Wiadomości

Rodzinna majówka w Trójmieście. Zaplanuj ją z nami

W tym roku majówka wypada wyjątkowo korzystnie i wystarczy wziąć wolne w czwartek, żeby cieszyć się pięcioma dniami bez obowiązków.
W tym roku majówka wypada wyjątkowo korzystnie i wystarczy wziąć wolne w czwartek, żeby cieszyć się pięcioma dniami bez obowiązków. fot. 123rf.com/

Doczekaliśmy się majówki. W tym roku wypada wyjątkowo korzystnie i wystarczy wziąć wolne w czwartek, żeby cieszyć się pięcioma dniami bez obowiązków. Sprawdźcie, dokąd się wybrać. Wydarzeń jest naprawdę sporo.Majówka 2019 dla rodzin w Trójmieście:


Naukowo w Gdyni i w GdańskuZaczniemy naukowo - od atrakcji przygotowanych przez Centrum Experyment i Hevelianum. "Nakręć się - filmowa majówka" to hasło przewodnie atrakcji, jakie czekają na was w gdyńskim centrum nauki. Od 1 do 3 maja wystawa stała zmieni się w studio filmowe, w którym będziecie mieć niepowtarzalną okazję odegrać scenkę i zostać gwiazdą wielkiego ekranu albo... montażystą. Przekonacie się też, jak powstały filmy takie jak "Gwiezdne wojny" czy "King Kong", a także stworzycie animację, ożywiając fantastyczne stwory. Środa-piątek, godz. 10-19. Bilety: 12-20 zł.

Z kolei w gdańskim Hevelianum długi weekend upłynie pod znakiem słodyczy. Będziecie robić cukierkowe doświadczenia w Laboratorium Pana Kleksa, odkryjecie słodkie niespodzianki nocnego nieba, własnoręcznie wykonacie praliny i przekąski w technologii druku 3D. Dodatkowo 2 maja, w Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, odbędą się uroczyste obchody i dodatkowe atrakcje. Środa-niedziela, godz. 10-18, bilety: 15-20 zł.

W Trójmieście zapowiada się wiele ciekawych wydarzeń na majowy weekend dla rodzin.
W Trójmieście zapowiada się wiele ciekawych wydarzeń na majowy weekend dla rodzin. fot. 123rf.com/ famveldman

Atrakcje w SopocieW najbliższym czasie warto się też wybrać na Sopocką majówkę. Impreza odbywa się w różnych częściach miasta i trwa do niedzieli, jej program jest bardzo bogaty, więc warto zerknąć w pełen harmonogram wydarzeń. Spodziewajcie się warsztatów, koncertów, turniejów sportowych, spektakli czy zwiedzania z przewodnikiem Opery Leśnej (3 maja, godz. 17 - szczegóły: Majówka w Operze Leśnej). Środa-niedziela, godz. 12-20. Na większość wydarzeń (poza spektaklami, koncertami i specjalnymi akcjami): wstęp wolny.

Spotkanie z historiąNa osobny opis zasługuje Majówka na Grodzisku. Od środy do soboty czekają na was atrakcje historyczne. 1 maja poznacie stroje, gry i zabawy oraz zajęcia ludzi żyjących w średniowieczu. Nie zabraknie pokazów walk wojów i prezentacji ich uzbrojenia. 2 maja czeka was dzień słowiański. Poznacie wierzenia dawnych Słowian oraz obejrzycie inscenizację, w trakcie której Grodzisko przejmą rycerze. 3 maja zobaczycie pokaz strojów z XIII w. i z okresu grunwaldzkiego, weźmiecie udział w tańcach oraz obejrzycie inscenizację - tym razem odbicie grodu z rąk rycerstwa. 4 maja to okazja do sprawdzenia, jak wyglądał sport w średniowieczu, odbędzie się m.in. turniej miotania oszczepem oraz będzie można postrzelać z łuku. Środa-sobota, godz. 12-16, wstęp wolny.

W marynarskim klimacieJeden dzień tegorocznej majówki możecie też spędzić na ORP Błyskawicy. Tego dnia (jak i 3 maja) okręt będziecie mogli zwiedzić bezpłatnie. Oprócz tego odbędzie się koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej, występ zespołu wokalnego MW Riwiera oraz pokaz grup rekonstrukcyjnych. Na miejscu będziecie mogli też spróbować wojskowej grochówki. Środa, godz. 13, wstęp wolny.

Największe sale zabaw na majówkęNa koniec mamy dwie propozycje pod dachem. Sala Zabaw Amazonia zaprasza na Indiańską majówkę. Nie zabraknie atrakcji związanych z Indianami, będą konkursy z nagrodami, tematyczne malowanie twarzy oraz wspólne poszukiwanie skarbów. Salę zabaw odwiedzi prawdziwy Indianin. Środa-niedziela, godz. 10-20, bilety: 20-40 zł/dziecko, opiekun bezpłatnie.

Loopy's World proponuje z kolei Dżunglastyczną majówkę. Pojawią się tam liany, dzikie zwierzęta i prawdziwie egzotyczny klimat. Dzieci pod opieką animatorów wybiorą się na podbój dżungli. Ekipy poszukiwawcze ruszają codziennie o godz. 12, 15 i 17. Środa-niedziela, godz. 10-20. Bilety: 46 zł/dziecko.

Opinie (16) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

wszystkie tematy »