Wiadomości

stat

Punkty za szczepienia przy rekrutacji do żłobka? Kolejna interpelacja radnych KO

Radni przekonują, że zwiększający się odsetek dzieci nieobjętych obowiązkowym programem szczepień to efekt decyzji rodziców, a nie przeciwwskazań medycznych.
Radni przekonują, że zwiększający się odsetek dzieci nieobjętych obowiązkowym programem szczepień to efekt decyzji rodziców, a nie przeciwwskazań medycznych. fot. 123rf.com/ Evgeny Atamanenko

Szczepione dziecko z pierwszeństwem do żłobka - to kolejny pomysł radnych Koalicji Obywatelskiej, który ma zachęcić rodziców do szczepienia dzieci. Chcą, żeby podczas rekrutacji do żłobków fakt objęcia dziecka pełnym programem szczepień był nagradzany dodatkowymi punktami. Interpelację w tej sprawie złożyli do Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Z kolei w listopadzie ubiegłego roku Rada Miasta przyjęła uchwałę, na mocy której szczepione dzieci będą dostawać dodatkowe punkty przy rekrutacji do przedszkoli publicznych.Czy szczepisz swoje dziecko?

tak, na wszystkie obowiązkowe szczepienia 86%
nie, ale na pewno to zrobię 2%
nie, bo boję się szczepionek 5%
nie, wolę, żeby samo zdobyło odporność, nawet jeśli ma to odchorować 7%
zakończona Łącznie głosów: 458
Radni przekonują, że zwiększający się odsetek dzieci nieobjętych obowiązkowym programem szczepień to efekt decyzji rodziców, a nie przeciwwskazań medycznych.

- Należy podjąć szereg zachęt dla rodziców do podjęcia decyzji o zaszczepieniu dziecka. Niewątpliwie taką zachętą może stać się prawo pierwszeństwa podczas rekrutacji do gdańskich żłobków samorządowych. Zachęcając rodziców dzieci do szczepienia, zapewniamy większe bezpieczeństwo dzieciom, które ze wskazań medycznych nie mogą podlegać zaszczepieniu - przekonują w interpelacji do prezydent miasta.
Według ich pomysłu zaszczepione dzieci otrzymywałyby dodatkowe punkty podczas rekrutacji do żłobków. Z kolei dzieci, które nie mogą być zaszczepione lub muszą być zaszczepione w późniejszym terminie ze względu na występowanie przeciwwskazań medycznych do wykonania szczepień oraz konieczności czasowych odroczeń szczepień, mają być traktowane jako te w pełni zaszczepione.

Żłobki w Trójmieście


Natomiast dodatkowych punktów w rekrutacji nie powinno się przyznawać w sytuacji, gdy do niezaszczepienia dziecka dochodzi w wyniku suwerennej decyzji rodziców.

Czytaj też: Punkty przy rekrutacji do przedszkoli za szczepienie dzieci. Pomysł radnych KO

Szczepienia ułatwią przyjęcie do przedszkolaDodatkowe punkty za szczepienia już od tego roku będą ułatwiać dostanie się dziecka do przedszkola publicznego w Gdańsku. To również pomysł radnych KO. Uchwała w tej sprawie została przyjęta przez Radę Miasta 28 listopada 2019 roku.

Szczepienie będzie drugim najlepiej punktowanym kryterium przy drugim etapie rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych podstawówkach.

Dziecko zaszczepione, zgodnie z programem szczepień ochronnych na dany rok, ogłoszonym przez głównego inspektora sanitarnego, otrzyma 19 dodatkowych punktów przy rekrutacji. Rodzice będą musieli złożyć oświadczenie o zaszczepieniu dziecka zgodnie z kalendarzem szczepień oraz przedłożyć dowód - kopię karty uodpornienia lub książeczki zdrowia - na prośbę komisji rekrutacyjnej.

Przedszkola w Trójmieście


Pierwszy etap postępowania rekrutacyjnego do miejskich przedszkoli odbywa się zgodnie z następującymi kryteriami ustawowymi: wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata, niepełnosprawność obojga rodziców kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa kandydata, samotne wychowywanie kandydata w rodzinie, objęcie kandydata pieczą zastępczą.

Opinie (150) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • zatkane ucho (2) Mamusie znacie jakieś sposoby na zatkane ucho u dziecka? cos zakroplić?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: hobsa

 • Gdzie zorganizować roczek dziecka (2) Gdzie można zorganizować Roczek dla Dziecka w Trójmieście lub okolicach w marcu/kwietniu....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Beata

 • Zapalenie jamy ustnej dziecka Witam tydzień temu zdiagnozowano u córki ( córka ma rok i 2 miesiące) wirusowe zapalenie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Klaudia

 • Pomagajmy (5) Kazda złotówka się liczy Witam, badzo prosze o udostępnie zbiorki im wiecej osób zobaczy tym...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Roan bass soft polecacie? Czy któraś z mam miała ten wózek?jak opinie?czy spacerówka jest wygodna?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ola

 • Mama Hej ,czy jest tu jakaś mama z Wrzeszcza lub okolic ,która chciałaby wychodzić z dzieckiem...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Majka

 • Montaż fotelika Hej czy jest możliwość zmontowania fotelika espiro multi w starym stelażu espiro atlantic?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: WiKa

 • Lodowisko Gdynia (2) Czy ktoś może posiada wiedzę w jakich rozmiarach są łyżwy dla dzieci na lodowisku w Gdyni?...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: As

 • Wakacje dziecka z dziadkami gdy... (17) Mój syn ma obecnie 13lat. Z jego ojcem jestem 12lat po rozwodzie. On ma swoją rodzinę ja mam...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Przemoc psychiczna adwokat (3) Szukam dobrego adwokata z gdańska, zajmującego się sprawami rodzinnymi i karnymi - znęcanie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: krystmajew

 • Łòżeczko dla niemowlęcia (4) Witam jak w temacie gdzie w Trójmieście znajdę sklep z łòżeczkami dla niemowlaka? Chodzi mi...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Dorota

 • Wynajem:) (6) Muszę się pochwalić. Wynajela właśnie z mężem 3 pokojowe m 50m za uwaga - 1200 zł :)...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Zadowolona

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »