Wiadomości

Planujemy rodzinny weekend: teatrzyki na Jarmarku, warsztaty rodzinne i latające psy

Atrakcje dla dzieci podczas Jarmarku Św. Dominika.
Atrakcje dla dzieci podczas Jarmarku Św. Dominika. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Za nami półmetek wakacji a przed nami kolejny, letni weekend. Jeśli spędzacie go w Trójmieście, to nie będziecie się nudzić. Możecie się wybrać m.in. na darmowe spektakle dla dzieci, do lasu, na warsztaty rodzinne do muzeum czy na psie zawody.Atrakcje dla rodzin w Trójmieście:

Teatrzyki i zabawy na Jarmarku

Na początek przypominamy, że na Jarmarku św. Dominika znajdziecie różne atrakcje dla dzieci. Trzeba się tylko wybrać w odpowiednie miejsce, czyli na pl. Kobzdeja. Tam, jak w ubiegłych latach, na odwiedzających czekać będzie Bajkowisko. Teatrzyki i zabawy dla dzieci odbywają się codziennie, do kolejnej niedzieli. W najbliższy piątek o godz. 16 zobaczycie spektakl pt. "Złota Rybka", a wcześniej, między godz. 14:30 a 16 będziecie wspólnie z animatorami zdobywać sprawność tworzenia wierszy. W sobotę o godz. 16 na scenie zobaczycie "Morskie Opowieści" a od godz. 14:30 dzieci będą zdobywać sprawność Lejwody. W niedzielę (godz. 16) będzie was zabawiał Teatr Qfer ze spektaklem o Czerwonym Kapturku a o godz. 14:30 uczestnicy wspólnie z animatorami będą zdobywać sprawność "Globtupków". Każdego dnia w godz. 14-14:30 będzie można wyjść na scenę, opowiedzieć jakąś historię, zaśpiewać piosenkę lub wyrecytować wierszyk w ramach otwartego Hyde Parku. Wstęp wolny.

Warsztaty rodzinne - dmuchamy meble

Warto się też wybrać do Muzeum Miasta Gdyni, gdzie w wakacje dużo się dzieje. W najbliższą sobotę muzeum przygotowało weekendowy warsztat dla całych rodzin - Dmuchaki. Wspólnie będziecie się zastanawiać, co można nadmuchać. Koło ratunkowe, piłkę plażową i materac na pewno. Ale czy meble da się nadmuchać? Okazuje się, że tak swoje prace tworzy Oskar Zięta, który prezentuje właśnie swoje meble na wystawie czasowej w muzeum. Zwiedzając wystawę, będziecie wykonywać zadania, które pozwolą wam zrozumieć pracę projektanta. A później wspólnie wykonacie miniaturowe modele mebli z masy modelarskiej. Sobota, godz. 11, bilety: 10 zł (kolejne dziecko: 5 zł, opiekun bezpłatnie). Obowiązują zapisy: zapisy@muzeumgdynia.pl.

Podwodny świat w Loopy's

Jeśli pogoda nie będzie do końca plażowa, zawsze możecie się ratować wyjściem do sali zabaw Loopy's World, która przygotowała atrakcje na każdy weekend sierpnia. W najbliższy wyruszycie pod wodę. Animatorzy - jak zwykle poprzez zabawę - będą przekazywać dzieciom ciekawostki i ważne informacje związane z morzem. Poznacie bliżej m.in. sekrety Wielkiej Rafy Koralowej, gdzie żyją różnorodne zwierzęta, począwszy od malutkich meduz, a skończywszy na olbrzymich rekinach. Sobota, niedziela, godz. 12, 15 i 17. Wstęp w ramach biletu: 44 zł, opiekunowie bezpłatnie.

Niedziela w leśnym ogrodzie

Wielbiciele przyrody ucieszą się z kolejnej Ogrodowej Niedzieli w Leśnym Ogrodzie Botanicznym w Gdyni. Co tydzień można go zwiedzać oraz wziąć udział w warsztatach i prelekcjach prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin (leśnictwo, botanika, ornitologia, puszczaństwo czy snycerstwo). Przy okazji zawsze jest przygotowywane ognisko, warto więc z sobą zabrać prowiant. Tematem najbliższych zajęć jest nauka rozpoznawania ptasich głosów i dopasowywanie ich do konkretnych gatunków ptaków oraz spotkanie z leśnikiem i wysłuchanie prelekcji o tym, czym leśnicy się w lesie zajmują. Niedziela, godz. 10-16, (zajęcia o godz. 11 i 13), wstęp wolny.

Czy psy latają?

Na koniec mamy coś dla właścicieli czworonogów. W Parku Kolibki w Orłowie zobaczycie Zawody Latających Psów. W sobotę i niedzielę czworonogi z całej Polski wezmą udział w trzeciej w tym sezonie rundzie rozgrywek o tytuł mistrza dogfrisbee. Warto na te zawody wybrać się ze swoim czworonogiem. Na miejscu będzie można bezpłatnie uzyskać porady ekspertów w zakresie żywienia i zachowania zwierząt. Będzie też można porozmawiać ze strażnikiem miejskim, zarejestrować swojego czworonożnego przyjaciela w bazie danych prowadzonej przez Urząd Miasta Gdyni, a także zaadoptować psa ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Ciapkowo w Gdyni. Sobota, niedziela, godz. 9:30-18. Wstęp wolny.

Opinie (4) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

wszystkie tematy »