• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Rodzinny weekend z bezpłatnymi atrakcjami

Anna Żukowska
28 czerwca 2019 (artykuł sprzed 5 lat) 
Planujemy pierwszy wakacyjny weekend. Planujemy pierwszy wakacyjny weekend.

Macie już plany na weekend? Jeśli jeszcze nie wyjechaliście na urlop - nie martwcie się, atrakcji w ciągu najbliższych kilku dni nie zabraknie. Znów wszystkie prezentowane wydarzenia są bezpłatne.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Wodne szaleństwoW zeszłym roku pierwszy raz mogliśmy zobaczyć akrobacje na wodzie dzięki Water Show Gdańsk, teraz macie szansę na powtórkę. Na Motławie, między Ołowianką zobacz na mapie Gdańska a wyspą Spichrzów najlepsi zawodnicy z Polski i ze świata zmierzą się w elitarnych, wodnych dyscyplinach. Hitem tegorocznej edycji są pokazy High Diving, czyli akrobatyczne skoki do wody z wysokości 24 metrów. Sobota będzie dniem kwalifikacji i treningów dla zawodników, którzy wystartują w sześciu różnych dyscyplinach. W niedzielę odbędą się zawody zakończone nocnym pokazem. Sobota, godz. 10-19, niedziela, godz. 15-21:45, wstęp wolny.

Bezpłatne koncerty dla rodzinZmieniamy klimat na muzyczny i zapraszamy na III Festiwal Baltic Souvenir, który w sobotę odbędzie się w Gdyni, a w niedzielę w Gdańsku (w Sopocie zagości w przyszłą sobotę, ale przypomnimy wam o tym za tydzień). W Muszli Gdynia zobaczycie widowisko pt. "Witajcie w naszej bajce", w którego programie znajdą się najsłynniejsze melodie i piosenki z bajek z całego świata, m.in. "Krainy Lodu", "Reksia", Koziołka Matołka", "Gumisiów", "Zaplątanych", "Króla Lwa" i wielu innych. Z kolei w niedzielę na scenie plenerowej przy Filharmonii Bałtyckiej, będziecie mieli okazję wysłuchać piosenek z Akademii Pana Kleksa w aranżacjach gdańskiego kompozytora, Benjamina Baczewskiego. Sobota, Gdynia, godz. 12-14, niedziela, Gdańsk, godz. 12-14, wstęp wolny.

Piknik Przyrodników z warsztatami paleontologicznymiPrzenosimy się na Wyspę Sobieszewską zobacz na mapie Gdańska, gdzie odbędzie się piknik Wyspa Przyrodników. To dobra okazja, żeby się tam wybrać, nie każdemu jest przecież po drodze do Sobieszewa, a okolica jest przepiękna. W ramach pikniku możecie się spodziewać m.in. warsztatów, pokazów i zabaw. Na plaży, o godz. 10:30, 11:30 i 12:30, odbędą się warsztaty paleontologiczne (obowiązują zapisy na miejscu, w dniu pikniku), będzie też można zwiedzić z przewodnikiem Laboratorium Wydmowe (o godz. 11, 12 i 13), poznać zwyczaje i rodzaje ptaków, rozwiązywać zagadki o tematyce ekologicznej, a także zrobić sobie piknik u podnóży jedynej w Polsce sztucznej wydmy (zabierzcie z sobą koce i prowiant). Sobota, godz. 10-14, wstęp wolny.

Poznaj inne kulturyW sopockim Grodzisku odbędzie się Trójmiejski Piknik Wielokulturowy, na który organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Trójmiasta, niezależnie od wieku. Można przynieść swoją ulubioną potrawę, którą podzielicie się z innymi, a jeśli macie ochotę wzbogacić program pikniku o swój występ, zgłoście się do organizatora pod adres: robertdukowski@o2.pl. Na miejscu będzie ognisko i grill, odbędzie się także koncert muzyki dawnej i zobaczycie pokazy walk wojów. Będziecie mogli postrzelać z łuku, wspólnie zrobić zwierzaki z balonów i wziąć udział w grze integracyjnej. Sobota, godz. 11-14, wstęp wolny.

Zabawy na placu KaszubskimNa koniec zapraszamy do Gdyni, tam rusza cykl spotkań organizowanych przez Gdynię Rodzinną pod hasłem "Chodźcie na pl. Kaszubski!". Spotkania będą się odbywać przy fontannie zobacz na mapie Gdyni w każde czwartkowe i niedzielne popołudnie, do 18 sierpnia i w każdym tygodniu temat będzie się zmieniać. W najbliższą niedzielę będziecie mogli wziąć udział w warsztatach i zabawach związanych z dębem, który stał kiedyś na ulicy Portowej. Będziecie mogli m.in. zawiesić swoje marzenia na drzewku szczęścia, spotkać się z ogrodnikiem miejskim i poszukać czterolistnej koniczynki, zobaczyć wóz strażacki, poeksperymentować razem z edukatorami z Centrum Experyment. Ponadto z okazji Dnia Ojca na placu zagości Old School BarberShop. Chętni tatusiowie, którzy przyjdą z dziećmi, będą mogli przystrzyc brodę lub włosy. Niedziela, godz. 17-20, wstęp wolny.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (6) 5 zablokowanych

 • Bezpłatne atrakcje? (1)

  Oczywiście że oglądanie szklanek, dywanów i mebli w Ikea.

  • 2 2

  • Tęczowa Ikea
   , oho

   • 2 0

 • Dla mojego 3 latka taaak super atrakcja ;D

  • 2 1

 • Ale dno

  • 1 1

 • Plebs ma teraz 500+ jest więc szansa że na niektóre z w/w całkiem ciekawych imprez nie trafi przypadkowe społeczeństwo... (1)

  ...wcześniej obstawiające wszystkie tego typu wydarzenia "bo za darmo".
  Teraz jest 500 to plebs może iść na biletowany, płatny pokaz disco polo

  • 0 6

  • Inteligent ...

   500 by się przytuliło, a tu nic ... Więc trzeba się jakoś dowartościować ...

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (3 opinie)

(3 opinie)
28 zł
wystawa

Kosmiczna Baza - Mobilne Centrum Nauki

35 zł
wystawa

Najczęściej czytane