Rodzinny weekend: kreatywne warsztaty, gra miejska czy skate park

Zabawa może być też nauką, dlatego warto zabierać najmłodszych na ciekawe warsztaty.
Zabawa może być też nauką, dlatego warto zabierać najmłodszych na ciekawe warsztaty. fot. rawpixel/ 123rf.com

Warsztaty dla małych konstruktorów i kucharzy, ale też gry dla młodzieży - co chcecie robić w ten weekend? Podpowiadamy, dokąd warto się wybrać, a w naszym kalendarzu na pewno znajdziecie jeszcze wiele ciekawych wydarzeń.Wydarzenia i atrakcje dla dzieci i rodzin w weekend 13-14.11


Lubicie spacerować? W naszym cyklu pomysłów na spacery z dziećmi podpowiadamy, jak spędzić czas razem z dziećmi na świeżym powietrzu. Znajdziecie tu ciekawe pomysły na rodzinne spacery po Trójmieście, bez konieczności ruszania się za miasto.

Warsztaty dla młodych konstruktorów i małych chemikówNa Kreatywnym Placu Zabaw w Hevelianum co weekend odbywają się warsztaty konstruowania i budowania ciekawych, zabawnych, a czasem przydatnych konstrukcji.

Stworzycie w pełni funkcjonalną robotyczną rękawicę. Ta wykonana z prostych materiałów zabawka pozwoli wam chwytać przedmioty i operować nimi jak za pomocą prawdziwej dłoni. Po wykonaniu rękawicy sprawdzicie jej funkcjonalność w serii prostych zadań manualnych. Zajęcia dla konstruktorów w wieku od 7 do 9 lat.

Trochę młodsze dzieci mogą wziąć udział w kuchennych warsztatach dla chemików. Kuchnia w waszym domu to w końcu małe laboratorium chemiczne. Tu przekonacie się, czy znacie niezwykłe właściwości substancji kryjących się w kuchennych szafkach. Na zajęciach w Warsztacie Wyobraźni dowiecie się nieco o sposobach pracy chemików i wspólnie przeprowadzicie doświadczenia. Zajęcia dla eksperymentatorów w wieku od 3 do 6 lat.

W każdą sobotę i niedzielę (do 28.11.2021), godz. 11, 12:30, 14. Wstęp 25 zł.

Artetematy - warsztaty plastyczne dla rodzinTeraz propozycja dla miłośników sztuki i muzyki. Artetematy to warsztaty Opery Bałtyckiej dla rodzin, na których rozwijacie kreatywność i poczucie wartości, ucząc się pełniej wyrażać myśli i emocje. Po inspirację sięgniecie do muzyki największych kompozytorów i wybranej literatury dziecięcej.

Podczas niedzielnych warsztatów "O rezonujących strunach" dowiecie się, jak stworzyć dźwięk. Jak to możliwe i co sprawia, że słyszane przez nas dźwięki są różne - jedne piskliwe jak śpiew ptaka, inne niczym warczący odkurzacz? Co łączy ludzki głos z fortepianem i instrumentami smyczkowymi?

Niedziela, godz. 12:00, wstęp 20 zł.

AR w Arenie - gra miejska dla młodzieżyLubisz gry strategiczne, nie przeraża cię ciemność i chcesz sprawdzić, jak kosmiczna fabuła zmieni korytarze Ergo Areny? 12 i 13 listopada w gdańsko-sopockiej hali rozegrane zostaną kolejne edycje "AR w ARENIE" - gry, która opiera się na tzw. rzeczywistości rozszerzonej.

"Jest rok 2259, lecicie z misją na Kosmiczną stację badawczą "NVC Posejdon", znajdującą się na planecie TRAPPIST 1B i oddaloną od Ziemi o 39 lat świetlnych. Planeta ta została wybrana, aby w najbliższym czasie założyć na niej ziemską kolonię, gdyż warunki życia na ojczystej planecie stają się coraz bardziej nieznośne..." - tak zaczyna się historia, której zakończenie napisać może każdy, pod warunkiem że ukończył 16 lat i ma smartfona.

Gracze w "AR w Arenie" wcielają się w członków załogi, która odkrywa daleką planetę, dostają komplet informacji na temat swojego bohatera i muszą wczuć się w postać naukowca lub inżyniera. Fabuła rozgrywa się w zakamarkach Ergo Areny na co dzień niedostępnych dla publiczności, przestrzeń jest znacznie większa niż przeciętny pokój zagadek, bo mierzyć się przychodzi z pomieszczeniami wyzwań i korytarzami zadań. Kolejną trudnością jest ciemność, bo trasę gry oświetlają tylko przyznane na starcie latarki i świecące pałeczki - glow sticki. W grze nie brakuje też robionych ręcznie rekwizytów - komputerów pokładowych, kłódek czy sejfów. Kluczowy jest jednak sprawny i naładowany smartfon.

Piątek - godz. 18:30/20:30, sobota - godz. 14:30/16:30/18:30/20:30 - bilety 60 zł. Preferowana liczba uczestników to 4-7 osób w jednej drużynie - można zebrać własną ekipę lub przyjść samemu i bawić się w całkiem nowym gronie.

Warsztaty jazdy na hulajnodze w Skate ArenieW ten weekend odbędą się również coroczne warsztaty hulajnogoweSkate Arenie. Poprowadzą je niezawodni instruktorzy z Teamu Scootive. Będzie to świetna okazja, żeby nauczyć się nowych technik jazdy, pogłębić wiedzę i otrzymać garść fachowych porad, które z pewnością pomogą w dalszych treningach.

Niedziela, godz. 10:00 - 15:00, bilety 60-120 zł.

Opinie (2)

  • ja młodego biorę do garażu (1)

    nauczył się już obsługiwać wiertarkę kolumnową i piłę taśmową, spawarki mu jeszcze nie dawałem, ale ma dopiero 10 lat więc chyba za wcześnie. Pomaga mi czasem naprawiać starą furę.

    • 0 0

    • doprawdy fascynujące, bardzo potrzebne umiejętności.

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Statystyki

Forum

Wydarzenia

Lux Æterna - wystawa GTF
Lux Æterna - wystawa GTF
wystawa
gru 13-27.03
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Dom Uphagena
Feerie experymentów
Feerie experymentów
warsztaty
sty 15-27.02
g. 11:00
Gdynia, Experyment
Ferie w stoczni
Ferie w stoczni
spacer
sty 17-27.02
Gdańsk, Brama nr 2 Stoczni Gdańskiej

Najczęściej czytane