• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Rodzinne atrakcje na ostatni weekend ferii

Anna Żukowska
24 stycznia 2020 (artykuł sprzed 2 lat) 
Opinie (4)
Do teatru warto zacząć chodzić z dzieckiem jak najwcześniej. W ten weekend Teatr Miniatura zaprasza dzieci od piątego roku życia na spektakl "Baloniarze". Do teatru warto zacząć chodzić z dzieckiem jak najwcześniej. W ten weekend Teatr Miniatura zaprasza dzieci od piątego roku życia na spektakl "Baloniarze".

Wróciliście już z ferii? Mamy dla was propozycje na spędzenie czasu z całą rodziną. Dokąd się wybierzecie w ten weekend? Do teatru, kina czy na bal karnawałowy?Weekendowe atrakcje dla rodzin z dziećmi:


Bajka o nieposłuszeństwieZaczynamy od Teatru Miniatura i "Baloniarzy" w reż. J. Zdrady. To spektakl dla dzieci od piątego roku życia. Został on zainspirowany twórczością Tima Burtona, więc można się spodziewać ciekawego humoru. Opowiada o tym, dlaczego warto się buntować i myśleć w niestandardowy sposób. W miasteczku za murem od lat nikt nie wychodził na zewnątrz, a zły burmistrz pilnuje z zegarkiem w ręku pracy mieszkańców. Co się zmieni w życiu miasteczka, kiedy za murem urodzi się ktoś, kto wszystkie zasady ma w nosie? Sobota, godz. 10, niedziela, godz. 10 i 12. Bilety: 22-25 zł.

Karnawał dla najmłodszychChyba nie zapomnieliście, że mamy karnawał, prawda? To bardzo dobrze, bo mamy propozycję na szaloną zabawę. W sali zabaw Filiko odbędzie się bal karnawałowy w Nibylandii. Zabawa jest przeznaczona dla dzieci w wieku trzy-osiem lat. W programie m.in. poszukiwanie zaginionego skarbu, tańce i zabawy pirackie, wielka bitwa morska, rozbijanie słodkiej piniaty i wiele innych atrakcji. Ubierzcie się koniecznie w stroje karnawałowe! Niedziela, godz. 16. Wstęp: 45 zł. Obowiązują zapisy: info@filiko.pl.

Egipt w Alfa CentrumCentra handlowe co rusz wymyślają nowe atrakcje, żeby ściągnąć do siebie rodziny z dziećmi. Tym razem Alfa Centrum zaprasza na wystawę interaktywną "Starożytny Egipt". Dzieci na wstępie otrzymają książeczkę z informacjami o Egipcie. Odwiedzając każde stanowisko, zbierają pieczątki, które przybijane są na poszczególnych kartach książeczki. Jeśli dziecko uzbiera wszystkie pieczątki, otrzyma dyplom Superarcheologa. Zanim jednak rozpocznie zbieranie pieczątek, będzie mogło się przebrać w faraońskie szaty. Czekają m.in. takie wyzwania, jak: rozszyfrowanie tajemnicy egipskich hieroglifów, wybudowanie własnej piramidy czy wyprodukowanie własnego papirusu. Wystawa będzie czynna do 1 lutego. Wstęp wolny.

Aktywnie w OliwiePodczas drugiej edycji imprezy Piesze wędrówki z rodziną poznacie historię skoczni narciarskich w Gdańsku. Zbiórka jest na placu przy Dworze Oliwskim i stamtąd wyruszycie na zimowy spacer. Odwiedzicie miejsce istnienia jednej ze skoczni oraz jej nadal widoczne ślady (fundamenty drewnianej wieży oraz kamień z wyrytą datą powstania obiektu). W dalszej części wędrówki zobaczycie także pomnik niemieckiego zawodnika, który śmiertelnie upadł podczas jednych z zawodów w 1940 r., oraz wejdziecie na punkt widokowy na Górze Schwabego, z którego widać Dolinę Radości. Trasa liczy ok. 7,5 km, więc warto się do niej dobrze przygotować - ubierzcie się odpowiednio do pogody i weźcie coś do przekąszenia oraz ciepłą herbatę. Zapisy na miejscu, od godz. 9:45. Niedziela, godz. 10, wstęp wolny.

Z dzieckiem do kinaMamy też coś dla tych z was, którzy po feriach chcą chwilę odpocząć i zasiąść w kinowym fotelu razem z rodziną. W kinie Helios zobaczycie bajkowe przygody Maszy i Niedźwiedzia w ramach kolejnej części Filmowych poranków. Projekcję bajek poprzedzają atrakcje w holach kina oraz konkursy i zabawy na sali kinowej. Każdy z was może wziąć udział w zabawach. Będziecie rozwiązywać zagadki, poznawać ciekawostki i brać udział w ciekawych konkursach. Zadania wymagają spostrzegawczości, refleksu, sprawności, a przede wszystkim dużo dobrych chęci. Niedziela, godz. 10:30. Bilety: 18,9 zł.

Miejsca

Spektakle

Wydarzenia

Opinie (4) 1 zablokowana

 • Filmowe poranki to chyba w Gdańsku? (1)

  • 3 2

  • Nie tylko Gdansk

   Najlepsze filmowe poranki sa w Gdynskim Centrum Filmowym

   • 0 1

 • Pr

  Raczej w Gdańsku ale?

  • 1 0

 • Teatr be

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna

wystawa

Małe ABC - seans w planetarium

projekcje filmowe, pokaz

Poranki filmowe w GCF

projekcje filmowe

Najczęściej czytane