• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Planujemy weekend z dzieckiem w Trójmieście

Anna Żukowska
18 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 
Jedną z atrakcji tego weekendu będą Targi Gra i Zabawa - jeśli lubicie spędzać czas przy planszówkach, odwiedźcie
Amberexpo. Jedną z atrakcji tego weekendu będą Targi Gra i Zabawa - jeśli lubicie spędzać czas przy planszówkach, odwiedźcie
Amberexpo.

Jeśli pogoda za oknem nie nastraja was do wyjścia z domu, tym bardziej musicie się przemóc i w weekend wybrać całą rodziną w ciekawe miejsce. Szkoda czasu na siedzenie w czterech ścianach. Podpowiadamy, co ciekawego dzieje się w Trójmieście.Weekendowe imprezy dla rodzin z dziećmi w Trójmieście:


Zaczynamy od Tygodnia Rekina, który w sobotę zaczyna się w Akwarium Gdyńskim. To okazja, aby poznać te ciekawe zwierzęta i odczarować ich wizerunek. Wiecie, że prawdopodobieństwo ugryzienia człowieka przez to zwierzę jest równie wysokie, jak porażenia piorunem? Nie ma się więc czego bać i lepiej się dowiedzieć, jak chronić rekiny. W najbliższy i przyszły weekend będzie można m.in. sprawdzić w laboratorium biologicznym, dlaczego rekin nie tonie, pod mikroskopem zobaczyć jego skórę, jaja i zęby oraz zaprojektować swojego własnego rekina. Na rodziny czekają też warsztaty plastyczne, teatralne oraz zagadki ukryte na wystawie. Dodatkowo w tygodniu grupy przedszkolne i szkolne mogą się wybrać do Akwarium Gdyńskiego i zobaczyć karmienie rekinów czy stworzyć coś na warsztatach plastycznych, a rodziny znaleźć odpowiedzi na quiz o rekinach ukryty na wystawie. Sobota-niedziela, godz. 12-17, wstęp w ramach biletu do Akwarium: 16-24 zł.

Na to wydarzenie czekało wiele rodzin. W tę sobotę, w Amberexpo, odbędą się Targi Gra i Zabawa. Nie zabraknie na nich lubianych gier i nowości, które umilą wam jesienne i zimowe wieczory. W programie turnieje gier oraz wypożyczalnia, gdzie przetestujecie gry. Jeśli będzie taka potrzeba, to w reguły wprowadzi was wolontariusz w żółtej koszulce. Będą też pokazy, np. układania kostki Rubika oraz strefy do zabawy, strefa edukacyjna i strefa książek. Nie sposób się tam będzie nudzić. W strefie zabawy będzie można m.in. zdobyć certyfikat małego maszynisty i zobaczyć pokazy minikolei, a także przetestować dmuchańce, bungee run, trampolinę i wielkoformatowe gry. Sobota, godz. 10-20, niedziela, godz. 10-18. Bilety: 20-30 zł.

W tę niedzielę Pałac Opatów wypełni muzyka skierowana do dzieci - możecie się tam wybrać na Dziecięcy kącik wielkich kompozytorów. Odbędzie się tam bajkowy koncert, na którym posłuchacie utworów m.in. Chopina, Moniuszki, Mozarta i Rossiniego. Artyści opowiedzą pieśniami o kołowrotku, psotnym chochliku, pięknym paziku cherubinku, o kotkach, o rakiecie a nawet o śliwce w rytmie poleczki i przy jarzynowej jesiennej sałatce, którą zrobimy razem. Niedziela, godz. 12, wstęp wolny.

Gdańska Galeria Miejska 2 zamieni się w dom stolemów. Legenda głosi, że dawniej ziemie kaszubskie zamieszkiwali łagodni olbrzymi zwani właśnie stolemami. Wraz z rozwojem miast na Pomorzu robiło się coraz ciaśniej i giganci opuścili Polskę udając się do dalekiej Skandynawii. W tę sobotę, podczas warsztatów rzeźbiarskich, spróbujecie wraz z dziećmi na nowo ożywić tę legendę. Co więcej - sami na chwilę zamienicie się w olbrzymów, którzy potrafią pięknie ozdabiać wielkie głazy. Stworzycie gipsowe formy przestrzenne odtwarzając rzeźby wykonane przez stolema.To wszystko w połączeniu z elementami architektury z ulicy Długiej i Mariackiej. Sobota, godz. 12-15, wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod adresem: atatarczuk@ggm.gda.pl.

Byliśmy w Pałacu Opatów, a teraz odwiedzimy Spichlerz Opacki. Jeśli przekroczycie jego drzwi, traficie prosto do Indii. Poznacie ten daleki kraj i dowiecie się wielu fascynujących rzeczy. Na przykład: kto jeździ na słoniu? Dlaczego krowy są święte? I gdzie można spotkać tygrysa? Na mapie zobaczycie dokładnie, gdzie leżą Indie. Dowiecie się, ile osób tam mieszka - a to jedno z najbardziej zaludnionych państw na świecie - i iloma językami mówią mieszkańcy Indii. Będzie też okazja posłuchać baśni indyjskich i tradycyjnej muzyki z tego kraju. Niedziela, godz. 12, bilety: 4-8 zł. Obowiązują zapisy w kasie: 58 552 12 71 wew. 101.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (10)

 • ta,beda biegac dookola bloku i drzec geby po klatce, normalka (1)

  • 5 10

  • Nie znam tego bólu - nie mieszkam w bloku ;p

   Ty też możesz sie wyprowadzić. Najlepiej do lasu, będziesz mieć ciszę i spokój.

   • 5 4

 • Od 3, albo nawet 4 lat chodzę z moją dzieciarnią na tydzień rekina. Najdziwniejsze jest to, że latorośle rosną, a nadal dobrze się tam bawią. Chyba więc w tym roku też nie odpuścimy :)

  • 4 3

 • a może...

  Jak w każdą niedzielę, "Plama" GAK (ul. Pilotów 11) zaprasza dzieci wraz z opiekunami na spektakl teatralny. Startujemy o 17.00 Bilet kosztuje 8 zł od osoby. W najbliższą niedzielę gramy "Czerwony Kapturek" Teatru Qfer. Zapraszamy!

  • 12 1

 • za ostatnie zasiłki 500 plus kupiłam swoim konsole, niech lepiej w domu siedzą.

  tyle wypadków, do tego szalejąca grypa. nie, nie, nie, niech zostaną w domku, konsola i pizza:)

  • 6 10

 • Pogoda nie tak zła jak ja malują, niedziela wraca race - adventure park Gdynia

  • 2 0

 • (1)

  Nie pozwolę Dżesice i Brajanowi bawić się z innymi dziećmi. Jeszcze się czymś zarażą. Mój mąż Janusz wszędzie je wozi naszym suwem aby nie musiały się mieszać z byle kim.

  • 2 1

  • Twoje dzieci to mają byle jakiś rodziców i tyle w temacie :)

   • 1 0

 • koncert w Pałacu Opatów nie-wolny wstep

  Proszę lepiej weryfikować poprawność podawanych informacji.wstęp wolny był tylko dla dzieci,a dorośli płacili za "wstęp do muzeum". Większość przybyłych niemiło zaskoczona...a wielu przyjechało specjalnie na koncert.

  • 1 0

 • Bylimy na koncercie w Pałacu Opatów. Dziecia sie podonalo mi troche mniej ze wzgledu na zachowanie niektorych rodzicow co przeszkadzalo w odbiorze muzyki.Przyszli z bardzo malymi dziecmi ktore darly sie okropnie , lazili pod nosem wystepujacych artystow, masakra a po za tym na koncert nie byl wstep wolny tylko trzeba bylo zaplacic za wejscie do muzeum a terminal na karty nie dzialal

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (6 opinii)

(6 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (2 opinie)

(2 opinie)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane