Wiadomości

Planujemy ostatni weekend długiej majówki

Ostatni weekend długiej majówki będzie pełen atrakcji.
Ostatni weekend długiej majówki będzie pełen atrakcji. fot. 123rf.com

W tym roku mamy naprawdę długą majówkę, którą kończy kolejny, ciekawy weekend. Przed nami propozycje dla młodzieży i młodszych dzieci - warsztaty, spotkania tematyczne i koncert familijny. Część atrakcji jest bezpłatna.
Weekendowe atrakcje dla rodzin z dziećmi:

Gwiezdne wojny w biblioteceNa początek coś dla młodzieży - Biblioteka z Pasją zaprasza na dwudniowe obchody Święta Fanów Gwiezdnych Wojen. W programie m.in. turniej gier planszowych Star Wars, prelekcje na temat filmu, wymiana książek, komiksów, figurek i różnych gadżetów, warsztaty origami czy warsztaty robienia przypinek. Jeśli macie ochotę, przebierzcie się za swojego ulubionego bohatera. Na miejscu będzie także fotobudka, w której będzie można sobie zrobić zdjęcie na pamiątkę. Piątek, godz. 16:30-20, sobota, godz. 10-15. Wstęp wolny.

Z dziećmi do filharmoniiW niedzielę mamy coś dla pasjonatów muzyki - koncert familijny w Filharmonii Bałtyckiej pt. "Ptasie radio". Jest wiosna i śpiew ptaków budzi nas nawet w mieście. Jeśli chcecie posłuchać, czy instrumenty są w stanie naśladować te zwierzęta, koniecznie wybierzcie się w ten weekend do filharmonii. Wysłuchacie utworów m.in. Gioachino Rosinniego, Witolda Lutosławskiego czy Ottorino Respighiego. Niedziela, godz. 12. Bilety: 20-45 zł.

Ostatni weekend długiej majówki będzie pełen atrakcji.
Ostatni weekend długiej majówki będzie pełen atrakcji. fot. 123rf.com

Czytanie i zabawaW Muzeum Sopotu odbędzie się kolejne spotkanie z książką. Tym razem poznamy historię z książki pt. "Ładnie, Bolusiu". Bolusiowi urodził się braciszek, który całymi dniami ssie smoczek. Boluś też chciałby spróbować, ale mu nie wolno. Czy Bolusiowi będzie łatwo trzymać się reguł ustalonych przez rodziców? Obrazkowa trylogia o upartym prosiaczku Bolusiu należy do współczesnej szwedzkiej klasyki książek dla dzieci. Po wspólnych czytaniu odbędą się warsztaty plastyczne, podczas których będziecie mogli wykonać maskotkę-przytulankę. Niedziela, godz. 12, wstęp wolny.

Dzieci w roli ekspertówMuzeum Emigracji zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat do rozmowy o migracjach. Podczas wydarzenia "Dzieci wiedzą lepiej. Kongres migracyjny" wspólnie zastanowicie się m.in. nad tym, czym właściwie jest migracja i czy dotyczy tylko ludzi? Sobotnie spotkanie będzie składało się z dwóch części. W pierwszej prowadzący będą zadawać dzieciom pytania i później wspólnie z dziećmi będą wyjaśniać zjawiska współczesnego świata. W drugiej części stworzycie projekty pomocne do upowszechnienia postaw obywatelskich i zastanowicie się, czy można użyć rysunku, aby wpływać na ludzi. Sobota, godz. 12, wstęp wolny.

Warsztaty z SowąW Ratuszu Głównego Miasta odbędą się z kolei warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5-11 lat inspirowane malarstwem gdańskich mistrzów pędzla. Na zajęciach najmłodsi rozwijają swoje umiejętności rysowania i malowania w oparciu o dziedzictwo kulturowe Gdańska. W tę niedzielę skupicie się na stworzeniu własnej martwej natury z odbitek od pieczątek. Pieczątki będzie można wykonać samemu lub użyć dostępnych na miejscu. Sobota, godz. 14, wstęp: 20 zł. Obowiązują zapisy: sowa@muzeumgdansk.pl.

Ostatni weekend długiej majówki będzie pełen atrakcji.
Ostatni weekend długiej majówki będzie pełen atrakcji. fot. 123rf.com

Majówkowe imprezyNa koniec przypominamy jeszcze o atrakcjach, które trwają przez całą majówkę - warsztatach i wykładach edukacyjnych w Experymencie w ramach Majówki Na Fali, imprez plenerowych w ramach Sopockiej Majówki i ogniska oraz pokazów walki w trakcie Majówki w Faktorii.

Opinie (7) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

wszystkie tematy »