• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Świąteczne warsztaty, mecz a może do kina? Planujemy mikołajkowy weekend

Anna Żukowska
6 grudnia 2019 (artykuł sprzed 2 lat) 
Opinie (5)
Mikołajkowy weekend zapowiada się pełen atrakcji. Mikołajkowy weekend zapowiada się pełen atrakcji.

Świąteczna atmosfera na dobre zagościła w całym Trójmieście. Do Bożego Narodzenia coraz mniej czasu, ale - oprócz zakupów i porządków - pamiętajcie o zaplanowaniu czasu, który spędzicie w rodzinnym gronie. Mamy mnóstwo propozycji.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Idziemy do opery!Zaczynamy od wizyty w Operze Bałtyckiej. W grudniu, oprócz edukacyjnego spektaklu Pomposa i... szalik, w operowym foyer pojawią się atrakcje świąteczne. W przerwie między spektaklami (godz. 12-13) spotkacie małych pomocników Świętego Mikołaja, którzy pomogą udekorować pierniczki, namalują na buźkach śnieżynki, zaśpiewają piosenki i skleją choinkowy łańcuch. Na spektaklu przeznaczonym dla dzieci w wieku 4-8 lat dowiecie się, czy Święty Mikołaj potrafi śpiewać, dlaczego w operze nie można się garbić, a także komu potrzebny jest szalik. Niedziela, godz. 11 i 13. Bilety: 25 zł, bilet rodzinny 2+2: 80 zł.

Świąteczne wiankiPrzenosimy się do Opery Leśnej, nie na spektakl ani na koncert, a na warsztaty świąteczne. Jeśli jeszcze nie macie swojego świątecznego wianka, nic straconego - nadrobicie to w sobotę. Wspólnie stworzycie przepiękne i niepowtarzalne elementy świątecznego wystroju waszych domów. Tylko od waszej wyobraźni zależy, czy stworzone ozdoby będą wisieć na drzwiach, ścianach, oknach, czy też ozdobią stół bożonarodzeniowy. Warsztaty dla rodzin z dziećmi od szóstego roku życia. Sobota, godz. 12, bilety: 15 zł (dziecko + opiekun).

Mikołajkowy weekend zapowiada się pełen atrakcji. Mikołajkowy weekend zapowiada się pełen atrakcji.

Wspólnie robimy ozdobyWracamy do Gdańska. ECS zaprasza na Mikołajki. Będziecie mogli zacząć przygotowania do świąt przy muzyce na żywo, w dobrym towarzyskie kolędników. Do waszej dyspozycji będą stoły warsztatowe pełne świątecznych materiałów. Będziecie mogli stworzyć ozdoby choinkowe - bombki, zawieszki, łańcuchy oraz kartki świąteczne. Będzie też można sobie zrobić zdjęcie w zimowej scenografii - zabierzcie swój aparat lub użyjcie tego w telefonie. Powstanie też strefa relaksu, w której wszyscy zmęczeni twórczą pracą odpoczną przy grach planszowych. Niedziela, godz. 12, wstęp wolny.

Urodziny Dworca - atrakcje dla dzieciCo roku Muzeum Emigracji w Gdyni świętuje Urodziny Dworca Morskiego. Oprócz sobotniego wydarzenia dla dorosłych w niedzielę odbędą się rodzinne warsztaty architektoniczne dla dzieci w wieku 5-9 lat. Uczestnicy będą tworzyć z papieru przestrzenne budynki inspirowane ideami Bauhausu. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl. Niedziela, godz. 10:30, wstęp wolny.

Z dziećmi na meczA może macie ochotę wybrać się na mecz siatkówki razem z dziećmi? W niedzielę siatkarze Trefla Gdańsk podejmą w Ergo Arenie mistrza Polski Grupę Azoty Zaksę Kędzierzyn-Koźle. Klub przygotował na ten mecz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w zumbie prowadzonej przez postaci z "Rodziny Treflików" - Treflika i Wujcia, szaleć na dwóch dmuchańcach - większym w kształcie stadionu i mniejszym basenie z piłeczkami, aktywnie się bawić, grając w minisiatkówkę, przejść ścieżkę zdrowia czy zwiedzić karetkę. Wszystkie atrakcje zlokalizowane są tuż przy boisku, więc rodzice mogą jednocześnie oglądać mecz i doglądać bawiących się pociech. Niedziela, godz. 12:30. Bilety: 15-40 zł.

A może kino?Mikołajkowy weekend możecie też spędzić w kinie Helios. Będziecie mogli zobaczyć filmy animowane i rodzinne, m.in. "Krainę lodu 2", "Śnieżną paczkę", "Młodego renifera Alexa" i "Ratujmy Florę". W sobotę oraz niedzielę w godz. 10-16 wszystkie dzieci mogą wziąć udział w zabawach w świątecznym kąciku plastycznym, gdzie będzie można wykonać ozdoby oraz kartki świąteczne czy też napisać list do św. Mikołaja, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Ponadto na dzieci będą czekać wielkie kolorowanki, zamykanie w bańce oraz zdobienie pierniczków Sobota, niedziela, godz. 10-16, wstęp w ramach biletu do kina.

Jarmarki świątecznePamiętajcie też o jarmarkach świątecznych. Ten w Gdańsku, na Targu Węglowym, już działa od dwóch tygodni. Możecie tam nie tylko kupić wyroby rzemieślnicze, ale też spędzić miło czas, chłonąc atmosferę zbliżających się świąt. Można się przejechać na bajkowej karuzeli, zobaczyć Łosia Lucka, Anielski Młyn czy dekoracje świetlne, które stanowią idealną scenografię do rodzinnych zdjęć. Wstęp wolny.

W tę niedzielę Jarmark Świąteczny zostanie otwarty także w Gdyni, na pl. Grunwaldzkim. Pojawi się tam świąteczne miasteczko z karuzelą, oświetlone przygotowanymi specjalnie na tę okazje iluminacjami. Nie zabraknie oczywiście wystawców, artystów i Mikołaja. Dekoracje i różnego rodzaju atrakcje dopełnią klimatu. Każdego popołudnia, między godz. 16 a 19, w muszli koncertowej atrakcje muzyczne zapewnią m.in.: Chór Symfonia, Teatr Junior, Kuźnia Talentów czy Gdynia po Godzinach. Miasteczko będzie działać do 22 grudnia. Wstęp wolny.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (5)

 • Bez przesady , nie mylcie Mikołajek z Wigilią. Jeszcze trochę i wrześniowe Święto brody

  będzie oznaczało choinki na ulicach. Co Wam ludzie ?

  • 6 3

 • A jesli chodzi o mikolajki to pamietajcie dzisiaj aby obejrzec (1)

  O godzinie 18:45 na Polsacie mikolajkowy blok reklamowy. To nic nas nie kosztuje, a cały koszt pieniędzy z reklam jest przekazany na chore Dzieci. Możemy w prosty sposób pomóc. Pamiętajcie 18:45 :)

  • 8 5

  • przecież i tak zapłacili za te reklamy obojętnie czy ktoś je obejrzy, w co Ty wierzysz ?

   • 3 1

 • (1)

  U mnie standardowo.
  zgrzewki specjala, kiełba, paluszki i internet.

  • 6 3

  • Smutne życie...

   • 1 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna

wystawa

Małe ABC - seans w planetarium

projekcje filmowe, pokaz

Poranki filmowe w GCF

projekcje filmowe

Najczęściej czytane