Wiadomości

stat

Piknik, kreatywne warsztaty a może na jarmark? Spędzamy weekend z rodziną

Weekend warto spędzić z rodziną ciekawie i aktywnie.
Weekend warto spędzić z rodziną ciekawie i aktywnie. fot. 123rf.com/Dmitriy Shironosov

Przed nami ostatni weekend lipca, a to oznacza, że jesteśmy już na półmetku wakacji. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają na was w Trójmieście i okolicach. Do wyboru macie m.in. warsztaty muzyczne, spływ kajakowy, relaks w parku i rozpoczęcie Jarmarku św. Dominika.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście


Poznaj elementy kultur z całego świataZaczynamy od jednego z dwóch dużych wydarzeń, które latem Konsulat Kultury przygotował dla rodzin. Etno-inspiracje - w ramach akcji Kulturalne Dzieciaki - to wspólne poszukiwanie kultur z różnych części świata, które zainspirują was do świetnej zabawy. Podczas wydarzenia zrobicie własnoręcznie instrument, dowiecie się, czy misy potrafią śpiewać i zrobicie tradycyjne lalki-motanki. Wszyscy chętni będą też mogli zatańczyć przy muzyce świata i zagrać na afrykańskich bębnach z mistrzem djembe. Sobota, godz. 11-16, wstęp wolny.

Kajakiem po KaszubachMamy też propozycję spoza Trójmiasta - Spokojny spływ kajakowy meandrami Raduni. Jeśli chcieliście się wybrać z dziećmi na kajaki, ale baliście się, że trasa może być zbyt trudna, to to jest propozycja dla was. Trasa biegnie od Ostrzyc do Trątkownicy koło Kiełpina Kartuskiego i liczy 13,5 km. Rzeka meandruje pośród malowniczych pól i łąk. Zobaczycie m.in. przepiękne kaszubskie krajobrazy, usłyszycie śpiew ptaków, a na koniec odbędzie się ognisko integracyjne. Czas trwania wycieczki to ok. pięciu godzin. Miejsce zbiórki: Ostrzyce, ogólnodostępna przystań wodna przy ul. Nad Radunią. Sobota, godz. 15:30-21:00. Bilety: 20-85 zł. Obowiązują zapisy: gr3miasto@gmail.com.

Idziemy do parkuW tę niedzielę, w parku Steffensów, odbywa się Parkowisko. To międzypokoleniowy, rodzinny projekt, który ma na celu danie możliwości rodzinom do spędzenia czasu razem. O godz. 11 rozpocznie się śniadaniem na trawie - zabierzcie z sobą koce i przekąski. W godz. 12-17 możecie wziąć udział w grze miejskiej. Każdy rodzinny zespół spacerując po "tajemniczym ogrodzie" będzie odkrywał aktywności związane ze strefą, w której się znajdzie. Celem jest zdobycie od animatorów w punktach kontrolnych potwierdzeń podjęcia próby wykonania zadania. Niedziela, godz. 11-18, wstęp wolny.

Warsztaty kreatywneA może macie ochotę wybrać się na Hale Targowe? I nie, wcale nie tylko na zakupy. W sobotę odbędzie się tam XI Dzień Kreatywny. Czeka was mnóstwo bezpłatnych spotkań, skierowanych do pasjonatów trendów DIY i zero-waste. Ich tematyka obejmie m.in. modę, dizajn użytkowy czy renowację przedmiotów retro i detali architektonicznych. Będziecie mogli wspólnie z dziećmi uszyć m.in. torebki i plecaki z morskimi motywami, fartuch kuchenny w stylu retro czy posłuchać muzyki na żywo. Dla najmłodszych powstanie strefa działań kreatywnych, a dodatkowo, w alejce przy Hali Rybnej, miłośnicy roślin będą mieli okazję do spotkań i wymiany doświadczeń, dzięki akcji lokalnego, roślinnego SWAP-u. Sobota, godz. 9:30-14.

Jarmark czas: start!Nie możemy pominąć Ceremonii otwarcia Jarmarku św. Dominika i innych, weekendowych atrakcji, które są z nim związane. W samo południe na przedprożach Domu Artusa usłyszycie hejnał skomponowany z 759 nut, który zostanie odegrany przez szesnastu trębaczy i ratuszowy carillon. Finałem będzie korowód barwnych postaci, pośród których prym wieść będą Hermes, patron kupców i karmazynowy kogut. Prezydent przekaże kupcom klucze do miasta i 759. Jarmark zostanie uroczyście otwarty. Tego samego dnia, w godz. 22-24, odbędzie się pokaz multimedialny na fasadzie Zielonej Bramy. Wyświetlane będą animacje opowiadające historię Gdańska jako miasta niezwykłego, morskiego i ponad wszystko ceniącego wolność. Pokaz będzie można oglądać w każdą sobotę do końca wakacji, od godz. 22. W niedzielę z kolei odbywa się Święto Chleba. W jego ramach odbędą się m.in. konkursy i zabawy dla dzieci, koncerty, prezentacje i degustacje. Na dzieci czekać będą animacje i zabawy plastyczne o tematyce cukierniczej. Sobota, niedziela, wstęp wolny.

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »