• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Ponad 12,5 tys. wniosków o szkolną wyprawkę w Trójmieście

ws
6 lipca 2022, godz. 13:00 
Opinie (98)
300 zł przysługuje nieżalenie od dochodu na każde uczące się w szkole dziecko, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. 300 zł przysługuje nieżalenie od dochodu na każde uczące się w szkole dziecko, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia.

Blisko 45 tys. wniosków na niemal 63 tys. dzieci złożyli do tej pory mieszkańcy Pomorza o wyprawkę szkolną (300 plus) z programu "Dobry Start". W samym Trójmieście to ponad 12,5 tys. wniosków na 16 640 dzieci. O dofinansowanie można ubiegać się od 1 lipca.Czy 300 zł to wystarczające dofinansowanie, by przygotować wyprawkę szkolną dla dziecka?

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie "300 plus" z programu "Dobry Start". Można to zrobić wyłącznie elektronicznie - za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

- Zainteresowanie świadczeniem na zakup wyprawki szkolnej jest bardzo duże. Do 5 lipca do gdańskiego i słupskiego oddziału ZUS wpłynęło prawie 45 tys. wniosków. Obejmują one odpowiednio niemal 63 tys. dzieci - mówi Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Ostatni moment na wniosek o pełne 500 plusŚwiadczenie z programu "Dobry Start" przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko
uczące się w szkole aż do ukończeni 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wnioski można składać do 30 listopada 2022 r. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września.

Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?- Każdy, kto złoży wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na jego temat na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia) - wyjaśnia Cieszyński.
Świadczenie z programu "Dobry Start" będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Zmiany w szkołach od września

ws

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (98)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna

wystawa

Małe ABC - seans w planetarium

projekcje filmowe, pokaz

Poranki filmowe w GCF

projekcje filmowe

Najczęściej czytane