Wiadomości

stat

2 tys. pluszaków trafiło do małych pacjentów szpitala Polanki

Ponad dwadzieścia ogromnych, 120-litrowych worków wypełnionych pluszakami trafiło do małych pacjentów Szpitala Dziecięcego "Polanki". Zbiórka trwała dwa miesiące w gdańskim sklepie IKEA. Ostatecznie klienci i pracownicy sklepu podarowali dzieciom ponad 2000 różnych zabawek.Wspierasz akcje charytatywne?

tak, jeśli tylko mam taką możliwość

72%

zdarza się, ale rzadko

21%

nie mam takiej potrzeby

7%
Różowy jednorożec żyjący w chmurach, tęczowy rekin podróżujący przez morza i oceany, figlarny niebieski potwór o imieniu Potwór, jeżodinozaur (połączenie jeża, dinozaura i potwora uwielbiającego owoce tropikalne) oraz nakrapiana foczka, która uwielbia bawić się ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi rybami - zbiórka maskotek, m.in. z limitowanej kolekcji, zaprojektowanej przez dzieci z całego świata trwała od 4 listopada 2018 do 5 stycznia 2019.

Pluszaki zebrane w gdańskim sklepie trafiły właśnie do małych pacjentów Szpitala Dziecięcego "Polanki" im. Macieja Płażyńskiego. Pluszaki zajęły aż 23 120-litrowych worków - to rekord IKEA Gdańsk, drugi taki wynik w Polsce.

- Zależy nam, aby każde dziecko mogło znaleźć wśród tych pluszaków przyjaciela, który wesprze i będzie towarzyszył zarówno w trudnych, jak i szczęśliwych chwilach - mówi Blanka Gniewkowska, specjalista do spraw marketingu IKEA. - W szpitalach pojawia się wielu młodych dzielnych pacjentów. Dzięki tak niewielkiej rzeczy jak pluszak, pobyt w placówce i proces rekonwalescencji może stać się dla nich lżejszy - dodaje.
Pluszaki zostały przekazane na ręce Pani Prezes Zarządu Szpitala Polanki lek. med. Małgorzacie Paszkowicz.

- Maskotki odgrywają ogromną rolę w procesie powrotu dzieci do zdrowia. Dzięki nim dziecko czuję się pewniej i bezpieczniej. Pluszowa przytulanka to powiernik dziecięcych sekretów. Przyjacielski stosunek do maskotki buduje także relacje malucha z innymi rówieśnikami. Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie IKEA za zorganizowanie akcji, a wszystkim klientom, którzy kupili dla naszych małych podopiecznych pluszowe zabawki, składamy serdeczne podziękowania. Dzięki tym maskotkom łatwiej będzie znieść dzieciom traumę związaną z pobytem w szpitalu - mówi Jarosław Cejrowski, rzecznik prasowy Szpitala Dziecięcego "Polanki".
Podczas uroczystości byli obecni mali pacjenci, którzy z radością wybrali sobie ulubione maskotki. Pozostałe maskotki będą przekazywane sukcesywnie dzieciom wychodzącym ze szpitala po zakończonym leczeniu.

Dzieci pomagają dzieciomIKEA od lat angażuje się w pomoc polskim dzieciom. Limitowana kolekcja pluszaków po raz 5. wspiera prawo najmłodszych do zabawy i rozwoju. Najnowsza kolekcja jest elementem międzynarodowej kampanii społecznej "Zabawa to poważna sprawa". Kreatywny i pełen radości sposób spędzania wolnego czasu jest niezbędny dla dobrego samopoczucia oraz prawidłowego rozwoju najmłodszych.

- W działania dobroczynne angażujemy się od 15 lat. Co roku wybierana jest placówka, do której trafiają zebrane pluszaki. Tym razem, kierując się sugestią naszych pracowników, wesprzemy Szpital Dziecięcy na Polankach - mówi Patrycja Krogul, lokalny kierownik marketingu IKEA.
Dochód ze sprzedaży zabawek z kolekcji Sagoskatt w całej sieci IKEA zostanie przekazany na cele charytatywne. To wyjątkowa inicjatywa, w której to dzieci pomagają innym dzieciom.

Opinie (16)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Wkładki ortopedyczne Szukam namiaru na tanie wkładki ortopedyczne robione na zamówienie - indywidualne. lekarz...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Dzu

 • Bardzo proszę o interpretację wynikow... (6) Witam moja 10 letnia córka ma mieczaka zakaznego.Walczymy już prawie rok.Przy okazji u...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Kamila

 • Szkoła rodzenia Trójmiasto (4) Witam. Czy ktoś zna na terenie trójmiasta szkołę rodzenia lub przychodnię, która prowadzi...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: dorcia8

 • Kupię stelaż do wózka Jedo Fyn (2) Kupię stelaż do wózka Jedo Fyn - przednie koła skrętne. Mam gondolę i siedzisko spacerowe,...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: asipatec

 • Prawnik Gdańsk - Klisz i wspólnicy? Czy możecie polecić (chyba oddział?) kancelarii Klisz i Wspólnicy w Gdańsku? Podobno...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: kostuchak

 • PZU (2) Czy z PZU zdrowie również dostaje się pieniądze z tytułu urodzenia dziecka?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Pauliśka

 • Lista szpital:poród. Zaspa/wojewódzki (11) Proszę o atukalną listę co potrzeba do szpitala Zaspa lub wojewódzki dla mamy i dziecka.

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Anna

 • Złamanie ręki u 5 latka, (5) Witam, parę dni temu syn złamał rękę poprzez spadnięcie z ok1m (zrzucił go kolega) mamy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Magdalena

 • co na drugie śniadanie? (4) co dajecie swoim dzieciaczkom 6-7 lat do szkoły do jedzenia? Widzę, że kanapki się nudzą i...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: anusila

 • Wege Wielkanoc Jakie robicie sałatki i jajka faszerowane w wersji bez mięsa? Czy ktoś robił już ten...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: AgusiaGda

 • Ciaza Czy któraś tak miała po usunięciu polipa nie czuje wogule bólu owulacjnego to już cztery...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »