• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Opera, występy na scenie i warsztaty - planujemy rodzinny weekend

Anna Żukowska
7 lutego 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
Spektakle edukacyjne w Operze Bałtyckiej angażują małych widzów w zabawę, przy okazji przybliżając świat muzyki. Spektakle edukacyjne w Operze Bałtyckiej angażują małych widzów w zabawę, przy okazji przybliżając świat muzyki.

Macie już plany na weekend? Jak co tydzień sprawdziliśmy, co się dzieje w całym Trójmieście i wybraliśmy dla was najciekawsze wydarzenia. Zobaczcie, dokąd się wybrać z całą rodziną.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Poznajcie tajemnice operyZaczynamy od wyjścia do Opery Bałtyckiej. Raz w miesiącu możecie się wybrać na edukacyjny spektakl "Pomposa i...", podczas którego dzieci poznają instrumenty, różne zagadnienia muzyczne i dowiadują się wielu ciekawostek o operze. Strażnicy muzyki wspólnie z dziećmi i dorosłymi rozwiązują zagadki i uczestniczą w muzycznych zabawach. W tę niedzielę pojawią się grabie, chociaż nie będziecie nimi grabić liści, usłyszycie nietypowe instrumenty, ale przede wszystkim - zobaczycie ogrom zakulisowych atrakcji, w tym małe i duże elementy scenografii. Spektakl dla dzieci w wieku 4-8 lat. Niedziela, godz. 11, bilety: 25 zł, bilet rodzinny (2+2) 80 zł.

Brzechwa muzycznieTego samego dnia coś dla tych, którzy mają bliżej do Gdyni. Teatr Muzyczny zaprasza na "Brzechwę dla dzieci". Wiersze Jana Brzechwy to absolutna klasyka literatury dziecięcej, wszyscy je znamy. Podczas spektaklu usłyszycie m.in.: "Na straganie", "Kaczkę dziwaczkę", "Samochwałę", "Na wyspach Bergamutach" czy "Lenia". Poza humorem utwory zawierają zaskakujące zakończenie, często - poprzez zaprezentowaną historyjkę - uczą i wychowują, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre. Spektakl dla dzieci powyżej trzech lat. Niedziela, godz. 12. Bilety: 40-50 zł.

Pokaż swój talent!Zostajemy w Gdyni, bo tam z kolei mali artyści mogą wyjść na prawdziwą, teatralną scenę i pokazać swój talent. Raz w miesiącu w Konsulacie Kultury odbywa się Teatrzyk Młodego Artysty. To wydarzenie, które ma bardzo luźną formę. Uczestnicy do 15. roku życia zapisują się tuż przed wydarzeniem i mogą wyjść na scenę, aby zaśpiewać, zatańczyć czy opowiedzieć o swoim hobby. To świetna okazja, żeby zaznajomić dziecko z wystąpieniami przed publicznością, a przy okazji do pochwalenia się talentem. Wydarzenie prowadzi Magdalena Bochan-Jachimek. Niedziela, godz. 11, wstęp wolny.

Festyn na Dworcu Głównym w GdańskuW niedzielę na świątecznie przystrojonym peronie 5. gdańskiego Dworca Głównego już od godz. 12 czekać będzie moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. W tym zabytkowy pociąg, pełen niespodzianek. Zebrani wspólnie będą oczekiwać przyjazdu legendarnego dowódcy, generała Józefa Hallera. Będą kwiaty, powitalne bramy, orszaki, orkiestra dęta, śpiewy oraz tańce. Posłuchamy orkiestrowych szlagierów z lat 20., zatańczymy charlestona i zaśpiewamy. Niedziela godz. 10-16, wstęp wolny.

Kim jest Franek Błyskawica?Mamy też dla was propozycje dwóch ciekawych warsztatów. W Sztuce Wyboru spotkacie się z Agnieszką Śladkowską, autorką książki pt. "Franek Błyskawica". To bardzo ciekawski chłopak, który ma mnóstwo pomysłów i przygód, nie da się go nie lubić. Spotkanie z Frankiem Błyskawicą to spotkanie z przygodą, a nic tak nie przyciąga przygód jak wyobraźnia. Podczas naszych warsztatów potrenujecie wymyślanie, poznacie niezwykłe historie i razem z Frankiem odkryjecie niezwykłe gdańskie zakamarki. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat.Sobota, godz. 12, wstęp wolny.

Maska karnawałowa w stylu etnoNa koniec zapraszamy Do Spichlerza Opackiego, w którym znajduje się Oddział Etnografii MNG. W ramach Etnopodróży dzieci wezmą udział w sesji bajkoedukacyjnej, podczas której zapoznają się z postaciami macedońskiego folkloru, nie tylko z księżniczkami i carewiczami, ale także z bohaterami strasznymi, dziwnymi lub jeszcze inaczej - naznaczonymi "innością". Zwieńczeniem tych odkryć będzie stworzenie przez starsze dzieci maski karnawałowej, a dla najmłodszych uczestników będą przygotowane kolorowanki arteterapeutyczne związane z macedońską obrzędowością zimową. Niedziela, godz. 11:30, bilety: 8 zł / dziecko.

Miejsca

Spektakle

Wydarzenia

Opinie (1) 2 zablokowane

  • W niedzielę

    rodzice nigdzie się nie snujcie i nie wydawajcie pieniędzy tylko walcie z forsą do kościoła, nie po to księża wymusili na Pisie zamknięcie sklepów w niedzielę byście snuli się gdzie indziej , wiernych w kosciele ubywa a więc wypełniajcie kościoły. Wszystkie partie podlizywały się księżom ale to co robi Pis przechodzi ludzkie pojęcie a za co wykonany był ten rozkaz ,a więc za to to ,ze księża w kosciołach nagabywali by na Pis głosować.

    • 6 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

W toni. Polskie pojazdy podwodne ze zbiorów NMM w Gdańsku

10 zł
wystawa

Halo, tu sztuka! Warsztaty rodzinne w Muzeum Narodowym w Gdańsku (1 opinia)

wykład / prezentacja, spotkanie, warsztaty

Sensolabium. Warsztaty rodzinne dla dzieci w spektrum autyzmu

spotkanie, wystawa, warsztaty

Najczęściej czytane