• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Planujemy weekend z rodziną w Trójmieście

Anna Żukowska
1 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 
Nie masz jeszcze planów na weekend z dzieckiem w Trójmieście? Podpowiadamy, co będzie się działo. Nie masz jeszcze planów na weekend z dzieckiem w Trójmieście? Podpowiadamy, co będzie się działo.

Zapowiada się przyjemny, wiosenny weekend, podczas którego po prostu trzeba wyjść z domu. Na ulice wyjechały rowery i hulajnogi, a zimowe kurtki powędrowały do szaf. Zobaczcie, dokąd się wybrać z rodziną.Co roku, w okolicach 2 kwietnia, świętujemy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Wybrano tę datę, ponieważ wypada ona w urodziny wielkiego baśniopisarza - Christiana Andersena. Z tej okazji przygotowano kilka wydarzeń dla rodzin. Biblioteka Manhattan zobacz na mapie Gdańska zaprasza do siebie - zorganizowano różne atrakcje. W programie m.in.: spotkanie z Andersenem, urodzinowa poczta baśniopisarza, teatrzyk, rodzinna gra wielkoformatowa, Biblioturniej, baśniowa metamorfoza, konkurs na najciekawsze przebranie, fotobudka, warsztaty i zajęcia dla najmłodszych. Brzmi bardzo intensywnie, ale te wszystkie atrakcje wypełnią aż pięć godzin. Przy okazji w bibliotece odbędzie się promocja programu "Z książką na start", który zachęca najmłodszych do czytania - dzieci dostaną pakiet startowy dla małego czytelnika i specjalny paszport, w którym będzie się zbierało pieczątki podczas każdej wizyty w bibliotece. Sobota, godz. 11-16, wstęp wolny.

Na wspólne czytanie książki pt. "Prezenty Astona" możecie się z kolei wybrać do Nadbałtyckiego Centrum Kultury zobacz na mapie Gdańska. Aston to sympatyczny pies, który właśnie świętuje swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji dostaje różne prezenty, także tajemniczy prezent w błyszczącym papierze. Co to jest za niespodzianka, dowiecie się już z książki. Dodatkowo dla dzieci w wieku 5-10 lat przygotowano warsztaty plastyczne, podczas których dzieci będą tworzyć prezenty. Oprócz tego dla rodziców odbędzie się spotkanie pt. "Po co czytać dzieciom książki?", które poprowadzi psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Bertrand. Sobota, godz. 12, wstęp wolny, obowiązują zapisy: edr@eneduerabe.eu.

Były propozycje książkowe, teraz będą filmowe. IKM zobacz na mapie Gdańska zaprasza na nowy cykl Dziecięcego Klubu Filmowego pt. "Przeczytane-obejrzane". Zobaczycie w nim filmy, które są adaptacją pięknych książek dla dzieci. W najbliższą niedzielę będzie to film "Lassie". Kto z rodziców nie pamięta tej książki? Chyba nie znajdzie się wiele takich osób. Lessie wzruszała i pokazywała, że nic nie jest niemożliwe w dążeniu do celu. Film, który obejrzycie, to nowa wersja przygód Lassie znanej z powieści Erica Knighta. Jest on przeznaczony dla dzieci od ok. 7-go roku życia. Niedziela, godz. 16. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: sien@ikm.gda.pl.

Kolejny film, na który warto się wybrać, to "Hokus-pokus, Albercie Albertsonie". Obejrzycie go w ramach akcji Małe Kino na DywanieBibliotece Pod Kotem i Myszą zobacz na mapie Gdańska. Hokus-pokus, Albercie Albertsonie to filmowa wersja przygód przedszkolaka znanego dzieciom z serii książek Gunilli Bergström, a więc cały czas pozostajemy w klimatach związanych z literaturą dziecięcą. Film opowiada historię chłopca, który marzy o posiadaniu psa. Jednak jego tata uważa, że jest na to zdecydowanie za wcześnie. Albert jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, w których świat wprowadza go zaprzyjaźniony magik. Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jak by się mogło wydawać. Sobota, godz. 11. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: generacjafundacja@gmail.com.

Po zimowej przerwie otwiera się na nowo park linowy - Port Brzeźno zobacz na mapie Gdańska. Na miejscu są cztery trasy linowe dla dzieci i dorosłych. Mini Park Linowy jest przeznaczony dla dzieci od lat 3 - jego przejście rozwija zmysł równowagi oraz poprawia koordynację ruchową najmłodszych. Trzy pozostałe trasy to trasa łatwa, średnio trudna i trudna, które są zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Można na nich spotkać przeróżne przeszkody, które trzeba pokonać, a nie zawsze jest to łatwa sprawa. Dla bardzo odważnych jest jeszcze coś dodatkowego - Skok Adrenaliny, czyli skok w trajektorii wahadła z wysokości 8 metrów. Piątek, sobota, niedziela. Bilety: 15-40 zł.

Na koniec mamy dla was jeszcze jedną propozycję sportową. W Gdyńskim Centrum Sportu zobacz na mapie Gdyni w każdą sobotę są prowadzone zajęcia Zumba dla dzieci. Mogą w nich uczestniczyć zarówno dziewczynki, jak i chłopcy w wieku 4-12 lat. W czasie zajęć tanecznych dziecko wyrabia w sobie poczucie rytmu, słuchu, swobodę i płynność ruchów, a elementy tańca i układy choreograficzne przyczyniają się do rozwijania pamięci. Obowiązujący strój to wygodne ubranie i obuwie sportowe na zmianę. Sobota, godz. 9:30-10:30, wstęp wolny.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (10)

 • W ostatni weekend nie daliśmy rady ze względu na święta

  ale w ten weekend jak zawsze Galeria Bałtycka.

  • 12 5

 • (5)

  Słabo. Co ma zainteresować mojego malucha? Książka czy tańce? Do tego pogoda nieciekawa.

  • 4 6

  • Sorki, ale jeśli 11-12 st.ciepła i słońce dla ciebie to słaba pogoda.... (4)

   to powinnaś mieszkać chyba w Afryce.
   Zainteresuj maluszka spacerem,
   książką też - w każdym wieku,
   jakimś prostym placem zabaw- jeśli maluszek jest b.młody

   byle nie telewizorem albo komputerem- widziałam nawet 1,5 roczne dzieci przed kompem !

   • 7 6

   • czy minusujący sadzają dzieci od małego przed tv ? (2)

    nerwica, nadpobudliwość, wady wzroku

    • 4 1

    • (1)

     A książka im wzrok poprawi ?

     • 4 7

     • gdy rodzice mu czytają, to im to czytanie wzroku nie zepsuje

      a przeglądać obrazki może przy dziennym świetle, co też na wzrok nie szkodzi,
      zapytaj okulistów jak podniosła się średnia wieku z wadami "plus" - już w podstawówce,

      moje pokolenie? - założyłam pierwsze okulary 'do czytania" mając 47 lat,
      a dużo pracuję z dokumentami drobno zapisanymi

      • 0 0

   • żygam już książeczkami i tym durnym spacerniakiem

    chcę do mąka na bigmaka

    • 6 5

 • Festiwal czasu wolnego

  To jest impreza tygodnia

  • 3 0

 • artykuł (1)

  cienki ten artykuł
  to jak mam spędzić weekend w trójmieście z rodziną, która jest spoza trójmiasta? chciałabym im pokazać coś ciekawego. W tytule było: "planujemy weekend w trójmieście"
  jakieś konkrety?
  niczego się nie doczytałam specjalnego

  • 7 0

  • w artykule może nie ma odpowiedzi

   jest jednak sporo stron o 3mieście ( w sumie nie ma takiego tworu, ale to umowna nazwa), z których można się dowiedzieć co pokazać rodzinie.
   Do mnie przyjeżdża co roku rodzina z daleka, i mój program turystyczny" zawsze jest naprawdę ok.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Warsztaty filmowe dla młodzieży

460 zł
warsztaty

Wystawa budowli z klocków Lego

33 - 35 zł
wystawa

Lekcje Sztuki | Dla grup szkolnych

wykład / prezentacja, wystawa, warsztaty

Najczęściej czytane