Wiadomości

Przed nami wielkanocny, bardzo rodzinny weekend

Przed nami święta wielkanocne, warto spędzić ten czas rodzinnie.
Przed nami święta wielkanocne, warto spędzić ten czas rodzinnie. fot. 123rf.com/choreograph

Za chwilę święta wielkanocne, spotkania rodzinne i trochę odpoczynku. Oprócz wspólnych chwil przy stole możecie spędzić je także poza domem. Zobaczcie, dokąd się wybrać z dziećmi przed, w trakcie i tuż po Wielkanocy.Atrakcje dla rodzin z dziećmi w Trójmieście:


Labirynt ze słodkościamiZaczynamy od piątku - to ostatni dzień Wielkanocnych zabaw przygotowanych przez Alfa Centrum. Zadaniem uczestników jest odnalezienie w labiryncie słodkich niespodzianek, które zostawił zajączek. Przygotujcie się na obfite łowy, dzieci wrócą do domów z koszyczkami pełnymi słodyczy. Zabawa przeznaczona dla dzieci w wieku 4-10 lat. Piątek, godz. 16-19, wstęp wolny.

Warsztaty połączone z opiekąJeśli macie jeszcze do załatwienia ostatnie sprawy przed świętami, czy to zakupy, czy porządki, możecie skorzystać z zajęć dla dzieci organizowanych przez Salę zabaw Filiko. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi połączoną z kreatywnymi warsztatami. Mali uczestnicy będą się bawić, robić wielkanocne ozdoby, drobne upominki, a także dekorować słodkości. Maksymalny czas pobytu dziecka to cztery godziny, z opieki mogą skorzystać dzieci od 2 roku życia. Sobota, godz. 10-14. Koszt: 30 zł/pierwsza godzina + 15 zł kolejne godziny.

Przed nami święta wielkanocne, warto spędzić ten czas rodzinnie.
Przed nami święta wielkanocne, warto spędzić ten czas rodzinnie. fot. 123rf.com/Anna Bizoń

Amazonia otwarta w WielkanocZazwyczaj w święta większość atrakcji, muzeów czy sal zabaw jest zamknięta. Wyjątkiem jest Amazonia, która będzie czynna każdego dnia. To dobry sposób, żeby dzieci wyładowały nadmiar energii w miejscu, które ma mnóstwo zjeżdżalni i konstrukcję, na której można się bawić godzinami. Organizatorzy przygotowali też tematyczne zabawy i konkursy z nagrodami. Sobota, godz. 13-21, niedziela, godz. 13-20, poniedziałek, godz. 12-20. Bilety: 20 zł/godzina, 35 zł/trzy godziny.

Atrakcje w Loopy'sLoopy's World zaprasza z kolei w piątek i sobotę. Oprócz całej sali zabaw przygotowano dla dzieci zabawy i warsztaty z wielkanocnymi akcentami. Na miejscu powstanie manufaktura świątecznych pisanek i wielkanocne kolorowanki, z których będzie można korzystać w godzinach otwarcia sali. W niedzielę zamknięte, czynne znów w poniedziałek. Piątek, sobota, godz. 10-18. Wstęp 46 zł/dziecko.

Tuż po świętach...We wtorek, 23 kwietnia, czyli kiedy jeszcze trwa przerwa wielkanocna w szkołach (w związku ze strajkiem nauczycieli zdążyliśmy się już przyzwyczaić do wolnego) wybierzcie się na II Festiwal Literatury Dziecięcej Koci Łapci organizowany przez Gdynię Rodzinną w Muzeum Miasta Gdyni. Podczas festiwalu odbędą się spotkania z księgarzami, biblioteką, wykłady dla rodziców i dzieci, warsztaty tworzenia ilustracji i przygotowywania autorskich zakładek do książek. Wtorek, godz. 14-17, wstęp wolny.

Przed nami święta wielkanocne, warto spędzić ten czas rodzinnie.
Przed nami święta wielkanocne, warto spędzić ten czas rodzinnie. fot. 123rf.com/Kamil Macniak

Idziemy do kinaA może wybierzecie się do kina? W tej chwili w trójmiejskich kinach zobaczycie filmy: Basia 2, Corgi, psiak Królowej, Dumbo, Jak wytresować smoka 3, Manu. Bądź sobą!, Praziomek czy Władcy przygód. Stąd do Oblivio. W świąteczne niedzielę i poniedziałek obejrzycie prawie wszystkie z nich, oprócz "Basi 2", a film familijny "Władcy przygód. Stąd do Oblivio" tylko w poniedziałek.

Do zoo... każdego dniaJest jedno miejsce, na które zawsze można liczyć i jeśli pogoda nadal będzie tak słoneczna jak teraz - po prostu trzeba się do niego wybrać. To gdańskie zoo. Zobaczcie, co słychać u zwierząt na wiosnę, gdzie pojawiły się młode, które ze zwierząt chętnie korzystają z wybiegów zewnętrznych i co słychać u małp. Piątek, godz. 9-17, sobota-poniedziałek, godz. 9-19. Bilety: 20-25 zł. Rodzinny (do 5 osób): 80 zł.

Opinie (26) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

wszystkie tematy »