Wiadomości

stat

Przedszkole "Misia Wojtka" zostaje. Spółdzielnia nie zlikwiduje placówki

Przedszkole "Misia Wojtka" na gdańskiej Morenie nie zostanie zlikwidowane. Nie oznacza to jednak, że placówki nie czekają zmiany. Jak alarmują rodzice, część kadry może zostać wymieniona.
Przedszkole "Misia Wojtka" na gdańskiej Morenie nie zostanie zlikwidowane. Nie oznacza to jednak, że placówki nie czekają zmiany. Jak alarmują rodzice, część kadry może zostać wymieniona. Fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

Przedszkole "Misia Wojtka" w Gdańsku nie zostanie zlikwidowane. Takie oświadczenie wydał zarządca placówki - spółdzielnia mieszkaniowa "Morena". To odpowiedź na obawy rodziców, którzy od miesiąca alarmowali o planach wygaszenia niepublicznego przedszkola dofinansowywanego przez miasto. Teraz rodzice obawiają się kadrowych czystek i tego, że z placówki odejdą kompetentni nauczyciele. Spółdzielnia kolejny raz uspokaja i zaprzecza.Czy uważasz, że oświadczenie spółdzielni "Morena" powinno uspokoić rodziców?

tak, przecież zadeklarowali, że nie dojdzie do likwidacji przedszkola 14%
tak, chociaż warto się przyglądać rozwojowi wypadków 25%
nie, takie oświadczenie nie stanowi żadnej gwarancji 61%
zakończona Łącznie głosów: 115
- W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi funkcjonowania Niepublicznego Przedszkola Artystyczno-Językowego "Misia Wojtka" w Gdańsku przy ul. Nałkowskiej 3 Zarząd LWSM "Morena" oświadcza, że nie istnieją żadne przesłanki, które zagrażałyby działaniu Przedszkola - poinformował zastępca prezesa zarządu LWSM "Morena", Henryk Talaśka oraz Marzena Roszkowska, członek zarządu.
Wcześniejsze obawy rodziców były związane m.in. z rzekomymi planami spółdzielni, która miała przekazać budynek przy ul. Nałkowskiej do celów komercyjnych. W oświadczeniu władze spółdzielni odniosły się również do tego zarzutu podnoszonego przez rodziców przedszkolaków.

- Nieprawdziwe są rozpowszechniane informacje, że Przedszkole "Misia Wojtka" ma zostać przekazane prywatnemu podmiotowi lub jakiemukolwiek Stowarzyszeniu - podkreślają członkowie zarządu spółdzielni.
Sprawie przyglądał się też gdański magistrat. Przedszkole, choć niepubliczne, otrzymuje od miasta dofinansowanie. Zdaniem Piotra Kowalczuka, zastępcy prezydenta, "Miś Wojtek ma się bardzo dobrze, a jego rozwój jest zapewniony".

Rodzice obawiają się kadrowej karuzeli

Rodzice z deklaracji LWSM "Morena" są zadowoleni, ale podkreślają, że obietnice zarządu spółdzielni wcale nie kończą konfliktu wokół przedszkola. Osobnym i - zdaniem rodziców - ciągle nierozwiązanym problemem pozostaje kwestia kadrowa.

Spółdzielnia powołała z dniem 1 czerwca nową dyrektor. W fotelu szefowej placówki na Morenie zasiada obecnie Ewa Żmurek, która zastąpiła na tym stanowisku Marzenę Czulak, której spółdzielnia zarzucała m.in. niegospodarność. Część rodziców domaga się przywrócenia byłej dyrekcji i gwarancji pozostawienia obecnej kadry.

- Nie mury tworzą wyjątkowość tego przedszkola, ale właśnie kadra. Świetnie wyposażone przedszkole możemy znaleźć w różnych częściach Gdańska, ale znacznie trudniej jest trafić do miejsca, w którym panuje serdeczna atmosfera, a tak właśnie jest w "Misiu Wojtku". Wiemy, że spółdzielnia planuje wymienić obecną kadrę przedszkola i się na to nie godzimy. Nie wiemy też, jakie są zamiary nowej pani dyrektor i jakie ma kompetencje, żeby prowadzić przedszkole - podkreśla mama jednego z przedszkolaków.
- W sprawie przedszkola następują zmiany. Np. pani dyrektor dzisiaj nie ma. Podobnie jak jednej z nauczycielek, a w związku z brakami kadrowymi, nie ma możliwości wystawienia za nią zastępstwa. W efekcie mimo, że zapisywaliśmy dzieci do grup 15-osobowych, w tej chwili grupy liczą po 17 osób - dodaje kolejny rodzic dziecka z przedszkola na Morenie.
Mimo takich obaw, władze spółdzielni zapewniają, że kadra pracująca w "Misiu Wojtku" może czuć się bezpiecznie, a nowa dyrektor posiada doświadczenie pozwalające na prowadzenie przedszkola.

- Nowa dyrektorka już wcześniej tworzyła i zarządzała prywatnym przedszkolem, posiada też odpowiednie wykształcenie. Spotkała się z rodzicami. Mamy nadzieję, że atmosfera się uspokoi i dalej będziemy mogli zarządzać w spokoju placówką i zadbać o dobro dzieci, bo one są tu najważniejsze - mówi Marzena Roszkowska, członek zarządu LWSM "Morena".

Opinie (39) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Forum dziecko

 • Gdzie zajecia z nauki fotografowania... Czy znacie jakies miejsca,gdzie w Gdańsku prowadzone sa zajecia z fotografii dla dzieci 6...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Przedszkole Bajkoland (3) hej niedawno sie przeniosłam do gdyni i znalazłam przedszkole Bajkoland co o nim myślicie ??

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: patrycja

 • Jak się mieszka na Obłużu? Hej Kochani, planuję zakup mieszkania na Obłużu, ale trochę się obawiam hałasu dochodzącego...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Karo

 • Ośrodek Terapii Hej, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Ośrodkiem Terapii Forest? Potrzbuje pomocy moja...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: kasia123321

 • Ciąża NFZ brak terminów (17) Kobitki ratujcie...jestem w 7tc. Jak zrobiłam na początku maja test to zadzwoniłam do...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Monajka

 • Wczesna hipotrofia (4) W 17 tygodniu ciąży stwierdzono u mnie znaczną hipotrofię płodu. Aktualnie zaczął się 23...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: AS

 • Czy ciągniecie ciągle zasiłek na... (8) Co na to Wasi pracodawcy? Jest dziwne patrzenie czy presja powrotu?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: kilemol

 • Ile płacicie opiekunce do dziecka? (16) Jesienią kończy mi się urlop macierzyński i mam zamiar wrócić do pracy. Dziecko jest już...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mmm

 • dobry doświadczony psycholog (11) witam, szukam naprawde dobrego psychologa rozwojowego. Moja córka jest w 1szej klasie ale...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: fungi76

 • Czy w Trójmieście wśród dzieci jest... (9) objawiający się stanem podgorączkowym od kilku dni i właściwie tylko tym? Syn ma od środy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: miłamamam

wszystkie tematy »