Wiadomości

Planujemy aktywny rodzinny weekend

Ostatnie dni sprzyjały jesiennym spacerom.
Ostatnie dni sprzyjały jesiennym spacerom. fot. Lucyna Pęsik/ Trojmiasto.pl

Czeka nas weekend pełen wrażeń. Dokąd się wybierzecie? Do zoo, ECS, na spacer rodzinny połączony z eko-warsztatami czy na otwarcie nowego miejsca dla rodzin?
Nagroda za frekwencję w wyborachNa początek bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców i mieszkanek Gdańska. W ramach podziękowań dla wszystkich, którzy głosowali w tym mieście i spowodowali, że frekwencja wyniosła aż 72,5 proc., w sobotę i niedzielę do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego i do Europejskiego Centrum Solidarności wstęp będzie darmowy. Zoo będzie otwarte w godz. 9-17, a ECS w godz. 10-18. Warto skorzystać z tej okazji. Sobota, niedziela - wstęp wolny.

Aktywnie i ekologicznieZapraszamy was znów na spacer, ale tym razem nie do zoo, a do pobliskiego lasu. W niedzielę odbędzie się tam Eko-marsz dla rodzin z dziećmi w ramach cyklu "Aktywuj się w Gdańsku". Piesza wędrówka, która tym razem rozpocznie się na polanie w Dolinie Czystej Wody, zostanie połączona ze zbieraniem śmieci i innymi wydarzeniami, propagującymi idee ochrony środowiska. Po zakończeniu wycieczki na uczestników czekać będą upominki, poczęstunek z kuchni polowej, eko-warsztaty oraz wiele atrakcji dla dzieci. Niedziela, godz. 9:30-15, wstęp wolny. Obowiązują zapisy poprzez stronę organizatora.

Słoneczne rytmy Małej Gdyńskiej FilharmoniiPo wakacyjnej przerwie do Sali Koncertowej Portu Gdynia wraca Mała Gdyńska Filharmonia. Tym razem trochę słońca zapewni wam koncert pt. "Gipsy swing i słoneczne rytmy". Poznacie muzykę europejskich Romów wykreowaną przez francuskiego kompozytora romskiego pochodzenia, Django Reinhardt'a. Jest on uważany za jednego z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów, jako jeden z pierwszych wprowadził gitarę do muzyki jazzowej. Spodziewajcie się wyjątkowego spotkania muzycznego, które naładuje was pozytywną energią. Niedziela, godz. 11. Bilety: 12 zł.

Ostatnie dni sprzyjały jesiennym spacerom.
Ostatnie dni sprzyjały jesiennym spacerom. fot. Lucyna Pęsik/ Trojmiasto.pl

Warsztaty przyrodniczePrzy ul. Północnej w Gdańsku odbędzie się Piknik Bioróżnorodności. To okazja do bliższego poznania przyrody połączona z wieloma atrakcjami dla dzieci. W ramach pikniku odbędą się m.in. warsztaty z malowania toreb, tworzenia jesiennych lampionów czy warsztaty ceramiczne. Będziecie tez mogli uszyć ptaki, posłuchać o tym, gdzie zimują nietoperze, jakie ptaki mieszkają w naszym regionie w sąsiedztwie i jakie mają zwyczaje, a także, co za owady są naszymi sąsiadami. Odbędzie się też pokaz szermierki. Sobota, godz. 11-14, wstęp wolny.

Spotkanie z sąsiadami w FikakowiePrzystań sąsiedzka na ul. Lipowej w Gdyni ma już rok i z tej okazji odbędzie się wspólne świętowanie. Będzie to okazja do rozmowy, spotkania nowych przyjaciół, udziału w warsztatach, spektaklach, potańcówce i innych atrakcjach. W programie m.in. piknik, wspólne granie w planszówki, dla młodszych dzieci układanki i kącik czytelniczy. Odbędą się także warsztaty prowadzone przez sąsiadów, spektakl przygotowany przez seniorów, a o godz. 16 spektakl dla dzieci pt. "Zmysły" (obowiązują na niego zapisy: lipowa15@lis.gdynia.pl). Sobota, godz. 12-18, wstęp wolny.

Nowe miejsce dla rodzin w GdyniNa koniec zostawiliśmy wiadomość o Wielkim Otwarciu Gdyńskiego Centrum Aktywności Rodziny. To nowe miejsce na rodzinnej mapie Trójmiasta, w którym będą się odbywać różnego rodzaju wydarzenia, m.in. warsztaty dla dzieci i rodziców, spotkania edukacyjne czy klub rodzica. Podczas otwarcia będzie można zwiedzić siedzibę, która działać będzie na placu Kaszubskim, przy ul. Świętojańskiej 1. Będzie też słodki poczęstunek i animacje prowadzone przez małych i dużych artystów z Teatru Komedii Valdall. Niedziela, godz. 12-14, wstęp wolny.

Opinie (8)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • żłobki/klubiki (2) Dzień dobry, Ten post skierowany jest do rodziców małych pociech, jak również tych którzy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Sylwia

 • Higiena siusiaka (2) Mamy chłopców,poradzcie proszę.synek ma prawie 5 lat. dopiero od niedawna mozna odciągnąć...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama chlopca

 • Jasnobrązowe plamienia... (3) Dziewczyny wiem,że nie jesteście lekarzami,ale może chociaż wysłuchacie...w litych orzeslzam...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Olka

 • Ileostomia u noworodka Czy są tu mamy dzieciaczków z wyłonioną stomią na jelicie cienkim?Synek kilka dni temu mial...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: talka

wszystkie tematy »