Wiadomości

stat

Nowa przestrzeń dla rodzin w Gdyni

Gdyńskie Centrum Aktywności Rodziny przy ul. Świętojańskiej ma być miejscem, gdzie rodzice znajdą kompleksową informację na temat polityki rodzinnej miasta. Będzie tam można także po prostu przyjść, przewinąć czy nakarmić dzieci. Otwarcie zaplanowano w niedzielę o godz. 12 na pl. Kaszubskim.Program Gdynia Rodzinna powstał blisko siedem lat temu. Jego zadaniem od początku było inicjowanie i organizowanie imprez, wydarzeń kulturalnych, spotkań, warsztatów i projektów. Zyskał aprobatę rodziców i władz miasta, które przekonują, że się sprawdził i warto go rozwijać.

Znakiem, że Gdynia chce stawiać na rodziny, było podpisanie z UNICEF-em porozumienia o uczestnictwie naszego miasta w pilotażowym programie UNICEF "Miasto Przyjazne Dzieciom".

- W Gdyni głosy, potrzeby, priorytety i prawa dzieci są integralną częścią miejskich polityk, programów i decyzji. Dzieci mają pełne prawo czuć się podmiotowo i z pewnością mają nam wiele do powiedzenia. Będziemy jeszcze bardziej wsłuchiwać się w ich słowa - zaznaczała wówczas Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny.
Utworzenie Centrum Aktywności Rodziny ma zadowalać kolejne potrzeby rodziców, ale nie tylko ich.

Gdyńskie Centrum Aktywności Rodziny: dla rodziców i specjalistów- Jest to przestrzeń przeznaczona nie tylko dla rodziców, którzy mogą tam przyjść, przewinąć i nakarmić dzieci oraz dowiedzieć się, co miasto proponuje rodzinom, gdzie wybrać się z dziećmi w niedzielę czy złożyć wniosek o stypendium dla uzdolnionego malucha. Jest to także przestrzeń dedykowana specjalistom, którzy mogą swoje usługi sieciować, programować politykę względem rodziny i wymieniać się doświadczeniami. Ta przestrzeń powstała w miejskim zaadaptowanym specjalnie do potrzeb lokalu - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.
Gdyńskie Centrum Aktywności Rodziny: oferta


 • informacja na temat dostępnej oferty kierowanej do rodzin

 • punkt konsultacyjny

 • nadzorowanie i monitorowanie jakości usług kierowanych do rodzin i dzieci

 • zintegrowanie różnych instytucji i organizacji działających w obszarze tematyki rodzinnej

 • otwarta przestrzeń dla rodziców z możliwością przewinięcia i nakarmienia dziecka


Centrum Aktywności Rodziny: otwarcie w niedzielę na pl. Kaszubskim- W Gdyni działa wiele instytucji zajmujących się rodziną. I to bardzo prężnie. Jednak często zupełnie niezależnie od siebie. Spotykając się w jednym miejscu, mamy nadzieję uzyskać efekt synergii, którego nikt z nas w pojedynkę nie byłby w stanie osiągnąć - dodaje Beata Szadziul, od kilku miesięcy naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej i jednocześnie pełnomocnik prezydenta ds. rodziny, która będzie kierowała centrum.
Otwarcie centrum odbędzie się w niedzielę przy pomniku Antoniego Abrahama. Podczas plenerowej imprezy zaplanowano pierwsze przedpremierowe odwiedziny w centrum i słodki poczęstunek.

Później Gdyńskie Centrum Aktywności Rodziny będzie działać od poniedziałku w dni powszednie w godz. 10-17 oraz w każdą drugą sobotę miesiąca w godz. 9-15.

Opinie (67) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Naczyniak czy zmiana skórna, jaki... (3) Drogie mamy. Prawie miesiąc temu zauważyłam u mojego dziecka na główce zmianę na skórze....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: mama

 • Asymetria ułożeniowa u dziecka -... (5) Mam podejrzenia, że moje dwumiesięczne dziecko ma asymetrię. Pediatra twierdzi, że wszystko...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ania

 • Prdiatra (2) Jakiego pediatre polecacie?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Marta

 • Psycholog dziecięcy Witam poszukuje dobrego, godnego polecenia psychologa dziecięcego. Który będzie pracował z...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Pozytywny żłobek ul. Świętokrzyska Cześć proszę o opinie o tym żłobku. Starszy syn chodził do zerówki przy przedszkolu w którym...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Po 2 cc trzecia ciąża (8) Witam. Mam pytanie jestem po 2cc ostatnia miałam w czerwcu 2018r teraz mam termin na...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Żłobek (5) Witam . Pomóżcie prosze :)) Szukam żłobka dla dziecka. Gdzie powinnam się zgłosic? Ile...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Fajne książki dla 12 latki Czy możecie polecić jakieś fajne książki dla 11 łatki, np coś w stylu jeżycjady Musierowicz...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »