Wiadomości

stat

Rekord Guinnessa nauczy zdrowo jeść?


W piątek w 148 szkołach z całej Polski odbyła się próba pobicia rekordu Guinnessa w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Trójmiejskie szkoły także się w akcję włączyły, a my towarzyszyliśmy z kamerą uczniom z Gdyni, którzy robili pyszne kanapki, twarożek i owocowe szaszłyki.Jak często jadasz owoce i warzywa?

wcale, to całe gadanie o zdrowej żywności to kolejny mit 9%
rzadko, nie lubię ich 6%
staram się co jakiś czas, ale różnie wychodzi 22%
codziennie, są wręcz podstawą mojej diety 63%
zakończona Łącznie głosów: 99
Pierwsza próba bicia rekordu odbyła się w listopadzie 2014 roku. Nie udało się jednak zorganizować odpowiednio dużej liczby uczestników. Aby rekord został pobity, w próbie musiało wziąć udział 4614 osób. Nad poprawnością ich liczenia czuwali świadkowie i stewardzi. Jednym z nich - w Szkole Podstawowej nr 45 im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku - był zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk.

Wśród niemal 150 szkół z całej Polski znalazł się także Zespół Szkół nr 12 w Gdyni Obłużu zobacz na mapie Gdyni. W przygotowaniu śniadania wzięli udział uczniowie klas 1-3.

- Staramy się zapewniać im przestrzeń sprzyjającą zdrowiu i stale zachęcać do zmian ukierunkowanych na zdrowie, poprzez wygospodarowanie miejsc do spokojnego zjadania śniadania w szkole, ale też rozmowy z nauczycielami oraz specjalistami np. z dziedziny dietetyki - mówi Magdalena Bożek z ZS nr 12. Sama jednak przyznaje, że z efektami bywa różnie. - Mamy świadomość, że wyznaczane przez nas cele nie są łatwe do zrealizowania, dlatego tym bardziej udział w akcji bicia rekordu wydał nam się interesujący - podkreśla.
Najlepsze w gotowaniu? Podjadanie!

Chcieliśmy stworzyć twarożkowe słońce, ale nam się nie udało. No i powstał potworek.
Nie od dziś bowiem wiadomo, że nauka poprzez zabawę i zdrową rywalizacją jest najbardziej skuteczna. A dobrej zabawy podczas tworzenia śniadania nie brakowało. I choć reguły bicia rekordu narzuciły na organizatorów obostrzenia w postaci filmowania, dwukrotnego odczytywania listy obecności i nadzoru policjantów ze stoperami, to liczyło się przede wszystkim zaangażowanie dzieciaków. A tym - jak zwykle - pomysłów nie brakowało.

- Chcieliśmy stworzyć twarożkowe słońce, ale nam się nie udało. No i powstał potworek - śmiali się jedni.
- A my tylko podjadamy, to najlepsze w tym całym gotowaniu - dodawali inni.
I choć policjanci z przymrużonym okiem ostrzegali, że za podjadanie przed czasem można trafić przed sąd, to ostatecznie obyło się nawet bez pouczeń, a poczęstowani kanapkami z warzywami funkcjonariusze do końca bacznie przyglądali się, czy wszyscy pracują. Niektórym spodobało się tak bardzo, że zapowiedzieli, że będą teraz wstawać wcześniej, by przygotowywać posiłki dla wszystkich domowników. Trzymamy za słowo!

O tym, czy rekord został oficjalnie pobity dowiemy się dopiero po weryfikacji wszystkich dokumentów przez komisję oceniającą rekordy Guinnessa. Stanie się to najwcześniej za kilka tygodni. Ale już teraz niektóre dzieciaki odkryły, że owoce i warzywa nie muszą być gorsze od lodów i chipsów.

Opinie (6) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Naczyniak czy zmiana skórna, jaki... (3) Drogie mamy. Prawie miesiąc temu zauważyłam u mojego dziecka na główce zmianę na skórze....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: mama

 • Asymetria ułożeniowa u dziecka -... (5) Mam podejrzenia, że moje dwumiesięczne dziecko ma asymetrię. Pediatra twierdzi, że wszystko...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ania

 • Prdiatra (2) Jakiego pediatre polecacie?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Marta

 • Psycholog dziecięcy Witam poszukuje dobrego, godnego polecenia psychologa dziecięcego. Który będzie pracował z...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Pozytywny żłobek ul. Świętokrzyska Cześć proszę o opinie o tym żłobku. Starszy syn chodził do zerówki przy przedszkolu w którym...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Po 2 cc trzecia ciąża (8) Witam. Mam pytanie jestem po 2cc ostatnia miałam w czerwcu 2018r teraz mam termin na...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Żłobek (5) Witam . Pomóżcie prosze :)) Szukam żłobka dla dziecka. Gdzie powinnam się zgłosic? Ile...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Fajne książki dla 12 latki Czy możecie polecić jakieś fajne książki dla 11 łatki, np coś w stylu jeżycjady Musierowicz...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »