• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Remont szkoły na Morenie z nowym wykonawcą. Miał trwać rok, będą trzy lata

Wioleta Stolarska
12 sierpnia 2022, godz. 15:00 
Opinie (29)
Szkoła Podstawowa nr 2 jest jednym z największych kompleksów oświatowych w Gdańsku. Szkoła Podstawowa nr 2 jest jednym z największych kompleksów oświatowych w Gdańsku.

Po kilku miesiącach od wstrzymania prac przy remoncie i przebudowie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Marusarzówny miasto podpisało umowę z nowym wykonawcą. Wybrany w przetargu wykonawca dokończy roboty w sali gimnastycznej i basenie po poprzedniej firmie, która nie wywiązała się z umowy.Sportowo i rekreacyjnie - baseny w Trójmieście


Czy korzystasz z przyszkolnych basenów i sal sportowych?

Rozpoczęta wiosną 2021 r. termomodernizacja szkoły przy ul. Marusarzówny powinna zakończyć się tego lata. Do tego czasu budynek miał być ocieplony i zyskać odnowiony basen oraz salę gimnastyczną. Niestety pojawiły się trudności w realizacji robót.

- Mimo wielokrotnych monitów, wzywania wykonawcy do przyspieszenia i zintensyfikowania działań postępy prac znacznie odbiegały od zakładanego harmonogramu. Z końcem lutego br. zdecydowano o odstąpieniu od umowy - wyjaśniała Ewa Parafjanowicz-Potuczko z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Szkoła Podstawowa nr 2 jest jednym z największych kompleksów oświatowych w Gdańsku. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ponad 9 tys. m kw.

Duże zmiany czekają uczniów w szkołach od 1 września Duże zmiany czekają uczniów w szkołach od 1 września

  • Sala gimnastyczna ma być gotowa do końca tego roku, basen w połowie 2023 roku.
  • Sala gimnastyczna ma być gotowa do końca tego roku, basen w połowie 2023 r.
  • Sala gimnastyczna ma być gotowa do końca tego roku, basen w połowie 2023 r.

Sala gimnastyczna w styczniu 2023, na basen poczekamy dłużejZgodnie z nową umową zawartą z innym wykonawcą, firmą PBE ELBUD z Gdańska, sala gimnastyczna ma być gotowa do końca tego roku, aby od stycznia można było już z niej korzystać.

Czas konieczny na dokończenie modernizacji basenu pływackiego z uwagi na szeroki zakres robót jest nieco dłuższy i przypada na połowę roku 2023, tak aby uczniowie na rok szkolny 2023/24 mieli już odnowiony obiekt i mogli na nim trenować.

Za rok w południowych dzielnicach Gdańska mają powstać szkoły dla 1,4 tys. uczniów. Jest pole Za rok w południowych dzielnicach Gdańska mają powstać szkoły dla 1,4 tys. uczniów. Jest pole

Koszt prac związanych z modernizacją sali gimnastycznej i basenu wyniesie ok. 21 mln zł.

- Obecnie w szkole prowadzone są jednocześnie prace związane z wymianą posadzek, wymianą stolarki drzwiowej i opraw oświetleniowych wraz z robotami malarskimi ścian i sufitów. Roboty te będą ukończone na nadchodzący rok szkolny. We wrześniu planowane jest podpisanie umowy na wykonanie termomodernizacji tego obiektu oraz dostosowanie do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. W ramach tych robót poza pracami izolacyjnymi, dociepleniowymi itp. przebudowane zostaną również główne schody prowadzące na teren szkolny. Termomodernizacja obiektu powinna zakończyć się na przełomie 2023/24 r. - dodaje DRMG.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (29)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna

wystawa

Raz, dwa, trzy, rzeźba patrzy!

wystawa

Kosmopark - wystawa dla dzieci

wystawa, warsztaty, pokaz

Najczęściej czytane