• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowy ranking szkół średnich 2023 w Trójmieście

Wioleta Stolarska
17 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (213)
Na podstawie wyników egzaminów maturalnych z 2022 r. wyłoniliśmy te licea ogólnokształcące i technika, w których uczniowie wypadli najlepiej podczas egzaminów końcowych. Na podstawie wyników egzaminów maturalnych z 2022 r. wyłoniliśmy te licea ogólnokształcące i technika, w których uczniowie wypadli najlepiej podczas egzaminów końcowych.

Rekrutacja do szkoły średniej i egzamin ósmoklasisty 2023 - już za około 2 miesiące uczniów czekają ważne i trudne decyzje. Jaką szkołę ponadpodstawową wybrać? Jak dostać się do dobrej szkoły średniej? Jakie są progi punktowe i profile klas? Kolejny raz stworzyliśmy ranking szkół średnich w Trójmieście, który może ułatwić uczniom podjęcie decyzji. Na podstawie wyników egzaminów maturalnych z 2022 r. wyłoniliśmy te licea ogólnokształcące i technika, w których uczniowie wypadli najlepiej podczas egzaminów końcowych.



Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Nowy ranking szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl Nowy ranking szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl


Czym najbardziej się kierujesz/kierowałe(a)ś przy wyborze szkoły średniej?

Już za dwa miesiące rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024. Uczniowie ósmych klas na złożenie podania o przyjęcie do szkoły średniej w Trójmieście będą mieli czas do 20 czerwca. Z kolei od 23 do 25 maja 2023 napiszą egzaminy ósmoklasisty.

Jak będzie wyglądała rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023? Ilu kandydatów będzie ubiegać się o jedno miejsce w najlepszych placówkach?

O tym, do jakiej szkoły aplikować, ósmoklasiści myślą zdecydowanie wcześniej. Dokumenty muszą dostarczyć bowiem jeszcze przed poznaniem wyników egzaminów.

Nowy ranking szkół podstawowych 2023 w Trójmieście Nowy ranking szkół podstawowych 2023 w Trójmieście

Ranking szkół średnich 2023 a wybór placówki



Czy przy wyborze szkoły uczniowie powinni sugerować się pozycjami w rankingach? Oczywiście nie powinien być to jedyny wyznacznik, ale tego typu zestawienia biorą pod uwagę efektywność nauczania i wyniki egzaminów. Ranking szkół średnich 2023 Trojmiasto.pl przygotowaliśmy w oparciu o dane Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dotyczące wyników z egzaminów maturalnych z 2022 r.

Pod uwagę wzięliśmy wyniki z przedmiotów obowiązkowych - na poziomie podstawowym, a więc tych, z którymi zmierzyć się musi każdy uczeń.

Jakie są najlepsze licea w Trójmieście? Wyniki rankingu Jakie są najlepsze licea w Trójmieście? Wyniki rankingu

Biorąc pod uwagę, że szkoły różnią się od siebie liczbą uczniów, którzy przystępowali do egzaminów, pozycje w rankingu wyznaczyliśmy na podstawie średniej ważonej.

W naszym rankingu znajdziecie dwie ważne informacje: o tym, jakie wyniki z egzaminów maturalnych szkoły uzyskały w 2022 r., co zdecydowało o pozycji w rankingu, ale też porównanie wyników z dwóch ostatnich lat, które pokazują, jak w tym czasie zmieniał się poziom w danej szkole.


Szkoły ponadpodstawowe - ranking 2023



Jak wypadły szkoły średnie w najnowszym rankingu 2023? Jakie pozycje zajęły znane licea i technika? W tegorocznym zestawieniu znajdziemy i awanse, i spadki szkół w porównaniu do ubiegłorocznego rankingu.

Na pierwszym miejscu rankingu tym razem znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, które w 2022 r. osiągnęło najwyższą średnią ze wszystkich przedmiotów podstawowych na egzaminie - 87,96 proc. To awans z 3. pozycji w porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia. Zaraz za nim na 2. miejscu znalazło się V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku (ta sama pozycja co w ubiegłym roku) z wynikiem 87,64 proc. Na trzecim miejscu uplasowało się III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni (spadek z 1. miejsca w stosunku do rankingu 2022) z wynikiem 85,85 proc.

  • Ranking szkół średnich w Trójmieście.
  • Ranking szkół średnich w Trójmieście.
  • Ranking szkół średnich w Trójmieście.
4. pozycja należy do III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku ze średnią 83,25 proc. Na 5. miejscu jest II Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku (82,96 proc.). 6. pozycja to sopockie II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego (82,62 proc.). Na 7. miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni (81,79 proc.). 8. pozycja to Gdańskie Liceum Autonomiczne (81,75 proc.). 9. lokata należy do X Liceum Ogólnokształcącego im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej w Gdyni (81,63 proc.). Pierwszą dziesiątkę zamyka VI Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni ze średnią 81,57 proc.

Najlepsze pomorskie szkoły średnie w rankingu Najlepsze pomorskie szkoły średnie w rankingu "Perspektywy 2024"

ZOBACZ RANKING SZKÓŁ ŚREDNICH W TRÓJMIEŚCIE - pełna lista szkół 

Druga dziesiątka to: na 11. pozycji XX Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku (80,96 proc.), na miejscu 12. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 - IX Liceum Ogólnokształcące (80,56 proc.), 13. pozycja należy do VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdańsku (79,93 proc.), na 14. miejscu znalazło się XIX Liceum Ogólnokształcące im. Mariana Mokwy w Gdańsku (79,93 proc.), 15. lokata to Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II w Gdyni (77,92 proc.).

Na 16. miejscu uplasowało się Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące Im. Pawła Adamowicza W Gdańsku z wynikiem 77,76 proc., 17. pozycja należy do XIV Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni (77,76 proc.), 18. miejsce to XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Gdańsku (77,33 proc.), 19. lokata to X Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne w Gdańsku (76,62 proc.), a drugą dziesiątkę zamyka I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sopocie (76,28 proc.).

Egzamin ósmoklasisty 2023. Rekrutacja do szkoły średniej rusza 15.05 Egzamin ósmoklasisty 2023. Rekrutacja do szkoły średniej rusza 15.05

Jak wybrać szkołę średnią?



Wybór szkoły średniej to jedna z pierwszych dorosłych decyzji każdego młodego człowieka. Czym kierują się przy jej podejmowaniu?

Na pewno najważniejszym kryterium jest to, jakie profile klas i języki obce oferuje szkoła, ale też koła zainteresowań, możliwości dodatkowego rozwoju czy liczebność klas. Bardzo ważne dla kandydatów są też progi punktowe, czyli to, ile punktów trzeba było mieć w poprzednich latach, by dostać się do szkoły, do danej klasy (różnice między klasami w danej szkole mogą być dość istotne).

Coraz częściej już wybór szkoły średniej determinuje kolejne etapy edukacji. Szkoła uczy, wychowuje, ale też przygotowuje młodzież do wejścia na rynek pracy i tym kierują się młodzi ludzie.

Jakie są progi punktowe w szkołach średnich i jak policzyć punkty w rekrutacji? Jakie są progi punktowe w szkołach średnich i jak policzyć punkty w rekrutacji?

Progi punktowe do szkół średnich



Jak wyglądały progi punktowe w poszczególnych liceach ogólnokształcących w Trójmieście obowiązujące podczas rekrutacji w ubiegłym roku? Ile trzeba było mieć punktów, żeby dostać się do danej klasy?

W Trójmieście to zwykle licea są najczęściej wybierane przez kandydatów. Co roku podczas rekrutacji system ustala tzw. próg punktowy. Tylko nieliczne szkoły przed ogłoszeniem list zakwalifikowanych kandydatów decydują się na podanie limitu punktowego.

Miejsca

Opinie (213) 8 zablokowanych

  • Czas pomyslec (1)

    Tyle Pisze się o depresjach młodych ludzi. Lecz nic nie robi się by ten stres odszedł w zapomnienie. Każde dziecko powinno dostać się do szkoły o której marzy. W czasie roku szkolnego najwyżej zrozumie czy chce i ma predyspozycje fo danej klady. A nie stresować na samym początku życia. No na pewno zaraz to usunięcie. Znam dziewczyny KE, która chciał dostać się do danej szkoły zabrakło jej punktów i dzisaj odwiedzamy ja na Lostowicach. I co może by tak pomyśleć o tych słabych psychicznie. Ale to nikogo nie obchodzi. Samo zycie

    • 17 3

    • jak dostanie się do wymarzonej klasy i będzie dostawać jedynkę za jedynką to nic nie zrozumie na temat swoich predyspozycji, tylko się załamie

      • 11 0

  • W liceach bywa różnie (3)

    są dobrzy nauczyciele, ale są też tacy wymagający, którzy tylko potrafią wymagać, a nic uczyć. Rzucą temat i każą czytać książkę, sami niczego nie wytłumaczą. Przy takich bez korków żaden uczeń nic nie osiągnie.

    • 12 1

    • (1)

      Takich nauczycieli będzie coraz mniej, zbierajcie kasę na korki. Minister czarnek skutecznie zrobił już wszystko, aby obrzydzić nauczycielom pracę (płaca,wymagania nie tylko ministerialne, roszczeniowi rodzice, uczniowie z problemami)

      • 9 2

      • Jak ja zatrudniam lesera to go zwalniam

        Proste, ale widocznie w tej polskiej edukacji to polityka i układy zbiorowe. W tej oświacie ręką rękę myje. Szkoda, że kosztem dzieci.

        • 0 0

    • Zgłosiłeś to gdzieś ?

      Nie szkoda ci dzieciaka. Widzisz patologie to reaguj!!!

      • 0 0

  • były absolwent (3)

    Gdańska III, moja kochana! Wybrałam, bo chciałam mieć możliwość ekspresji, jak to nastolatka, a zobaczyłam wtedy pierwszy raz w życiu kogoś w kolorowych włosach w szkole, na dniach otwartych :D Super liceum, pani od matmy za darmo udzielała dodatkowych lekcji, jak zobaczyła, jak słabi jesteśmy i tylko dzięki jej poświęceniu zdałam tak dobrze maturę! Traktowali nas jak "dorosłych" i ciągle powtarzali, że jesteśmy za siebie odpowiedzialni i to było naprawdę mądre podejście- szybko zweryfikowało nasz nastoletni bunt, hahah. Ogólnie serio dużo nauczycieli dawało korki i dodatkowe zajęcia za darmochę po lekcjach, przed lekcjami i się strasznie poświęcało dla nas. To jest chyba ta różnica w dobrych liceach- niektórym nauczycielom się naprawdę chce pracować! I są dobrzy w tym, co robią!

    • 10 4

    • No właśnie, a nie powinno tak być. Za pracę należy się wynagrodzenie. A teraz każdy psioczy jak nauczyciel nie chce wyjeżdżać na wycieczki, robić po godzinach za darmochę.A czy stomatolog za darmo wymieni mi aparat, fryzjer zetnie włosy?

      • 14 2

    • Ciekawe czy jak już zaczniesz pracować też będziesz pół etatu robić za darmo? (1)

      Twoi nauczyciele to naiwniacy.

      • 7 2

      • Jak bym się w szkolne w administracji zatrudnił to tak

        Bo tam z zasady płacą poniżej najniższej, ale nikt o tym głośno nie mówi bo obecni nauczyciele są najważniejsi. Taka teraz jest patologia.

        • 0 0

  • GLA

    GLA - czesne 1500zł + korepetycje i tylko 8 miejsce
    Co na to dyrekcja?

    • 16 3

  • Gratulacje dla XV LO za zajęcie ostatniego miejsca. (15)

    Konfliktowa dyrektorka walczy z uczniami i rodzicami a nauka leci w dół. To jest efekt lat manipulacji i gierek. Nominacje dyrektorskie z ostatnich lat, naprawdę nie wszystkie dobre ale wiadomo, miasto do błędów się nie przyzna. Tak rozłożyć dobre liceum...

    • 10 5

    • (2)

      Dyrektorami pozostawali wszyscy w kliki Kreatywnej Pedagogiki i koleżanki pana K.

      • 5 1

      • Co to za klika ta kreatywna pedagogika

        Kto jest z tej kreatywnej pedagogiki.

        • 0 0

      • Pan K.

        Pan K. To ten co odszedł do UG?

        • 1 0

    • a jeszce przymierza sie na trzecia kadencje, a jest juz w wieku przedemerytalnym,popieram szkoda dobrego liceum.

      • 6 4

    • bedzie startowala na trzecia kadencje, a jest juz w wieku przedemerytalnym,zgadzam sie szkoda dobrego liceum.

      • 4 4

    • to samo 9 LO (3)

      spadło w dół dzięki Dyrektorce i ta kreatywna pedagogika.

      • 7 1

      • "Kreatywna" pedagogika (2)

        W XLO też dyrektorka przypadkiem z pseudo kreatywnej pedagogiki

        • 3 0

        • Co to ta kreatywna pedagogika? (1)

          To jakiś układ z nadania?

          • 0 0

          • Miał byc fajny projekt do współpracy i wymiany doświadczeń między nauczycielami. Skończyło się tak, że liderzy kreatywnej

            • 2 0

    • Dobre liceum? Chyba żartujesz? (2)

      Patologiczna młodzież, która nic na lekcjach nie robi. Zresztą, sam budynek wygląda okropnie z zewnątrz. Mam na korkach dziewczynę, która sama przyznaje, że ma wylane na lekcje, nauczycieli.

      • 2 0

      • I po swojej, wątpliwego zapału, klientce

        oceniasz całą szkołę? Nieźle, brawo.

        • 0 0

      • W I lo tak tak jedna mówiła w zeszłym roku

        To zależy od wychowania w domu a nie od szkoły. Chamstwa uczysz się od rodziców i wybranego przez siebie środowiska.

        • 1 0

    • Z tym "dobrym liceum" to bym nie przesadzał zbytnio, (1)

      ale na pewno nie zasługującym na ostatnie miejsce. A co do dyrektorki... nie dziwota, że w kadrze nie ma już prawie nikogo z porządnej "starej gwardii" i to bynajmniej nie z powodu emerytur. Nie bez powodu też w pewnych kręgach nauczycieli nazywana jest "anakondą". :D Jestem absolwentem XV i z wielkim żalem patrzę, do czego tam doszło pod jej rządami.

      • 3 2

      • "stara gwardia"

        Można dyrektorki nie cenić, ale z tymi rzekomymi odejściami nauczycieli to bardzo gruba przesada...

        • 2 0

    • XV LO nie jest na ostatnim miejscu!

      W rankingu jest przecież ponad 70 szkół (trzeba tylko przeczytać cały tekst wraz z odnośnikami). Z dołączonych do artykułu danych wynika, iż wyniki maturalne w porównaniu do poprzednich lat, wprawdzie bardzo powoli, ale jednak rosną. Opinia, iż XV-LO stoi "konfliktami, gierkami i manipulacjami" jest bardzo krzywdzące zwłaszcza dla uczniów i nauczycieli, a i nie oddaje prawdy dotyczącej naprawdę przyjaznej atmosfery panującej w szkole.

      • 2 0

  • Bardzo sie cieszem

    Wraz z gronę pedagogicznym.

    • 0 0

  • najlepsze lo jakie można wybrać w trójmieście

    to XIV w gdynii,fajne profile,duży wybór rozszerzeń że każdy może sobie coś wybrać

    • 3 5

  • Te rankingi tylko wpisują dzieciaki w wyścig szczurów (3)

    Absolwenci "słabszych" liceów też dostają się na dobre studia, też robią kariery i pieniądze. Powiem więcej: to uczniowie "słabszych" szkół są tam większością.

    • 11 5

    • (1)

      W twoich snach.

      • 2 6

      • Tak sobie tlumacz.

        • 4 4

    • Tak

      Na Harvardzie i Cambridge ich nie uswiadczysz. Wyzsza szkola gotowania zaprasza. Jak szkola ma IB to czemus to sluzy.

      • 5 3

  • Nie polecam 8 LO na kartuskiej w Gdańsku (4)

    Tak, tego do którego chodziła Chylińska. Nie wiem jak jest tam teraz z nauczycielami, ale budynek nie nadaje się na szkołę. To był od początku błąd że taki budynek został zagospodarowany na szkołę. Wysokie, strome, niebezpieczne schody, mało przestrzeni na korytarzach, ciasne toalety, słaba infrastruktura, małe okna, słaba wentylacja. Widziałem że budynek przeszedł remont elewacji, ciekawe jak w środku... Ciekawe czy sala gimnastyczna dalej mieści się w tym zgniłym budyneczku bez żadnego zaplecza, bez prysznicy. Ciekawe czy część zajęc dalej odbywa się w "baraku" z którego wali grzybem na kilometr.

    Warto kierować się też tym, w jakim budynku dziecko spędzi 4 lata życia... Ja żałuję wyboru viii lo. patrzcie po tym która szkoła ma w miarę nowy, duży, doświetlony budynek. Ilekroć przejeżdżam obok xxiv lo na Wodnika, pluję sobie w brodę że nie wybrałem tamtej szkoły.

    • 3 13

    • złej baletnicy przeszkadza i rąbek spódnicy , mieszkaliśmy na ul. Malczewskiego i syn chodził do tego liceum

      ,a dzisiaj pan inżynier z głową pełną wspomnień z tamtego miejsca

      • 4 0

    • A ja nie zgadzam się z twoją opinią

      Polecam viii lo!!!

      • 4 0

    • Twoi nauczyciele z 8 lo tez pewnie do dziś żałują ,ze nie wybrałeś 24 lo.

      • 3 0

    • A mój syn bardzo mlle wspomina viii lo

      Szczególnie panią od Matematyki - Panią Elę Ż. - super nauczycielka - dzięki niej świetnie radzi sobie na PG

      • 0 0

  • Zapraszamy na korepetycje :)

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (5 opinii)

(5 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (2 opinie)

(2 opinie)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane