• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Planujemy rodzinny weekend w Trójmieście. Odwiedzimy terminal, pójdziemy do teatru

Anna Żukowska
14 lipca 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 
Planujemy wakacyjny weekend z rodziną. Planujemy wakacyjny weekend z rodziną.

Dokąd wybierzecie się w ten weekend? Na brak wakacyjnych atrakcji dla rodzin nie możemy narzekać. W ten weekend do wyboru m.in. festyn na Wyspie Sobieszewskiej, piknik naukowy czy teatr w kilku różnych wydaniach. Zaplanujcie z nami rodzinny czas.
Tajemnice Terminalu Kontenerowego

Na początek proponujemy wybrać się do Gdyni na Dzień Otwarty w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym. Zobaczycie nowoczesny terminal kontenerowy, który na co dzień jest zamknięty dla zwiedzających, samo to więc będzie czymś niezwykłym. Oprócz tego czeka na was mnóstwo innych atrakcji. Dowiecie się, jak wygląda praca terminalu oraz jacy ludzie i jakie urządzenia codziennie w nim pracują. Pojawi się też miasteczko gier i zabaw, stoiska edukacyjne i animatorzy. Dojedziecie tam bezpłatnym autobusem linii 4F ze skweru Kościuszki zobacz na mapie Gdyni i przy Dworcu Gdynia Główna, przystanek: Hala zobacz na mapie Gdyni. Sobota, godz. 9-14, wstęp wolny.

Zabawa na Wyspie

Kolejny dzień otwarty w ten weekend odbędzie się na Wyspie Sobieszewskiej a w jego ramach IV Piknik Wyspy Przyrodników i Festyn Świbnieńskie Lato. Podczas pikniku naukowego będziecie mogli odkryć przyrodnicze tajemnice Wyspy Sobieszewskiej. Dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o Wiśle, Bałtyku oraz o ptakach, które to miejsce wybrały sobie na dom. Poznacie też różne owady i dowiecie się, jak nie szkodzić otaczającej nas przyrodzie. Sobota, godz. 10-14, wstęp wolny. Podczas festynu odbędą się m.in. zawody sportowo-pożarnicze, pokazy ratownictwa technicznego, turniej piłki nożnej, a dla dzieci spektakl "Opowieści z morza" oraz gry i zabawy z animatorami. O 20 rozpocznie się potańcówka, która ma potrwać aż do 3 w nocy. Sobota, godz. 10-03, wstęp wolny.

Magia baniek mydlanych

Z kolei w niedzielę, w Wyspie Skarbów, odbędzie się wyjątkowy spektakl nie tylko dla dzieci pt. "Początek". To pokaz wielkich baniek mydlanych, podczas którego opowiadana jest historia człowieka, który odkrywa magię. Niektórym trudno uwierzyć, że takie rzeczy można zrobić z - wydawałoby się zwykłymi - bańkami mydlanymi. Niedziela, godz. 12, bilety: 10 zł.

Brzechwa w teatrze

W sopockim Teatrze na Plaży zobaczycie z kolei spektakl przygotowany przez Teatr Czwarte Miasto pt. "Opowiedział Dzięcioł Sowie". Jest to adaptacja bajki Jana Brzechwy, która uczy dzieci uczciwości i pokazuje, że dobro zawsze popłaca. W tej przygodzie przeniesiecie się do malowniczego lasu, gdzie pełne uroku zwierzęta opowiedzą historię o dwóch leśnych krętaczach. Piątek, sobota, godz. 11. Bilety: 25 zł.

Zapowiada się bardzo teatralny weekend. Zapowiada się bardzo teatralny weekend.
27. Lekcja Niegrzeczności

Zostajemy jeszcze w klimatach teatralnych, jednak to zaproszenie nie będzie zaproszeniem na typowy spektakl. Przed nami kolejna Lekcja Niegrzeczności, którą Teatr Wybrzeże pokaże na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim. Na najbliższej lekcji usłyszycie czytaną przez aktorów baśń braci Grimm pod tytułem "Sześciu służących". Będzie to historia o tym, jak przekuwać swoje domniemane słabości w zalety oraz o tym, o ile łatwiej radzić sobie z problemami w zgranej grupie przyjaciół. Jeśli myślicie, że baśnie braci Grimm nie są rozumiane przez współczesne dzieci, możecie się zdziwić. Spektakl przeznaczony dla dzieci od 6-go roku życia. Niedziela, godz. 14, wstęp wolny.

A za tydzień...

Zarezerwujcie sobie czas w przyszły weekend na grę miejską pt. "Śladami gdynian" organizowaną przez Muzeum Miasta Gdyni. Podczas zabawy uczestnicy zmierzą się z zadaniami, dzięki którym lepiej poznają miasto, jego historię i różne zakamarki. Na uczestników gry miejskiej będą czekały nagrody. Sobota, 22 lipca, godz. 11. Wstęp: 5-10 zł, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy pod adresem: zapisy@muzeumgdynia.pl.

Miejsca

Spektakle

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie (2) 1 zablokowana

 • A jak będziemy mieli dużo szczęścia (1)

  to może trafimy na właśnie te dwa dni w ciągu całych wakacji, kiedy u nas, nad morzem, nie pada, nie wieje i jest (względnie) ciepło ... A jak już całkiem przyfarci to może i słońce zaświeci ... A że nic tak nie cieszy jak nieszczęście innych to odezwa: Wczasowicze, koloniści, urlopowicze ! Wy jesteście tu przejazdem a my, autochtony, musimy tu żyć ...

  • 0 1

  • Wcale nie musisz tu żyć, sio!

   • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (3 opinie)

(3 opinie)
28 zł
wystawa

Kosmiczna Baza - Mobilne Centrum Nauki

35 zł
wystawa

Najczęściej czytane