Wiadomości

Otwarto nowy żłobek w Gdańsku. Kolejka chętnych to aż 500 osób

Otwarcie nowego żłobka na ul. Kolorowej w Gdańsku.
Otwarcie nowego żłobka na ul. Kolorowej w Gdańsku. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

- Nietrudno zgadnąć, dlaczego nowy żłobek to "Skarbek", bo to właśnie dzieci są naszymi największymi skarbami - mówiła podczas otwarcia nowej placówki Krystyna Konieczny, dyrektor Gdańskiego Zespołu Żłobków. Rodzice maluchów z Gdańska mogą już cieszyć się z kolejnego nowego żłobka, który zapewni opiekę 96 dzieciom do trzeciego roku życia. To już trzynasta placówka w mieście, do której kolejka chętnych to aż 500 osób.Co jest dla ciebie najważniejsze przy wyborze żłobka?

dobra lokalizacja i długi czas pracy 42%
dobra, wykwalifikowana opieka 43%
wyposażenie i wygląd budynku i pomieszczeń 1%
liczba grup 3%
cena 11%
zakończona Łącznie głosów: 439
"Skarbek" składa się z trzech oddziałów. Pomieści 96 dzieci do 3 roku życia. Dla każdej grupy maluchów są innej wielkości mebelki i różnego rodzaju zabawki - dostosowane do wieku i potrzeb rozwojowych dzieci. Każdy oddział składa się z sypialni wyposażonej w łóżeczka i leżaczki, bawialni, łazienek sąsiadujących z salami i z pomieszczeniami przeznaczonymi do dezynfekcji nocników.

W budynku jest także składająca się z kilku pomieszczeń kuchnia z nowoczesnym sprzętem. Powstało też atrium, czyli sala pełniąca funkcję auli, miejsca spotkań i występów. Do końca kwietnia - jeśli pogoda na to pozwoli - planowane jest otwarcie placu zabaw przy tej placówce. Nowy żłobek wybudowano przy ul. Kolorowej 27 w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. Koszt inwestycji to ponad 6,5 mln zł (żłobek wybudowano przy wsparciu środków z programu "Maluch").

- Dziś ze wzruszenia momentami nie mogę mówić, to dla nas bardzo ważny dzień, otwieramy trzynasty żłobek. Nazywa się "Skarbek" i pewnie nietrudno zgadnąć, dlaczego, bo to właśnie dzieci są naszymi największymi skarbami i takich skarbów będzie tutaj aż 96 - mówi Krystyna Konieczny, dyrektor Gdańskiego Zespołu Żłobków. - Za kilka dni otwieramy dwie pierwsze grupy, a od maja trzecią. Mamy wspaniałe warunki, to przytulne miejsce i wielu rodziców, szczególnie tych dwudziestoparoletnich jest zaskoczonych, że żłobek tak wygląda, bo mają inne wspomnienia z dzieciństwa - dodaje.
Jak przekonuje, na początku wszyscy rodzice mają trochę obaw, ale kiedy zwiedzają żłobek, poznają program dnia, opiekunki, to kolejka rośnie.

- Tylko do tego żłobka jest przeszło 500 chętnych dzieci - podkreśla Konieczny.
Czytaj też: Żłobek prywatny czy samorządowy?

"Wszystko jest tu dobrze zaplanowane"Podczas otwarcia na dzieci i rodziców czekało wiele atrakcji, m.in. szkolenie kulinarne "Mały brzuszek - wielkie potrzeby" czy odwiedziny zawodnika Trefla Gdańsk, który będzie brał udział w tworzeniu Klubu Kibica.

- Bardzo mi się podoba i podejrzewam, że przynajmniej jeszcze jeden taki żłobek powinien powstać przy takiej liczbie dzieci. Jest rewelacyjnie, sala zabaw, łóżeczka, całe wyposażenie, wszystko świetnie przystosowane dla takich maluchów. Nasze dziecko będzie spędzało tu czas przez najbliższe dwa lata - mówi Agnieszka Kwiatkowska.
- Widać, że wszystko jest tu dobrze zaplanowane, nawet najmniejsze szczegóły, takie jak wysoko zamontowane gniazdka. Mieszkamy na osiedlu obok, więc bardzo się ucieszyliśmy, kiedy się okazało, że możemy się dostać do tego żłobka - mówi Olga Kowalska.
To również wyjątkowe miejsce dlatego, że "Skarbek" to pierwszy żłobek, do którego będą uczęszczać trojaczki - Ania, Kinga i Diana.

- Fajnie, że udało nam się dostać trzy miejsca naraz. To bardzo przyjazne miejsce i najważniejsze, że dziewczynkom się spodobało, bo już od rana tu szaleją - mówi Joanna Ochlak, mama trojaczków.

Kolejne miejsca dla najmłodszych gdańszczanNowy żłobek to trzynasta placówka, która wejdzie w skład Gdańskiego Zespołu Żłobków. Łącznie opieką otoczonych będzie 1088 dzieci. Od 2011 roku w Gdańsku uruchomiono 533 nowych miejsc dla dzieci w wieku do lat 3, także tych z niepełnosprawnościami.

- Zdajemy sobie sprawę, że miasto najlepiej rozwija się wtedy, gdy tworzą je ludzie, którzy mają poczucie komfortu i bezpieczeństwa, mogą łączyć życie zawodowe z prywatnym. To dlatego inwestujemy w budowę nowych żłobków oraz przedszkoli i systematycznie oddajemy gdańszczanom i gdańszczankom kolejne, nowe tego typu placówki. Jest to szczególnie ważne, bo Gdańsk może się poszczycić tym, iż z roku na rok wzrasta liczba dzieci urodzonych w naszym mieście - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Opinie (86) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • żłobki/klubiki (2) Dzień dobry, Ten post skierowany jest do rodziców małych pociech, jak również tych którzy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Sylwia

 • Higiena siusiaka (2) Mamy chłopców,poradzcie proszę.synek ma prawie 5 lat. dopiero od niedawna mozna odciągnąć...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama chlopca

 • Jasnobrązowe plamienia... (3) Dziewczyny wiem,że nie jesteście lekarzami,ale może chociaż wysłuchacie...w litych orzeslzam...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Olka

 • Ileostomia u noworodka Czy są tu mamy dzieciaczków z wyłonioną stomią na jelicie cienkim?Synek kilka dni temu mial...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: talka

wszystkie tematy »