Wiadomości

Planujemy aktywny rodzinny weekend

Ostatnie dni sprzyjały jesiennym spacerom.
Ostatnie dni sprzyjały jesiennym spacerom. fot. Lucyna Pęsik/ Trojmiasto.pl

Czeka nas weekend pełen wrażeń. Dokąd się wybierzecie? Do zoo, ECS, na spacer rodzinny połączony z eko-warsztatami czy na otwarcie nowego miejsca dla rodzin?
Nagroda za frekwencję w wyborachNa początek bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców i mieszkanek Gdańska. W ramach podziękowań dla wszystkich, którzy głosowali w tym mieście i spowodowali, że frekwencja wyniosła aż 72,5 proc., w sobotę i niedzielę do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego i do Europejskiego Centrum Solidarności wstęp będzie darmowy. Zoo będzie otwarte w godz. 9-17, a ECS w godz. 10-18. Warto skorzystać z tej okazji. Sobota, niedziela - wstęp wolny.

Aktywnie i ekologicznieZapraszamy was znów na spacer, ale tym razem nie do zoo, a do pobliskiego lasu. W niedzielę odbędzie się tam Eko-marsz dla rodzin z dziećmi w ramach cyklu "Aktywuj się w Gdańsku". Piesza wędrówka, która tym razem rozpocznie się na polanie w Dolinie Czystej Wody, zostanie połączona ze zbieraniem śmieci i innymi wydarzeniami, propagującymi idee ochrony środowiska. Po zakończeniu wycieczki na uczestników czekać będą upominki, poczęstunek z kuchni polowej, eko-warsztaty oraz wiele atrakcji dla dzieci. Niedziela, godz. 9:30-15, wstęp wolny. Obowiązują zapisy poprzez stronę organizatora.

Słoneczne rytmy Małej Gdyńskiej FilharmoniiPo wakacyjnej przerwie do Sali Koncertowej Portu Gdynia wraca Mała Gdyńska Filharmonia. Tym razem trochę słońca zapewni wam koncert pt. "Gipsy swing i słoneczne rytmy". Poznacie muzykę europejskich Romów wykreowaną przez francuskiego kompozytora romskiego pochodzenia, Django Reinhardt'a. Jest on uważany za jednego z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów, jako jeden z pierwszych wprowadził gitarę do muzyki jazzowej. Spodziewajcie się wyjątkowego spotkania muzycznego, które naładuje was pozytywną energią. Niedziela, godz. 11. Bilety: 12 zł.

Ostatnie dni sprzyjały jesiennym spacerom.
Ostatnie dni sprzyjały jesiennym spacerom. fot. Lucyna Pęsik/ Trojmiasto.pl

Warsztaty przyrodniczePrzy ul. Północnej w Gdańsku odbędzie się Piknik Bioróżnorodności. To okazja do bliższego poznania przyrody połączona z wieloma atrakcjami dla dzieci. W ramach pikniku odbędą się m.in. warsztaty z malowania toreb, tworzenia jesiennych lampionów czy warsztaty ceramiczne. Będziecie tez mogli uszyć ptaki, posłuchać o tym, gdzie zimują nietoperze, jakie ptaki mieszkają w naszym regionie w sąsiedztwie i jakie mają zwyczaje, a także, co za owady są naszymi sąsiadami. Odbędzie się też pokaz szermierki. Sobota, godz. 11-14, wstęp wolny.

Spotkanie z sąsiadami w FikakowiePrzystań sąsiedzka na ul. Lipowej w Gdyni ma już rok i z tej okazji odbędzie się wspólne świętowanie. Będzie to okazja do rozmowy, spotkania nowych przyjaciół, udziału w warsztatach, spektaklach, potańcówce i innych atrakcjach. W programie m.in. piknik, wspólne granie w planszówki, dla młodszych dzieci układanki i kącik czytelniczy. Odbędą się także warsztaty prowadzone przez sąsiadów, spektakl przygotowany przez seniorów, a o godz. 16 spektakl dla dzieci pt. "Zmysły" (obowiązują na niego zapisy: lipowa15@lis.gdynia.pl). Sobota, godz. 12-18, wstęp wolny.

Nowe miejsce dla rodzin w GdyniNa koniec zostawiliśmy wiadomość o Wielkim Otwarciu Gdyńskiego Centrum Aktywności Rodziny. To nowe miejsce na rodzinnej mapie Trójmiasta, w którym będą się odbywać różnego rodzaju wydarzenia, m.in. warsztaty dla dzieci i rodziców, spotkania edukacyjne czy klub rodzica. Podczas otwarcia będzie można zwiedzić siedzibę, która działać będzie na placu Kaszubskim, przy ul. Świętojańskiej 1. Będzie też słodki poczęstunek i animacje prowadzone przez małych i dużych artystów z Teatru Komedii Valdall. Niedziela, godz. 12-14, wstęp wolny.

Opinie (8)

 • Zawiedziony (1)

  Trojmiasto.pl jak zwykle po czasie. Zapisy na opisane imprezy już pozamykane.

  • 7 3

  • jeszcze możesz stać w korku do ZOO lub ECS

   • 4 0

 • Ja nigdzie nie ide bo nima piniedzy (1)

  • 2 3

  • idź - zoo jest za darmo jutro i pojutrze

   :-)

   • 5 0

 • Politycy wpuszczaja do zoo za darmo (1)

  To niech zapłaca za te dwa dni ze swojej kieszeni...

  • 3 4

  • ... a no tak

   wszyscy zapłacicie, bo zoo jest placówką miejską

   • 4 0

 • Proponuję zajęcia pedagogiczno-wychowawcze dla rodziców

  Współczesne dzieci są skrajnie niewychowane. Kto ma styczność na co dzień, szczególnie w blokowiskach na południu Gdańska, ten wie. Dramat.

  • 2 2

 • Zoo za darmo. I Spacerowa w dół stoi na sztywno. Ludzie mają pusto w głowach...

  Przecież wiadomo, że jak zoo jest darmo, to będą tłumy. Tylko głąb jedzie tam samochodem

  • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Odradzam (2) Moje dziecko tam chodziło. Niestety nie polecam, rotacja nauczycieli, brak odpowiednich...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Jola

 • Porody rodzinne (3) Witam. Orientuje sie ktos czy na Zaspie jest mozliwosc porodow rodzinnych w obecnej...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: M..mm

 • Dobry korepetytor z matematyki... (3) Witam. Czy możecie polecić dobrego korepetytora z matematyki z Gdańska (lub Kowali) dla...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: H

 • Pieczywo pod drzwi (3) Mam pytanie ,które piekarnie dowożą pieczywo do domu pod drzwi. Proszę o namiar,dziękuję za...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: polanka

 • Gdzie do szpitala/na nocną opiekę z... (5) Sezon glutowy w pełni, wyobraźmy sobie sytuację, że dziecko zaczyna bardzo gorączkować w...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ania

wszystkie tematy »

Najczęściej czytane