• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Oddała 35 litrów własnego mleka dla innych dzieci

Wioleta Stolarska
12 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Karmienie piersią to według ekspertów najzdrowszy sposób żywienia, który umożliwia dzieciom osiągnięcie optymalnego stanu zdrowia i rozwoju. Karmienie piersią to według ekspertów najzdrowszy sposób żywienia, który umożliwia dzieciom osiągnięcie optymalnego stanu zdrowia i rozwoju.

Niedawno urodziła swoje pierwsze dziecko i od razu wiedziała, że chce karmić je piersią. Niejedna mama niepokoiłaby się, czy ma wystarczająco dużo pokarmu dla swojego malucha i jest w stanie zapewnić mu zdrowy i prawidłowy rozwój. W przypadku pani Dominiki jednak na szczęście okazało się, że naturalny pokarm może dać nie tylko swojemu dziecku, ale też wielu innym. Świeżo upieczona mama oddała już do gdyńskiego banku mleka 35 litrów.



Czy miałaś problemy z karmieniem piersią?

Karmienie piersią to według ekspertów najzdrowszy sposób żywienia, który umożliwia dzieciom osiągnięcie optymalnego stanu zdrowia i rozwoju. Na tym zależało też pani Dominice, która kilka miesięcy temu przywitała na świecie swoje pierwsze dziecko.

- Bardzo zależało mi na naturalnym porodzie, co niestety zakończyło się inaczej, na szczęście z karmieniem wyszło tak jak chciałam. W pierwszej dobie po porodzie położne ze szpitala pomagały mi przy dostawianiu dziecka do piersi, a później reszta odbyła się intuicyjnie i naturalnie - opowiada Dominika.
Bez problemu zgromadziła już zapasy mleka dla swojego malucha, dlatego pomyślała o pomocy dla innych mam i ich dzieci.

- Wiedząc, jak cenny jest pokarm mamy, a także wiedząc, jak duże zapasy już zgromadziłam dla własnego dziecka, nie zastanawiałam się ani chwili. O banku mleka kobiecego dowiedziałam się z artykułu i tak zaczęłam pomagać innym dzieciom. Tu ilość oddawanego mleka nie ma znaczenia, najmniejsza ilość jest cenna. Mi udało się już oddać około 35 litrów, w trzy miesiące. Czuję się dobrze i uważam, że była to bardzo dobra decyzja. Kobietom, które zastanawiają się nad oddawaniem własnego pokarmu powiedziałabym: Kobieto, nie zastanawiaj się! Jedyny moment, kiedy możesz to zrobić, to okres laktacyjny, a w życiu kobiety bywa ich tylko kilka - przekonuje.
Czytaj też: Karmienie piersią nie takie proste - najczęstsze problemy matek

Gdyński bank mleka kobiecego to miejsce, gdzie każda karmiąca mama może oddać nadmiar pokarmu. Gdyński bank mleka kobiecego to miejsce, gdzie każda karmiąca mama może oddać nadmiar pokarmu.

Pomagają wcześniakom i niemowlakom



Gdyński bank mleka kobiecego to miejsce, gdzie każda karmiąca mama może oddać nadmiar pokarmu. Placówka działa przy ul. Huzarskiej 1, na czwartym piętrze budynku Szpitala Morskiego im. PCK.

- Bank mleka to także małe laboratorium zajmujące się pozyskiwaniem mleka kobiecego, bezpiecznym przechowywaniem oraz dostarczeniem go potrzebującym dzieciom - mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik spółki Szpitale Pomorskie. - Dzięki wsparciu takiemu jak od pani Dominiki możemy zapewnić naturalny pokarm noworodkom i niemowlętom, które nie mogą być odżywiane mlekiem biologicznej matki z powodu niskiej masy urodzeniowej lub chorób zagrażających życiu - dodaje.

Kto może zostać dawcą i jak to zrobić?



Proces rekrutacji dawczyń obejmuje m.in. rozmowę z koordynatorem Banku Mleka o stanie zdrowia oraz laktacji, a także konsultacje lekarza, który po zebraniu wywiadu zleci badania kwalifikujące do zostania dawczynią mleka kobiecego. Wykonywane są one w ciągu jednego dnia. Wszystkie konsultacje medyczne oraz badania krwi są bezpłatne. O dalszym postępowaniu informuje koordynator Banku Mleka.

Czytaj też: Pierwszy na Pomorzu bank mleka kobiecego powstanie w Gdyni

Wszelkie informacje na temat działalności Banku Mleka Kobiecego znajdują się na stronie internetowej Szpitali Pomorskich (zakładka ABC PACJENTA). W razie dodatkowych pytań można wysłać maila na adres bankmleka@szpitalepomorskie.eu lub skontaktować się z położną telefonicznie, pod nr. tel. 58 727 60 138, 58 72 60 494.

Miejsca

Opinie (94) 7 zablokowanych

  • Piękny gest

    • 4 0

  • (1)

    Kilka lat temu, gdy żona urodziła Nasze dziecko przy wyjściu ze szpitala dostaliśmy pojemniki na mleko. Żona miała więcej pokarmu niż potrzebowało Nasze dziecko. Średnio co dwa dni zawoziłem „odciągnięty” pokarm do szpitala na Klinicznej. Nie widzę nic w tym złego, jeżeli jest możliwość i potrzeba pomagajmy innym.

    • 17 2

    • Naucz sie pisać zaimki durniu nieuku.

      • 0 6

  • Czytam wasze komentarze i większość z was to d**ilE !!!
    Po 1 mleko takiej Pani jest badane itd
    Kolejna sprawa to mleko głównie przeznaczone jest dla dzieci które matki porzucają w szpitalu !
    Po 3 ona nic z tego nie ma to jest za darmo tak samo mleko jest dawane za darmo dzieciom, te dzieci które maja matki mogą je otrzymać jeśli matka chce a ma problem z laktacja (na okres pobytu w szpitalu)

    Macie zerowa wiedzę a komentujcie nawet nie raczycie doczytać artykułu tylko na sam widok tytułu piszecie durne komentarze !

    • 15 2

  • Bank Mleka ratuje nasze maluszki !

    'Wszystko super fajnie że pomaga itd, ale.... (9)
    ..... już chyba wolałabym sztuczne mleko, niż od obcej kobiety, nie wiadomo skąd. Wiem oczywiście że badane, ale dla mnie od obcej, to obrzydliwe i obleśne. Na szczęście nie stałam przed takim dylematem, bo wykarmilam dzieci sama'

    Totalnie się nie zgadzam.
    Akurat miałam przyjemność poznać Panią, która jest założycielką Banku - podczas zajęć Szkoły rodzenia w Redłowie prowadziła zajęcia z tematu laktacji . Super kobieta, z ponad 30 letnim doświadczeniem, oddana sprawie. Po pierwsze mleko sztuczne nie umywa się nawet do naturalnego jeśli chodzi o wartości odżywcze a mleka potrzebują między innymi właśnie te najbardziej chore noworodki, które leża na intensywnej terapii. Właśnie to mleko pomaga im wrócić do zdrowia. Każda kobieta, która chce oddać pokarm do banku jest skrupulatnie sprawdzana, po czym każda butelka od niej przechodzi ponowna kontrolę.

    Proszę się cieszyć, że wykarmiła Pani dzieci sama i nie miała takiego dylematu. Taka opinia jest wynikiem niewiedzy i egoizmu.
    Sama zostanę mamą za miesiąc i jeśli tylko będę miała możliwość oddam pokarm, bo wiem że nie ma nic ważniejszego od zdrowia naszych maluchów.

    • 15 3

  • Sonda (5)

    A gdzie odpowiedź "Tak, bardzo chciałam karmić naturalnie, ale mimo wszystko mi się nie udało"? Nie każda matka, która karmi mm robi to bo jej się nie chce naturalnie. Niektóre nie mogą i bardzo to przeżywają.

    • 9 1

    • (4)

      Leniwe matki ! CAsami trzeba czasu są laktator itd , są specyfiki które powodują ze mleka jest więcej. Nie bedizes przystawiać dziecka do cycka to nie bedize mleka. Najwiecej mleka kobieta produkuje w nocy wiec jak nie bedizesz ściągać laktatorem czy karmić w nocy to ci zaniknie proste !!

      A wy teraz na łatwiznę sztuczne mleka potem maja dzieci anemię jakieś choroby i zapalenia skory ogarnijcie się kiedyś jakos matki wykarmialy 6 dzieci

      • 1 12

      • Zamilcz (1)

        Mam ochotę Ci buźkę oklepać. Nawet nie wiesz o czym mówisz. Sama bardzo chciałam karmić piersią. I co? I g... 4 miesiące męki, 4 miesiące walki o każdą kropelkę mleka, wiele godzin w dzień i w nocy z dzieckiem lub laktatorem przy cycku, cały czas pod opieką poradni laktacyjne, wspomaganie laktacji na wszystkie możliwe sposoby, na spacer porządny nie mogłam z dzieckiem wyjść, bo zaraz pobudzać laktacje trzeba i co? 60ml ściągnięte w ciągu doby, jak młody 120 na raz zjadal. 4 razy zapalenie piersi. Wyłam jak musiałam dziecku dać MM, czułam że zawiodłam jako matka i jako kobieta. Powiedziałam dość jak w ciągu doby odciagnelam 7 ml.... I jakoś tak od razu macierzyństwo stało się piękne...

        • 10 3

        • To, że kobieta nie karmiąca piersią czuje, że zawiodła, to skutek nagonki w mediach

          Najważniejsza jest miłość, a nie "najważniejsze jest, by karmić piersią".
          Wiele dzieci karmionych piersią też ma alergie i niską odporność (niestety).
          Wychowałam kilkoro dzieci, niektóre karmiłam piersią, niektóre nie.
          Nie mam z tego powodu kompleksów.
          Jestem nadal kochającą i dbającą o dzieci, mamą.

          • 8 0

      • lol. matka mnie karmiła naturalnie przez 3 miesiące, potem jechałam na mleku w proszku. 34 lata minęły, a moim największym problemem zdrowotnym była świnka.

        • 4 1

      • wcale nie było tak, żewszystkie wykarmiały, także wiele kobiet na wsi w dawnych wiekach dawało szybko dziecku mleko krowie

        lub kozie.

        • 4 0

  • Ciekawe czy ta Pani przemyslala jak wplynie to na jej zdrowie. Taki naddatek mleka powoduje samonapedzanie sie laktacji i niestety daje mocno kobiecie w kosc

    • 9 1

  • Mmmmmmuuuuuuuuuuuuu.

    • 1 0

  • Nie popieram (1)

    Mleka modyfikowane są wysokiej jakości i mają, co potrzeba. Skład pokarmu zmienia się w zależności od tego jak i ile je dane dziecko. Laktacja wyczerpuje organizm kobiety. Po 6-ciu miesiącach intensywnego i solidnego karmienia dziecka piersią wypadają mocno włosy i bolą, łamią kości.

    • 3 11

    • Bzdury. Jesteś niedouczona i, jak wynika z twoich błędnych wniosków, najwyraźniej niedożywiona.

      • 6 2

  • Absolutnie nie

    Mleko matki zmienia sie wraz z potrzebami dziecka i jest dostosowane wartosciowo i kalorycznie pod wzgledem konkretnego dziecka. Nie podalabym mleka obcej kobiety tu bez zastanowienia wybieram mm. Tym bardziej dzieci z niska masa urodzeniowa powinny dostawac mleko wysokokaloryczne i takie jest kobiety ktora urodzila wczesniaka a nie donoszone dziecko. Wiem bo sama urodzilam. Nie mozna karmic samej sa mieszanki takie jest moje zdanie. Dla mnie to poprostu obrzydliwe.

    • 2 7

  • Wyjatakowy wyczyn i brawa dla tej kobiety bo

    oddac 35 litrow za jednym razem to jest ewenement.

    • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (6 opinii)

(6 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (2 opinie)

(2 opinie)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane