• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nowy ranking szkół średnich 2023 w Trójmieście

Wioleta Stolarska
17 marca 2023, godz. 09:00 
Opinie (213)
Na podstawie wyników egzaminów maturalnych z 2022 r. wyłoniliśmy te licea ogólnokształcące i technika, w których uczniowie wypadli najlepiej podczas egzaminów końcowych. Na podstawie wyników egzaminów maturalnych z 2022 r. wyłoniliśmy te licea ogólnokształcące i technika, w których uczniowie wypadli najlepiej podczas egzaminów końcowych.

Rekrutacja do szkoły średniej i egzamin ósmoklasisty 2023 - już za około 2 miesiące uczniów czekają ważne i trudne decyzje. Jaką szkołę ponadpodstawową wybrać? Jak dostać się do dobrej szkoły średniej? Jakie są progi punktowe i profile klas? Kolejny raz stworzyliśmy ranking szkół średnich w Trójmieście, który może ułatwić uczniom podjęcie decyzji. Na podstawie wyników egzaminów maturalnych z 2022 r. wyłoniliśmy te licea ogólnokształcące i technika, w których uczniowie wypadli najlepiej podczas egzaminów końcowych.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhoneCzym najbardziej się kierujesz/kierowałe(a)ś przy wyborze szkoły średniej?

Już za dwa miesiące rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024. Uczniowie ósmych klas na złożenie podania o przyjęcie do szkoły średniej w Trójmieście będą mieli czas do 20 czerwca. Z kolei od 23 do 25 maja 2023 napiszą egzaminy ósmoklasisty.

Jak będzie wyglądała rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023? Ilu kandydatów będzie ubiegać się o jedno miejsce w najlepszych placówkach?

O tym, do jakiej szkoły aplikować, ósmoklasiści myślą zdecydowanie wcześniej. Dokumenty muszą dostarczyć bowiem jeszcze przed poznaniem wyników egzaminów.

Nowy ranking szkół podstawowych 2023 w Trójmieście Nowy ranking szkół podstawowych 2023 w Trójmieście

Ranking szkół średnich 2023 a wybór placówkiCzy przy wyborze szkoły uczniowie powinni sugerować się pozycjami w rankingach? Oczywiście nie powinien być to jedyny wyznacznik, ale tego typu zestawienia biorą pod uwagę efektywność nauczania i wyniki egzaminów. Ranking szkół średnich 2023 Trojmiasto.pl przygotowaliśmy w oparciu o dane Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dotyczące wyników z egzaminów maturalnych z 2022 r.

Pod uwagę wzięliśmy wyniki z przedmiotów obowiązkowych - na poziomie podstawowym, a więc tych, z którymi zmierzyć się musi każdy uczeń.

Jakie są najlepsze licea w Trójmieście? Wyniki rankingu Jakie są najlepsze licea w Trójmieście? Wyniki rankingu

Biorąc pod uwagę, że szkoły różnią się od siebie liczbą uczniów, którzy przystępowali do egzaminów, pozycje w rankingu wyznaczyliśmy na podstawie średniej ważonej.

W naszym rankingu znajdziecie dwie ważne informacje: o tym, jakie wyniki z egzaminów maturalnych szkoły uzyskały w 2022 r., co zdecydowało o pozycji w rankingu, ale też porównanie wyników z dwóch ostatnich lat, które pokazują, jak w tym czasie zmieniał się poziom w danej szkole.


Szkoły ponadpodstawowe - ranking 2023Jak wypadły szkoły średnie w najnowszym rankingu 2023? Jakie pozycje zajęły znane licea i technika? W tegorocznym zestawieniu znajdziemy i awanse, i spadki szkół w porównaniu do ubiegłorocznego rankingu.

Na pierwszym miejscu rankingu tym razem znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, które w 2022 r. osiągnęło najwyższą średnią ze wszystkich przedmiotów podstawowych na egzaminie - 87,96 proc. To awans z 3. pozycji w porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia. Zaraz za nim na 2. miejscu znalazło się V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku (ta sama pozycja co w ubiegłym roku) z wynikiem 87,64 proc. Na trzecim miejscu uplasowało się III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni (spadek z 1. miejsca w stosunku do rankingu 2022) z wynikiem 85,85 proc.

 • Ranking szkół średnich w Trójmieście.
 • Ranking szkół średnich w Trójmieście.
 • Ranking szkół średnich w Trójmieście.
4. pozycja należy do III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku ze średnią 83,25 proc. Na 5. miejscu jest II Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku (82,96 proc.). 6. pozycja to sopockie II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego (82,62 proc.). Na 7. miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni (81,79 proc.). 8. pozycja to Gdańskie Liceum Autonomiczne (81,75 proc.). 9. lokata należy do X Liceum Ogólnokształcącego im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej w Gdyni (81,63 proc.). Pierwszą dziesiątkę zamyka VI Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni ze średnią 81,57 proc.

ZOBACZ RANKING SZKÓŁ ŚREDNICH W TRÓJMIEŚCIE - pełna lista szkół 

Druga dziesiątka to: na 11. pozycji XX Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku (80,96 proc.), na miejscu 12. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 - IX Liceum Ogólnokształcące (80,56 proc.), 13. pozycja należy do VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdańsku (79,93 proc.), na 14. miejscu znalazło się XIX Liceum Ogólnokształcące im. Mariana Mokwy w Gdańsku (79,93 proc.), 15. lokata to Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II w Gdyni (77,92 proc.).

Na 16. miejscu uplasowało się Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące Im. Pawła Adamowicza W Gdańsku z wynikiem 77,76 proc., 17. pozycja należy do XIV Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni (77,76 proc.), 18. miejsce to XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Gdańsku (77,33 proc.), 19. lokata to X Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne w Gdańsku (76,62 proc.), a drugą dziesiątkę zamyka I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sopocie (76,28 proc.).

Egzamin ósmoklasisty 2023. Rekrutacja do szkoły średniej rusza 15.05 Egzamin ósmoklasisty 2023. Rekrutacja do szkoły średniej rusza 15.05

Jak wybrać szkołę średnią?Wybór szkoły średniej to jedna z pierwszych dorosłych decyzji każdego młodego człowieka. Czym kierują się przy jej podejmowaniu?

Na pewno najważniejszym kryterium jest to, jakie profile klas i języki obce oferuje szkoła, ale też koła zainteresowań, możliwości dodatkowego rozwoju czy liczebność klas. Bardzo ważne dla kandydatów są też progi punktowe, czyli to, ile punktów trzeba było mieć w poprzednich latach, by dostać się do szkoły, do danej klasy (różnice między klasami w danej szkole mogą być dość istotne).

Coraz częściej już wybór szkoły średniej determinuje kolejne etapy edukacji. Szkoła uczy, wychowuje, ale też przygotowuje młodzież do wejścia na rynek pracy i tym kierują się młodzi ludzie.

Jakie są progi punktowe w szkołach średnich i jak policzyć punkty w rekrutacji? Jakie są progi punktowe w szkołach średnich i jak policzyć punkty w rekrutacji?

Progi punktowe do szkół średnichJak wyglądały progi punktowe w poszczególnych liceach ogólnokształcących w Trójmieście obowiązujące podczas rekrutacji w ubiegłym roku? Ile trzeba było mieć punktów, żeby dostać się do danej klasy?

W Trójmieście to zwykle licea są najczęściej wybierane przez kandydatów. Co roku podczas rekrutacji system ustala tzw. próg punktowy. Tylko nieliczne szkoły przed ogłoszeniem list zakwalifikowanych kandydatów decydują się na podanie limitu punktowego.

Miejsca

Opinie (213) 8 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Zlikwidujcie te durne rankingi szkół. (11)

  ten wyścig szczurów zaczynacie już od podstawówki. Dyrektorzy wywierają presję na nauczycielach, ci zaś na uczniach. Wynik! Wynik! Wynik! Nauka pod testy... Gdzie budowanie przyjemności z uczenia się? Dlaczego zrobiono z tego przykry obowiązek?

  • 124 11

  • Depresja (1)

   A później rodzice z tych najlepszych szkół wymieniają się nr telefonów do najlepszych psychiatrów i psychoterapeutów. Brawo my dorośli.

   • 31 3

   • Żeby tylko telefonami

    Potem też lekami. I kończysz jako uzależniony te swoje wymarzone liceum

    • 0 0

  • Nigdy nie rozumiałam tej presji (8)

   Pchania dzieci do najlepszej szkoły. Co to da?
   Jak ktoś ma głowę do nauki to i w najgorszej szkole się czegoś nauczy. Mamy jakieś spaczone myślenie że najlepsi wychodzą z najlepszych szkół a to nieprawda...

   • 23 6

   • Masz rację, ale nie bierzesz pod uwagę jednego (1)

    Jak zreszta wszyscy związani z rankingami: najlepsi idą do najlepszych szkół, wiec tam jest najwyższy poziom, niezależnie od poziomu samej szkoly

    • 12 3

    • Też tak mówię od lat

     ale niestety nie przebijesz się z tym głosem. Ludzie jak zombie w tym temacie działają.

     • 7 2

   • (5)

    ty chyba nie rozumiesz, że nauka nie zależy tylko od ucznia a od nauczyciela również. Jeżeli jest to zwykła szkoła z końca stawki to oczywiste jest że są tam nauczyciele, którym nie za bardzo się chce i/lub nie za bardzo mają możliwość nauki przez patologiczne jednostki

    • 4 6

    • fajnie

     A kto powiedział, że w tych "najlepszych szkołach" są najlepsi nauczyciele? Jak dostaniesz najlepszych uczniów wspomaganych korepetytorami to zawsze osiągniesz najlepszy wynik, nawet jak będziesz pół roku na zwolnieniu. A nawet najlepszy nauczyciel nie wykrzesa niczego z kogoś kto nie jest zdolny i w dodatku nic z tym nie chce zrobić. "Najlepsze szkoły" zawsze będą najlepsze bo taki mamy system. Trochę to jak Liga Mistrzów. Jak wygrywasz dostajesz więcej pieniędzy na jeszcze lepszych zawodników ;) A powinno być jak w NBA, gdy przegrywasz dostajesz lepszego zawodnika do wyboru z draftu... ale nie dostaniesz

     • 8 1

    • Mój syn chodzi do szkoły z czołówki tego zestawienia. (2)

     Nauczyciele to katastrofa. Strasznie słabo tłumaczą, za to ogromne wymagania. Jeśli zależy ci na takim nauczaniu, to powodzenia.

     • 7 1

     • (1)

      Może po prostu Twój syn nie pojmuje, co nauczyciele tłumaczą lub się zwyczajnie nie uczy.

      • 1 10

      • Mój syn ma w tej nowej szkole bardzo dobre oceny

       To inteligentny, młody facet. Dlatego wiem, co w tej szkole się dzieje. Dodam, że w podstawówce nie miał takich obserwacji (a podstawówka w rankingu daleko z tyłu)

       • 4 1

    • Odrzuć swoje stereotypy.

     I idź na spacer do lasu.

     • 0 0

 • Niemiarodajne (3)

  Te rankingi są niemiarodajne. Powinny brać też pod uwagę liczbę osób niedopuszczonych do matury ze strachu, że zaniżą wynik, co niestety jest praktyką w tych słynnych renomowanych szkołach.

  • 80 8

  • w sumie to powinna być statystyka uzupełniajaca jeżeli taka jest praktyka.

   to w ogóle jest temat dla dziennikarzy, ale gdzie tu dziennikarstwo.

   • 4 0

  • Czyli nadal tak robią, że nie dopuszczają uczniów do matury... Myślałam, że tak było tylko 20 lat temu.

   • 5 0

  • Strzał w punkt.

   • 1 0

 • Licea (5)

  I na co komu liceum skoro po tym nic nie ma, licea są tylko dla tych co chcą iść na studia bo inaczej nie ma nawet podejścia, chcesz mieć zawód, fach w ręku , założyć firmę... Liceum w tym nie pomoże ani żadne pozytywne opinie o szkole.

  • 20 26

  • Ale daje podstawę do dalszej nauki jak młody człowiek nabierze rozumu i zrozumie ze bez wyższego wykształcenia nie spełni marzeń , ale wszyscy specjaliści są potrzebni , fachu zawsze się można nauczyć po maturze na kursach zawodowych a matura to papier w przyszłość i już się go ma tylko za 4 lata co zleci jak chwila

   • 13 0

  • Liceum daje maturę co jest kluczem do przyszłości bowtym wieku nie wiadomo co ktoś chce robić za 5,6,7 i 20 lat. A dalej można dostać się na kursy zawodowe czy skierują cie na studia z pracy. Bez matury nikt cie już do pracy porządnej nie przyjmie, tak ze zakuć zdać zapomnieć!!!

   • 8 0

  • Liceum było i jest kursem przygotowawczym na wyższe uczelnie.

   • 6 0

  • Kolego

   Kolego różnica jest taka, że zazwyczaj osoba, która wybrała liceum mogła wybrać również technikum, a osoba z technikum nie miała wystarczająco punktów, aby dostać się do liceum️. Pozdrawiam.

   • 0 0

  • eh

   chyba nie orientujesz się w aktualnej ofercie liceów... w praktycznie każdym są klasy sprofilowane (głównie jako mat-geo) uczące podstaw ekonomii, pomocne w życiu jak i funkcjonowaniu firm

   • 0 0

 • (2)

  Pamiętajcie żeby wybrać szkołę zdecydowanie za daleko od domu. W ten sposób będziecie musieli dziecko swoim samochodem codziennie odwozić pod same drzwi.

  • 36 12

  • pamietajcie nie budować szkoł średnich poza centrum, zeby były duże korki.

   weź może najpierw zorientuj się, że większośc jest koło siebie.

   • 6 3

  • moje dzieci jeździly przez całą Gdynie do Chłodniczaka

   i szły pod górę, często gęsto na 7.10 , więc nie róbcie z młodzieży lalusiów...
   pełny codziennie rano autobus 181 , tez to potwierdza.
   zawsze znajdzie się jakiś sfrustrowany, któremu coś nie pasi...

   • 7 1

 • Te rankingi nie mają żadnego znaczenia. (5)

  Najlepiej wybrać szkołę pod kątem lokalizacji. Profil klasy, wyniki matur - to ma znaczenie drugorzędne.

  • 37 10

  • może i tak, ale lokalizacja to trochę mało

   pod kątem bazy, wyposażenia, udogodnień, kadry i współpracujących podmiotów to tak

   • 10 5

  • jakiej lokalizacji, jak wszystkie są w centrum

   • 3 1

  • Nie ma lokalizacji bo za mało szkół srednich

   • 2 0

  • (1)

   dokładnie tak, ja z lenistwa wybrałem najbliższe by nie musieć daleko jechać, na rankingu znajduje się na 28 miejscu ale ukończyłem je z dobrymi wynikami i bez problemów dostałem się na politechnikę i nie mogę narzekać na pracę jaką teraz wykonuje. Wszystko zależy od pracowitości ucznia a nie o elitarności szkoły.

   • 6 1

   • Na PG to się dostaje prawie każdy, może z wyjątkiem Architektury.

    • 0 2

 • Wasze rankingi sa malowiarygodne

  Wplywa na to poziom prezentowanych tresci

  • 13 5

 • A ile jest z ciekawości łącznie szkół średnich w trójmieście? (3)

  Pozdrawiam

  • 7 0

  • Za dużo

   ale to ogólnopolski trend

   • 3 12

  • za mało i marnej jakości.

   • 2 4

  • Samych ogólniaków około 500

   • 0 2

 • Opinia wyróżniona

  fajnie (20)

  widać ze w szkołach średnich są publiczne placówki gdzie widać efekty nauki, bo nie wierzę to takie wyniki to tylko zasługa korków. Szkoda że w podstawówkach jest tak słabo...

  • 29 49

  • (17)

   Zauważ kto idzie do tych szkół z pierwszych miejsc rankingu - np. w Gdyni w słynnej trójce połowa dzieciaków jest z Amerykańskiej szkoły podstawowej - czyli od rodziców, którzy chętnie inwestują w edukacje dziecka w skutek tego są lepiej przygotowani do szkoły średniej poprzez zwiekszona liczbę godzin w szkole podstawowej

   • 23 6

   • (14)

    co to znaczy "zwiększona ilość godzin w szkole podstawowej"? Czy ty wiesz, ile już dziś dzieciaki mają godzin w 8mej klasie? W połączeniu z przygotowaniami, jest tego ponad 40 godzin. Dzieci lat 13-14!

    • 25 9

    • Nic za darmo (3)

     • 8 9

     • edukacja w Polsce jest za darmo :) (2)

      • 3 19

      • Tak jak leczenie :)

       • 34 3

      • taaa jasne, a 1.5 tyś zł płacić trzeba za dwójkę dzieci w podstawówce

       • 0 0

    • (6)

     W szkołach społecznych i prywatnych dzieci mają więcej godzin języka angielskiego, polskiego i matematyki.

     • 23 1

     • (5)

      W tych szkołach umieszczane są dzieci rodzicom których zależy na gruntownej edukacji ich dzieci. Widać to zresztą później na wynikach z egzaminów zewnętrznych i różnych konkursach.

      • 12 10

      • żartujesz :) (2)

       Nie ma różnicy między dziećmi z prywatnych czy państwowych tzn. w państwowych są wszystkie bez segregacji więc statystyka też je ogarnia, a w prywatnej są te które nie dają rady w państwowej w normalnej szkole gdzie trzeba się mierzyć z realnym życiem i mają wówczas tzw. lepsze warunki czyli można powiedzieć, że nauczanie indywidualne. Gdyby dzieci ze szkól państwowych miały takie warunki to by dopiero miały wyniki !! Ale bez tego i tak się dostają tam gdzie chcą, jeśli tylko chcą , więc wszystko jest ok. BO jeśli do prywatnej chodzi dziecko, któremu się po prostu nie chce to później i tak ma problem, bo rodzice mówią, że włożyli w niego kasę a on nie chce ! Niestety to słowa rodziców , którzy maja dzieci w prywatnych szkołach. Sami mówią otwarcie, że nie wiedzą co zrobić z dzieckiem. Czasami je przenoszą do państwowych szkół i takich przypadków jak się okazuje jest sporo, czyli to nie jest tak, że w szkole prywatnej jest super. Rodzice nie bójcie się szkól normalnych , państwowych, to są szkoły, które mają sporo fajnych zajęć, konkursów, wyjść (prywatne myślą, że tylko one mają zorganizowane wyjścia ze szkoły i wycieczki :)))

       • 11 15

       • dlaczego mówisz "tzw. lepsze warunki"? Twierdzisz że nauka bez przemocy i patologii dookoła to nie są lepsze warunki?

        • 9 1

       • Twoja teoria całkowicie nie trzyma się rzeczywistości. Czyli wyniki ósmoklasistów z takich szkół społecznych czy też prywatnych są fałszowane czy co ? Wystarczy spojrzeć na rankingi np egzaminu ósmoklasisty. Także nie ma sensu kłócić się z rzeczywistością, że czarne to białe, a białe to czarne.

        • 0 0

      • konkursy (1)

       Rzuć okiem na wyniki w konkursach kuratoryjnych (nie tych organizowanych przez szkoły prywatne) . Tam słabiutko jeśli chodzi o uczniów z prywatnych.

       • 11 8

       • Wręcz przeciwnie. Laureatów jest stosunkowo więcej ze szkół społecznych. Tylko ze jest ich po prostu mniej.

        • 4 2

    • Nie ma czegoś takiego jak "zwiększona ilość godzin" ale jest za to "zwiększona liczba godzin"...

     • 6 0

    • To co dla waszych bąbelków jest dziś szczytem możliwości (40godz/tydz) było dla nas w latach 80-tych normalne (1)

     Plus, dodatkowe zajęcia w soboty

     • 7 7

     • Ja (rocznik 2003) miałam więcej niż 40 gdz. obowiązkowych w tygodniu, więc nie wiem, skąd ta liczba.

      • 0 1

   • Duża szansa do dobrej kariery zawodowej i dobrych zarobków.

    Z chwilą przejścia na emeryturę, rówieśnicy będą żądać takich samych emerytur jak oni." Żołądki mamy jednakowe".

    • 2 1

   • III LO w Gdyni

    Wysoki ranking tej szkoly wynika tylko i wylacznie z tego ze ida tam dzieci ludzi dosc majetnych, ktorych stac na dodatkowe ( platne) lekcje, zajecia, korepetycje itp. Rodzice tych dzieci dbaja o to zeby ich pociechy rozwijaly swoje pasje i zainteresowania. Szkola ta jedzie od lat na swojej opini i zagarnia najzdolniejszych uczniow z Trojmiasta a nawet i z kraju. Niestety, poziom ksztalcenia w tej szkole jest zenujacy i gdyby uczniowie tylko posiadali wiedze przekazana im przez szkole w czasie zajac to miejsce w rankingu szkola ta miala by daleko w tyle. Wiem to z odwiadczenia ( moje dziecko chodzilo do tej szkoly jak rowniez dzieci znajomych). Pan dyrektor ( o ile jeszcze jest ten sam-K....) to kompletny ignorant.

    • 5 2

  • Zastanawiam się tylko, jeśli wszyscy będą kończyć licea i studia, kto będzie jeszcze normalnie pracować? (1)

   Gdzie jest ranking szkół technicznych/zawodowych?
   Albo jest to jest ten gorszy sort, nie wart artykułów w Trójmiasto.pl ??

   • 6 3

   • A, więc jeśi ktoś kończy studia to zazwyczaj nie pracuje? Co za bzdura.

    • 4 1

 • Rankingi hehehehe (4)

  Co po tych rankingach i wyścigu szczurów jak później młodzi ludzie oderwani od rzeczywistości całkowicie! Widać to jacy młodzi ludzie zasilają szeregi pracowników różnych firm....porażka!
  W tym rankingu tylko jedna szkoła ucząca zawodu a reszta to ogólniaki gdzie później nic manualnie nie potrafią zrobić.

  • 27 14

  • po ogólniaku się idzie na studia gdzie się spędza kolejne 5 lat na nauce teorii i praktyki (2)

   nie można porównywać ze sobą technikum i liceum

   • 9 2

   • Studia (1)

    Na studiach nie ma praktyki. Praktyka jest w pracy po studiach.
    Tak ukończyłem 2 kierunki studiów po technikum

    • 8 4

    • Brawo Ty

     • 3 0

  • To nie zawodówka

   Do ogólniaka nie idzie się po umiejętności manualne

   • 0 0

 • W I LO (10)

  w mojej klasie nie ma nikogo, kto by nie miał korepetycji w przygotowaniu do matury

  • 58 8

  • Ile uczniów jest w klasie ?

   • 1 0

  • Zawsze tak było, za komuny tez, niewielu dawało sobie radę

   • 3 7

  • Jest moja córka

   • 1 4

  • Moja córka jest ubiegłoroczną maturzystką (3)

   To na podstawie m.in. jej wyników matury powstał tegoroczny ranking i 1lo uplasowało się wyżej. Kończyła mat-fiz, w życiu żadnych korków nie brała. Połowa jej edukacji przypadła na zdalne i lockdowny. Te wyniki to zasługa w dużej mierze pani Hanny, matematyczki, która jest nauczycielem z prawdziwego zdarzenia.
   Proszę pisać o sobie, a nie w liczbie mnogiej o wszystkich uczniach.
   Liceum nr 1, jak każda szkoła, ma swoje plusy i minusy. Nie jestem oczarowana, ale mając troje dzieci, gdzie każde poszło inną ścieżką edukacji, to na swojej drodze spotkałam tam kilku prawdziwych nauczycieli z pasją i to razem ze zdolnymi uczniami wystarczy, aby dobrze zdać maturę. Nie neguję instutucji korków, ale proszę nie generalizować i wrzucać wszystkich do jednego wora.

   • 26 5

   • Zgoda

    jest różnie. Nigdy nie wie się jak się trafi. Niestety tych minusów w tym roku jest sporo, przysłaniają plusy.

    • 2 1

   • "Prawdziwi nauczyciele z pasją"... (1)

    Jak ja uwielbiam te stwierdzenia. Czy o budowlańcu z pasją, kasjerce też tak powiesz? To zwykła praca. Robimy swoje, tak jak pracownicy w innych zawodach.

    • 5 5

    • Nie wpadnij w samouwielbienie

     Kolejny sfrustrowany obywatel.
     Wie wszystko najlepiej i mierzy wszystkich swoją miarą, co do jednego. Nie dopuszcza błędu statystycznego, takiego właśnie, że zawód = pasja.

     • 2 1

  • Jakoś sobie tego nie wyobrażam (1)

   U mnie matura 2006. Mocno średnie liceum w jednym z powiatowych miast, jedyne w okolicy. Tam właśnie się uczyłam. Nikt na korepetycje nie chodził, cała klasa zdała i podstawy i rozszerzenia. Było kilka naprawdę solidnych wyników. Ponad połowa klasy poszła na studia (ok 20 osób).
   Nie rozumiem jakim cudem teraz wszyscy muszą chodzić na korepetycje. Przecież poziom kształcenia się obniżył, podobnie jak wymogi na maturze... O co chodzi?

   • 8 4

   • Bo samodzielna nauka zajmuje więcej czasu. Łatwiej jak ktoś wytłumaczy...

    • 1 0

  • Dwoje moich bachorów zdawało maturę w "1". Oboje są po studiach i dobrze sobie radzą w dorosłym życiu. Oboje obeszli się bez korepetycji ale czas szkoły wykorzystali na naukę!

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego

33 - 35 zł
wystawa

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

spotkanie, warsztaty

Ćwicz z mistrzem w "Zakopiance" (1 opinia)

zajęcia rekreacyjne, trening

Najczęściej czytane