• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowy ranking szkół średnich 2023 w Trójmieście

Wioleta Stolarska
17 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (213)
Na podstawie wyników egzaminów maturalnych z 2022 r. wyłoniliśmy te licea ogólnokształcące i technika, w których uczniowie wypadli najlepiej podczas egzaminów końcowych. Na podstawie wyników egzaminów maturalnych z 2022 r. wyłoniliśmy te licea ogólnokształcące i technika, w których uczniowie wypadli najlepiej podczas egzaminów końcowych.

Rekrutacja do szkoły średniej i egzamin ósmoklasisty 2023 - już za około 2 miesiące uczniów czekają ważne i trudne decyzje. Jaką szkołę ponadpodstawową wybrać? Jak dostać się do dobrej szkoły średniej? Jakie są progi punktowe i profile klas? Kolejny raz stworzyliśmy ranking szkół średnich w Trójmieście, który może ułatwić uczniom podjęcie decyzji. Na podstawie wyników egzaminów maturalnych z 2022 r. wyłoniliśmy te licea ogólnokształcące i technika, w których uczniowie wypadli najlepiej podczas egzaminów końcowych.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Nowy ranking szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl Nowy ranking szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl


Czym najbardziej się kierujesz/kierowałe(a)ś przy wyborze szkoły średniej?

Już za dwa miesiące rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024. Uczniowie ósmych klas na złożenie podania o przyjęcie do szkoły średniej w Trójmieście będą mieli czas do 20 czerwca. Z kolei od 23 do 25 maja 2023 napiszą egzaminy ósmoklasisty.

Jak będzie wyglądała rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023? Ilu kandydatów będzie ubiegać się o jedno miejsce w najlepszych placówkach?

O tym, do jakiej szkoły aplikować, ósmoklasiści myślą zdecydowanie wcześniej. Dokumenty muszą dostarczyć bowiem jeszcze przed poznaniem wyników egzaminów.

Nowy ranking szkół podstawowych 2023 w Trójmieście Nowy ranking szkół podstawowych 2023 w Trójmieście

Ranking szkół średnich 2023 a wybór placówkiCzy przy wyborze szkoły uczniowie powinni sugerować się pozycjami w rankingach? Oczywiście nie powinien być to jedyny wyznacznik, ale tego typu zestawienia biorą pod uwagę efektywność nauczania i wyniki egzaminów. Ranking szkół średnich 2023 Trojmiasto.pl przygotowaliśmy w oparciu o dane Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dotyczące wyników z egzaminów maturalnych z 2022 r.

Pod uwagę wzięliśmy wyniki z przedmiotów obowiązkowych - na poziomie podstawowym, a więc tych, z którymi zmierzyć się musi każdy uczeń.

Jakie są najlepsze licea w Trójmieście? Wyniki rankingu Jakie są najlepsze licea w Trójmieście? Wyniki rankingu

Biorąc pod uwagę, że szkoły różnią się od siebie liczbą uczniów, którzy przystępowali do egzaminów, pozycje w rankingu wyznaczyliśmy na podstawie średniej ważonej.

W naszym rankingu znajdziecie dwie ważne informacje: o tym, jakie wyniki z egzaminów maturalnych szkoły uzyskały w 2022 r., co zdecydowało o pozycji w rankingu, ale też porównanie wyników z dwóch ostatnich lat, które pokazują, jak w tym czasie zmieniał się poziom w danej szkole.


Szkoły ponadpodstawowe - ranking 2023Jak wypadły szkoły średnie w najnowszym rankingu 2023? Jakie pozycje zajęły znane licea i technika? W tegorocznym zestawieniu znajdziemy i awanse, i spadki szkół w porównaniu do ubiegłorocznego rankingu.

Na pierwszym miejscu rankingu tym razem znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, które w 2022 r. osiągnęło najwyższą średnią ze wszystkich przedmiotów podstawowych na egzaminie - 87,96 proc. To awans z 3. pozycji w porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia. Zaraz za nim na 2. miejscu znalazło się V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku (ta sama pozycja co w ubiegłym roku) z wynikiem 87,64 proc. Na trzecim miejscu uplasowało się III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni (spadek z 1. miejsca w stosunku do rankingu 2022) z wynikiem 85,85 proc.

  • Ranking szkół średnich w Trójmieście.
  • Ranking szkół średnich w Trójmieście.
  • Ranking szkół średnich w Trójmieście.
4. pozycja należy do III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku ze średnią 83,25 proc. Na 5. miejscu jest II Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku (82,96 proc.). 6. pozycja to sopockie II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego (82,62 proc.). Na 7. miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni (81,79 proc.). 8. pozycja to Gdańskie Liceum Autonomiczne (81,75 proc.). 9. lokata należy do X Liceum Ogólnokształcącego im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej w Gdyni (81,63 proc.). Pierwszą dziesiątkę zamyka VI Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni ze średnią 81,57 proc.

Najlepsze pomorskie szkoły średnie w rankingu Najlepsze pomorskie szkoły średnie w rankingu "Perspektywy 2024"

ZOBACZ RANKING SZKÓŁ ŚREDNICH W TRÓJMIEŚCIE - pełna lista szkół 

Druga dziesiątka to: na 11. pozycji XX Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku (80,96 proc.), na miejscu 12. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 - IX Liceum Ogólnokształcące (80,56 proc.), 13. pozycja należy do VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdańsku (79,93 proc.), na 14. miejscu znalazło się XIX Liceum Ogólnokształcące im. Mariana Mokwy w Gdańsku (79,93 proc.), 15. lokata to Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II w Gdyni (77,92 proc.).

Na 16. miejscu uplasowało się Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące Im. Pawła Adamowicza W Gdańsku z wynikiem 77,76 proc., 17. pozycja należy do XIV Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni (77,76 proc.), 18. miejsce to XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Gdańsku (77,33 proc.), 19. lokata to X Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne w Gdańsku (76,62 proc.), a drugą dziesiątkę zamyka I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sopocie (76,28 proc.).

Egzamin ósmoklasisty 2023. Rekrutacja do szkoły średniej rusza 15.05 Egzamin ósmoklasisty 2023. Rekrutacja do szkoły średniej rusza 15.05

Jak wybrać szkołę średnią?Wybór szkoły średniej to jedna z pierwszych dorosłych decyzji każdego młodego człowieka. Czym kierują się przy jej podejmowaniu?

Na pewno najważniejszym kryterium jest to, jakie profile klas i języki obce oferuje szkoła, ale też koła zainteresowań, możliwości dodatkowego rozwoju czy liczebność klas. Bardzo ważne dla kandydatów są też progi punktowe, czyli to, ile punktów trzeba było mieć w poprzednich latach, by dostać się do szkoły, do danej klasy (różnice między klasami w danej szkole mogą być dość istotne).

Coraz częściej już wybór szkoły średniej determinuje kolejne etapy edukacji. Szkoła uczy, wychowuje, ale też przygotowuje młodzież do wejścia na rynek pracy i tym kierują się młodzi ludzie.

Jakie są progi punktowe w szkołach średnich i jak policzyć punkty w rekrutacji? Jakie są progi punktowe w szkołach średnich i jak policzyć punkty w rekrutacji?

Progi punktowe do szkół średnichJak wyglądały progi punktowe w poszczególnych liceach ogólnokształcących w Trójmieście obowiązujące podczas rekrutacji w ubiegłym roku? Ile trzeba było mieć punktów, żeby dostać się do danej klasy?

W Trójmieście to zwykle licea są najczęściej wybierane przez kandydatów. Co roku podczas rekrutacji system ustala tzw. próg punktowy. Tylko nieliczne szkoły przed ogłoszeniem list zakwalifikowanych kandydatów decydują się na podanie limitu punktowego.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (213)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (3 opinie)

(3 opinie)
28 zł
wystawa

Kosmiczna Baza - Mobilne Centrum Nauki

35 zł
wystawa

Najczęściej czytane