Wiadomości

Przedszkolna wycieczka wynajętym trolejbusem, bo najtaniej

Najnowszy artukuł na ten temat

Trolejbusy po blisko 50 latach znów dojadą na Obłuże

Nadleśnictwo o wizycie trolejbusu poinformowało na swoim profilu.
Nadleśnictwo o wizycie trolejbusu poinformowało na swoim profilu. fot. Facebook

Trolejbusem bez "szelek" pojechały na szkolną wycieczkę do Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie przedszkolaki z przedszkola nr 7 w Gdyni. - Wybraliśmy ten środek transportu, bo był tańszy niż regularny autokar - śmieją się opiekunki przedszkola.Czy jechała(e)ś kiedyś komunikacją publiczną poza regularnym kursem?

tak, wielokrotnie 19%
owszem, raz czy dwa 30%
nie, nie zdarzyło się 51%
zakończona Łącznie głosów: 871
Niecodzienny widok ujrzeli w poniedziałek pracownicy Leśnego Ogrodu Marszewo. Na parkingu przy ogrodzie stanął trolejbus. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przy ul. Marszewskiej nie ma trakcji. Trolejbus jednak dotarł na miejsce i przywiózł na zajęcia edukacyjne dzieci z przedszkola nr 7 w Gdyni.

- Bardzo się zdziwiliśmy, bo przecież po drodze do Koleczkowa nie ma trakcji. Okazało się, że trolejbusem przyjechały nim dzieci na zajęcia. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że sam pojazd ma baterie, które pozwalają mu na dotarcie i powrót nie tylko z centrum Gdyni do Marszewa, ale nawet do Koleczkowa - mówi Witold Ciechanowicz z Nadleśnictwa Gdańsk.
Czytaj też: Niedzielne autobusy do Marszewa

Cena trolejbusu niższa niż autokaruOkazuje się, że wybór trolejbusu był podyktowany najlepszą ceną.

- Chcieliśmy, by dzieci dojechały bezpośrednio do ogrodu i nie musiały iść ulicą. Autokar okazał się za drogi, więc wybór padł na trolejbus, którym dojechaliśmy i wróciliśmy - opowiada pani Katarzyna, opiekująca się grupą.
Trolejbusy, dzięki wydajnym bateriom docierają do najdalszych dzielnic Gdyni.
Trolejbusy, dzięki wydajnym bateriom docierają do najdalszych dzielnic Gdyni. fot. Janusz Wensierski/ZKM Gdynia
Pod Leśny Ogród w Marszewie podjechał 12-metrowy pojazd. Jak tłumaczą przedstawiciele Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej, był to jeden z pojazdów rezerwowych, które stoją w zajezdni na wypadek awarii trolejbusu na linii.

Rozkład ZKM GdyniaAtrakcje ogrodu botanicznego w Marszewie. Materiał archiwalnyTrolejbusy na wynajem to promocja komunikacjiPrzejazd, postój i powrót z dziećmi zajął kierowcy trzy godziny. Wynajem kosztował przedszkole ok. 400 zł.

- Gdy oprowadzamy wycieczki po zajezdni, często padają pytania od opiekunek o możliwość wynajmu trolejbusu na przejazd. Każdą sytuację rozpatrujemy indywidualnie, nie mamy żadnego oficjalnego cennika ani oferty na wynajem pojazdów, bo nie jest to nasze podstawowe zadanie. Robimy to rzadko. Dla przedszkolaków i uczniów robimy wyjątki, oferujemy ceny niższe, uznając to za świetną promocję trolejbusów - mówi Tomasz Labuda, wiceprezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej.
Przykłady z ostatnich dni pokazują, że pojazdy komunikacji miejskiej mogą być wykorzystywane także przez zawierających związek małżeński. We wrześniu dwie pary - z Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej oraz Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej do Urzędu Stanu Cywilnego przyjechały autobusem i trolejbusem.

Dzień Otwarty Zajezdni Trolejbusowej w Gdyni Grabówku. Materiał archiwalny

Forum dziecko

wszystkie tematy »