wiadomości

Oceniamy plażę na Stogach w Gdańsku

Plaża na gdańskich Stogach jest dość dobrze przygotowana dla rodzin z dziećmi.
Plaża na gdańskich Stogach jest dość dobrze przygotowana dla rodzin z dziećmi. fot. Anna Szczodrowska/trojmiasto.pl

Po raz kolejny wybraliśmy się na jedną z trójmiejskich plaż, by sprawdzić jak jest przygotowana pod kątem udogodnień dla rodzin z dziećmi. Tym razem na celownik wzięliśmy plażę na Stogach zobacz na mapie Gdańska.Jak oceniasz plażę na Stogach?

jest najlepszą plażą w Trójmieście

56%

jest bardzo czysta i szeroka, niestety jest za daleko

16%

lubię ją, choć nie jest to mój "numer jeden"

17%

zdecydowanie jej nie lubię

11%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 524
Od kilku tygodni sprawdzamy czy trójmiejskie plaże przygotowane są do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Jak w naszym rankingu wypadła plaża na Stogach? Pierwsze wrażenie - pozytywne. Doskonały dojazd, zarówno tramwajem, jak i samochodem, praktycznie pod samą plażę. Już z daleka widać atrakcje, które przyciągają dzieci starsze i młodsze: nadmuchiwane zjeżdżalnie, łódki w basenach, pływające kule, plac zabaw, a nawet przejażdżki konne. Mnóstwo stoisk z pamiątkami lub gadżetami, które przydadzą się podczas plażowania, do tego wypożyczalnia parawanów i leżaków, a także bary serwujące przeróżne jedzenie.

Niedaleko od wejścia na plażę znajduje się budynek z toaletami. Co ważne, jest zadbany i estetyczny. Wprawdzie nie ma tam przewijaka, ale jest duży blat przy ścianie, który doskonale sprawdzi się w tej roli.

Dla plażowiczów, którzy na Stogi dojechali rowerem, przy pomoście prowadzącym w głąb plaży zainstalowano stojaki na rowery. Sam pomost sięga mniej więcej do połowy jej szerokości. Dla rodzin z wózkami może jednak okazać się niewystarczająco długi, by uniknąć przeprawy przez piasek.

Atutem jest również znajdujący się przy samym wejściu na plażę punkt medyczny. Bez problemu znajdziemy też śmietniki.

Okazuje się, że mieszkańcy Gdańska chętnie wybierają tę plażę spośród innych. - Korzystamy z plaży na Stogach nie tylko dlatego, że mamy dość blisko, ale ponieważ jest lepiej zorganizowana niż pozostałe - mówi pani Iza, mieszkanka Gdańska i mama czteroletniej Gosi oraz sześcioletniej Basi. - Jest gdzie przebrać dziecko, gdzie skorzystać z toalety, wszystko jest na miejscu. Do tego jest bardzo przyjazna i czysta. Choć wydaje się nieco zatłoczona, wystarczy przejść kawałek, by bez trudu znaleźć dla siebie spokojne miejsce na piasku.

Dobre zdanie o plaży na Stogach mają również inni gdańszczanie: - Byliśmy tu ostatnio rok temu. Widzę, że trochę się zmieniło, na przykład są natryski. Poprzednio kąpaliśmy młodego w umywalce - mówi pan Andrzej, tata dwuipółletniego Jasia i rocznej Olgi. - Wybieramy tę plażę, bo jest najczystsza i najładniejsza.

Jednak są i pewne minusy. Jak zauważają plażowicze, jest problem z parkowaniem. - Jest jeden parking płatny, a tak to auta stoją wzdłuż drogi i to chyba w miejscach, gdzie raczej nie wolno parkować - dodaje pan Andrzej.

Na płatnym parkingu opłatę nalicza się za każdą godzinę postoju, planując więc cały dzień na plaży musimy taki wydatek uwzględnić w budżecie. Nie ma co liczyć na wieczorne plażowanie z postojem za darmo: parking działa do godz. 22, czyli tak naprawdę do zejścia z plaży nawet najwytrwalszych.

Nie wszyscy mają jednak o Stogach dobre zdanie. - Dla dzieci tu nie ma nic. Prysznice są najczęściej nieczynne, toalety są za daleko, nie ma gdzie dzieci obmyć, przebrać - mówi pani Jadwiga z Warszawy, wypoczywająca z czteroletnim Wiktorem i ośmioletnią Zuzą. - Dzieciom do szczęścia wystarczy piasek i woda, ale pod kątem obsługi dzieci nie jest tu dobrze. Przebieralnia jest jedna i cały czas jest do niej kolejka, atrakcje dla dzieci przy wejściu na plażę są płatne i to sporo.

Faktycznie, zapłacić trzeba za wszystko oprócz tradycyjnego placu zabaw, który jest dostępny dla każdego i to tam niektórzy lokują się z dziećmi na dłużej.

- Plac zabaw jest fajnym przerywnikiem w kopaniu dołków w piasku i opalaniu się. Do wody możemy dojść stąd w trzy minuty. A dzieci mają szansę wyszaleć się w swoim "naturalnym środowisku" - dodaje pani Aneta z Wrocławia, która na plac zabaw przyszła z pięcioletnią Agatką i czteroletnią Zuzią. - Za płotem są płatne atrakcje i rzeczywiście trudnością może okazać się namówienie dzieci, żeby zostały tu, gdzie nie trzeba płacić. Ale chyba nie da się nie ulec choć raz dziennie. W ciągu półgodzinnej zabawy dwójki dzieci, wydałam na łódki, trampoliny i dmuchane zamki aż 54 złote.

Niektórzy mają też zastrzeżenia dotyczące kwestii porządkowych. - Po osiemnastej pracę kończą ratownicy, a pod ścianą budynku przy natryskach zbierają się lokali miłośnicy taniego wina - mówi pani Anna z Poznania, która na Stogi przyjechała z trójką dzieci. - Patrząc na nich nie tylko nie mam ochoty skorzystać z natrysków, ale obawiam się, że rano piasek będzie pełen kawałków szkła, na których dzieci pokaleczą sobie stopy. Do tego wieczorem nie widać tu żadnych służb porządkowych, a przecież plaża nadal tętni życiem.

A jak wam podoba się plaża na Stogach? Warto spędzić tam czas z maluchami, czy może lepiej jej unikać? Jesteśmy ciekawi waszych opinii.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (117)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

wiadomości

forum rodzina i dziecko

Najczęściej czytane