• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

"Pokolenia razem". Warszaty zbliżające dziadków i wnuków

Rafał Borowski
17 września 2015 (artykuł sprzed 7 lat) 

Zobacz, jak dziadkowie i ich wnuki spędzili czas podczas pierwszego spotkania z cyklu "Pokolenia razem"


W gdańskim przedszkolu "Wesoła Wyspa" ruszyły właśnie warsztaty pod hasłem "Pokolenia razem". Cykl ośmiu, bezpłatnych spotkań jest skierowany specjalnie dla seniorów oraz ich wnucząt, którzy pod okiem animatorów mogą spędzić czas na niebanalnych i kreatywnych zabawach. Uwaga: aby wziąć udział w zajęciach, należy się wcześniej zapisać.Czy dziadkowie brali udział w twoim wychowaniu?

Każdy, kto miał szczęście poznać swojego dziadka i babcię wie, że to szczególni członkowie rodziny. To tacy starsi rodzice, tylko bardziej wyrozumiali, cierpliwi, a i nierzadko hojni wobec kolejnych zachcianek ukochanych wnucząt. O ile zdrowie im pozwala, zdecydowana większość dziadków i babć zawsze znajdzie czas, żeby zająć się wnukiem lub wnuczką.

Tymczasem Stowarzyszenie "Projektor" wraz z przedszkolem "Wesoła Wyspa", które mieści się na ul. Marusarzówny 4A zobacz na mapie Gdańska na Morenie, zorganizowały specjalny projekt, skierowany do wszystkich seniorów opiekujących się swoimi wnukami. Warsztaty pod hasłem "Pokolenia razem" to cykl ośmiu, bezpłatnych spotkań, podczas których dziadkowie, babcie i wnuki będą mieli okazję kreatywnie spędzić wolny czas pod okiem wykwalifikowanych animatorów. Spotkania odbędą się na przestrzeni trzech miesięcy: września, października i listopada.

Pierwsze spotkanie projektu "Pokolenia razem" odbyło się w minioną sobotę. Wzięło w nim udział kilkunastu seniorów wraz z wnuczkami i wnukami w wieku od 2 do 5 lat. Warsztaty okazały się wielką frajdą dla przedstawicieli zarówno młodszego, jak i starszego pokolenia. Uczestnicy tworzyli m. in. fantazyjne portrety z wykorzystaniem fotografii i wielu przeróżnych ozdób.
Podczas pierwszych warsztatów, dziadkowie i wnukowie tworzyli razem fantazyjne portrety, które po zajęciach mogli zabrać do domu. Podczas pierwszych warsztatów, dziadkowie i wnukowie tworzyli razem fantazyjne portrety, które po zajęciach mogli zabrać do domu.

- Na twarzach seniorów i wnuków widać było wielkie zadowolenie. Maluchy cieszyły się, że ich dziadkowie poświęcili im czas w tak wyjątkowy sposób. Choć warsztaty miały swojego moderatora, dziadkowie i babcie bawili się z wnukami tak znakomicie, jakby obecność moderatora była wręcz zbędna. Jestem przekonana, że warsztaty wywarły na wszystkich uczestnikach bardzo pozytywne wrażenia - powiedziała Joanna Kwiatkowska, właścicielka przedszkola "Wesoła Wyspa".
Seniorzy, którzy przegapili sobotnie warsztaty, a chętnie wzięliby w nich udział, mają jeszcze siedem okazji, aby nadrobić zaległości. Właśnie tyle spotkań odbędzie się jeszcze w ramach projektu "Pokolenia razem". Najbliższe warsztaty odbędą się już w najbliższą sobotę, tj. 19 września. W programie zajęć przewidziano m. in. lepienie figurek z gliny czy budowę i zdobienie kalejdoskopów.

Uwaga: aby wziąć udział w spotkaniach, należy wcześniej się zapisać. W tym celu należy skontaktować się z organizatorami drogą mailową: stowarzyszenie.projektor@gmail.com lub drogą telefoniczną: 791 143 912. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej organizatora oraz facebooku przedszkola "Wesoła Wyspa".

Miejsca

Opinie (8) 2 zablokowane

 • "jakby obecność moderatora była wręcz zbędna ..." : (1)

  prawdopodobnie była - na ogół relacje między dziadkami i wnukami są znakomite,
  znacznie lepsze niż między rodzicami a dziećmi. "Warsztaty zbliżające dziadków i wnuków" = naprawianie czegoś co zupelnie nie wymaga naprawy

  • 10 4

  • i tu mnie własnie zastanawia, dlaczego relacje rodzice- dzieci są gorsze od relacji dziadkowie- wnuki

   powtarza się to "hasło" od pokoleń,
   czy my rodzice nie możemy lepiej nad tym pracować?
   Nasze dzieci jednak wolały przebywać z nami niż z dziadkami,
   choć dziadkowie są wspaniali, to jednak mamy z dziećmi bliższe więzi
   i lepiej się rozumiemy

   • 0 0

 • Babcia i dziadek są the best

  Warto inwestować w poprawne relacje z dziadkami bo ich pomoc jest nieoceniona.

  • 8 0

 • bez warszatów ani rusz (1)

  To już bez warsztatów babcia i dziadek nie potrafią spędzić czasu z wnukami? W domu bez moderatora nie porysują, nie poczytają bajki, nie pobawią się? Mam wrażenie, że to kolejny wydumany "projekt". A w ogóle, czy nasze dzieci bezustannie muszą uczestniczyć w jakiś warsztatach, atrakcjach? Czy nie można zwyczajnie wyjść na podwórko, pobawić się w domu, pojeździć rowerze itp? Można też się ponudzić od czasu do czasu.

  • 6 5

  • mala garstka dzieci bierze udział w takich zajęciah

   inne- na podwórkach z babciami, albo w domu

   • 1 0

 • Fleksja (1)

  Dziadek i wnuk
  Dziadkow i wnuczat
  Dziadkowie i wnuczeta
  Czy nie?

  • 0 3

  • ten wnuczek i to tych wnucząt, ale wnuk to wnuków

   • 1 0

 • My chętnie skorzystamy. Nasza córka ma ograniczony kontakt z babcią, ponieważ nie mamy wymarzonej relacji z mamą, z przyczyn różnych, i nie widujemy się często. Zajęcia te są więc dla nas rewelacyjnym rozwiązaniem by wnuczka utrzymywała kontakt z babcią, przy czym aktywnie spędzą razem czas. Super pomysł!!!

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Warsztaty filmowe dla młodzieży

460 zł
warsztaty

Wystawa budowli z klocków Lego

33 - 35 zł
wystawa

Zajęcia artystyczne dla dzieci

40 zł
warsztaty

Najczęściej czytane