powiedziane!

    • 5 0

 • Jak co roku napisze to samo (5)

  To święto nie wywodzi się z USA !!!! Douczcie się zamiast pisać głupoty. To,że dzieci się świetnie bawią,wycinają dynie,przebierają się itd to naprawdę nic złego. Szkoda ,że jakoś jak chodzą do kościółka gdzie opowiada im się o facecie co chodził po wodzie,albo gdzie ksiądz patrzy lubieżnym okiem to jakoś złego nie widzicie. Żenuje mnie podejście do haloween jak do mszy w imię szatana. To świadczy jedynie o zabobonnym społeczeństwie do cna zmanipulowanym przez kościół katolicki,który wiecznie krytykuje i zatrzymał się w czasach średniowiecza. Jak czytam niektóre wypowiedzi to mam wrażenie,że to głosy biedoty wiejskiej co to nigdy do szkół nie chodziła i jak im ksiądz powie ,że białe to czarne to wierzą bez słowa

  • 38 52

  • odezwał sie ten z klanu Paligłupa !!! A raczej obecnie z klanu rucha...nia

   • 8 8

  • biedny człowieku bez wartości...
   Nie przejmuj się, liczy się dobra zabawa! :)

   • 3 4

  • wierzymy, że najwyższą wartościa jest miłość, z której wynikają inne

   jak prawda i piękno.

   • 5 2

  • Dokładnie tak !

   Masz rację i dobrz eto ujołeś !!!! Kiedy ludzie w końcu pżejrzą na oczy i przestaną wygadywać te głupoty !!!
   Tiaaa... statniści, pogańskie święto i inne pierdoły..

   • 1 4

  • Popkulturowe zjawisko Helołin jak najbardziej wywodzi się z USA

   bo z USA wywodzi się popkultura jako całość - adaptując na potrzeby komercji różne zwyczaje z różnicyh stron, zmieniając jej pod kątem optymalizacji zysków.

   Zdanie, ze H pochodzi z USA jest jak najbardziej uprawnione.

   • 1 0

 • Wynocha !!! (1)

  Z Polski z poganskimi swietami ,szatanizmowi Nie !!!

  • 42 25

  • haha

   trzebabyłoby usunąć wszystkie święta katolickie bo wszystkie mają pochodzenie pogańskie.... dokładnie...wynocha

   • 4 7

 • My z Nicolką i Alankiem pójdziemy na Halołłen do Riwiery (5)

  żeby nie mieć nic wspólnego z pIsowskimi nieudacznikami z kościołów.

  • 27 16

  • Leming nieobchodzi mnie co kto gada do momentu az mnie nieokrada jak od 7 lat Donald i jego kolesie (1)

   a nieudacznikiem to jest ekipa Donaldinio choc oni okradaja nas nie z powodu nieudacznictwa i niekommpetencji ale celowo z zachłannosci!

   • 10 2

   • ale wy ludzie macie na bani hahah

    artykul o haloween a wy dajecie komentarze politycznei religijne. baaaardzo rzadko komentuje sam artykuly na tym portalu ale lubie czytac i sie czasami posmiac jednak dzis musze napisac ze wiekszosc tych zbulwersowanych ludzi co im wszystko przeszkadza i anonimowo komentuja chyba nie uprawia sexu albo prowadzi bardzo smutne zycie.

    • 1 1

  • heloł

   ja też tam będę

   • 11 0

  • A Ken zostanie w domu? (1)

   • 4 0

   • Zostanie z Barbie

    będzie wolna chata. Beda zakładali prezerwatywę na banana jak pani pokazywała w szkole.

    • 3 0

 • ach! to się zobaczymy

  • 18 6

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna

wystawa

Raz, dwa, trzy, rzeźba patrzy!

wystawa

Kosmopark - wystawa dla dzieci

wystawa, warsztaty, pokaz

Najczęściej czytane