• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Piknik, kreatywne warsztaty a może na jarmark? Spędzamy weekend z rodziną

Anna Żukowska
26 lipca 2019 (artykuł sprzed 3 lat) 
Weekend warto spędzić z rodziną ciekawie i aktywnie. Weekend warto spędzić z rodziną ciekawie i aktywnie.

Przed nami ostatni weekend lipca, a to oznacza, że jesteśmy już na półmetku wakacji. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają na was w Trójmieście i okolicach. Do wyboru macie m.in. warsztaty muzyczne, spływ kajakowy, relaks w parku i rozpoczęcie Jarmarku św. Dominika.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście


Poznaj elementy kultur z całego świataZaczynamy od jednego z dwóch dużych wydarzeń, które latem Konsulat Kultury przygotował dla rodzin. Etno-inspiracje - w ramach akcji Kulturalne Dzieciaki - to wspólne poszukiwanie kultur z różnych części świata, które zainspirują was do świetnej zabawy. Podczas wydarzenia zrobicie własnoręcznie instrument, dowiecie się, czy misy potrafią śpiewać i zrobicie tradycyjne lalki-motanki. Wszyscy chętni będą też mogli zatańczyć przy muzyce świata i zagrać na afrykańskich bębnach z mistrzem djembe. Sobota, godz. 11-16, wstęp wolny.

Kajakiem po KaszubachMamy też propozycję spoza Trójmiasta - Spokojny spływ kajakowy meandrami Raduni. Jeśli chcieliście się wybrać z dziećmi na kajaki, ale baliście się, że trasa może być zbyt trudna, to to jest propozycja dla was. Trasa biegnie od Ostrzyc do Trątkownicy koło Kiełpina Kartuskiego i liczy 13,5 km. Rzeka meandruje pośród malowniczych pól i łąk. Zobaczycie m.in. przepiękne kaszubskie krajobrazy, usłyszycie śpiew ptaków, a na koniec odbędzie się ognisko integracyjne. Czas trwania wycieczki to ok. pięciu godzin. Miejsce zbiórki: Ostrzyce, ogólnodostępna przystań wodna przy ul. Nad Radunią. Sobota, godz. 15:30-21:00. Bilety: 20-85 zł. Obowiązują zapisy: gr3miasto@gmail.com.

Idziemy do parkuW tę niedzielę, w parku Steffensów, odbywa się Parkowisko. To międzypokoleniowy, rodzinny projekt, który ma na celu danie możliwości rodzinom do spędzenia czasu razem. O godz. 11 rozpocznie się śniadaniem na trawie - zabierzcie z sobą koce i przekąski. W godz. 12-17 możecie wziąć udział w grze miejskiej. Każdy rodzinny zespół spacerując po "tajemniczym ogrodzie" będzie odkrywał aktywności związane ze strefą, w której się znajdzie. Celem jest zdobycie od animatorów w punktach kontrolnych potwierdzeń podjęcia próby wykonania zadania. Niedziela, godz. 11-18, wstęp wolny.

Warsztaty kreatywneA może macie ochotę wybrać się na Hale Targowe? I nie, wcale nie tylko na zakupy. W sobotę odbędzie się tam XI Dzień Kreatywny. Czeka was mnóstwo bezpłatnych spotkań, skierowanych do pasjonatów trendów DIY i zero-waste. Ich tematyka obejmie m.in. modę, dizajn użytkowy czy renowację przedmiotów retro i detali architektonicznych. Będziecie mogli wspólnie z dziećmi uszyć m.in. torebki i plecaki z morskimi motywami, fartuch kuchenny w stylu retro czy posłuchać muzyki na żywo. Dla najmłodszych powstanie strefa działań kreatywnych, a dodatkowo, w alejce przy Hali Rybnej, miłośnicy roślin będą mieli okazję do spotkań i wymiany doświadczeń, dzięki akcji lokalnego, roślinnego SWAP-u. Sobota, godz. 9:30-14.

Jarmark czas: start!Nie możemy pominąć Ceremonii otwarcia Jarmarku św. Dominika i innych, weekendowych atrakcji, które są z nim związane. W samo południe na przedprożach Domu Artusa usłyszycie hejnał skomponowany z 759 nut, który zostanie odegrany przez szesnastu trębaczy i ratuszowy carillon. Finałem będzie korowód barwnych postaci, pośród których prym wieść będą Hermes, patron kupców i karmazynowy kogut. Prezydent przekaże kupcom klucze do miasta i 759. Jarmark zostanie uroczyście otwarty. Tego samego dnia, w godz. 22-24, odbędzie się pokaz multimedialny na fasadzie Zielonej Bramy. Wyświetlane będą animacje opowiadające historię Gdańska jako miasta niezwykłego, morskiego i ponad wszystko ceniącego wolność. Pokaz będzie można oglądać w każdą sobotę do końca wakacji, od godz. 22. W niedzielę z kolei odbywa się Święto Chleba. W jego ramach odbędą się m.in. konkursy i zabawy dla dzieci, koncerty, prezentacje i degustacje. Na dzieci czekać będą animacje i zabawy plastyczne o tematyce cukierniczej. Sobota, niedziela, wstęp wolny.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (4)

 • (1)

  Tylko w lesie dziki

  • 0 1

  • Niedlugo jesienią

   Darz Bór.I będzie po problemie ...do maja 2020.

   • 0 2

 • Tylko spryskajcie się offem albo nasmarujta grubo cebulą bo komary mama afryka przenoszą

  Malarię i chlamydię nie wspomnę już o kleszczach i ich jadzie kobry

  • 2 2

 • W niedzielę galerie są otwarte. Można w końcu poszaleć.

  • 7 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna (przedłużona do 31.01.2023)

wystawa

Warsztaty filmowe dla młodzieży

warsztaty

Ogród Świateł

w plenerze, pokaz

Najczęściej czytane