• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Rodzinny weekend: kreatywne warsztaty, gra miejska czy skate park

ws
12 listopada 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Zabawa może być też nauką, dlatego warto zabierać najmłodszych na ciekawe warsztaty. Zabawa może być też nauką, dlatego warto zabierać najmłodszych na ciekawe warsztaty.

Warsztaty dla małych konstruktorów i kucharzy, ale też gry dla młodzieży - co chcecie robić w ten weekend? Podpowiadamy, dokąd warto się wybrać, a w naszym kalendarzu na pewno znajdziecie jeszcze wiele ciekawych wydarzeń.Wydarzenia i atrakcje dla dzieci i rodzin w weekend 13-14.11


Lubicie spacerować? W naszym cyklu pomysłów na spacery z dziećmi podpowiadamy, jak spędzić czas razem z dziećmi na świeżym powietrzu. Znajdziecie tu ciekawe pomysły na rodzinne spacery po Trójmieście, bez konieczności ruszania się za miasto.

Warsztaty dla młodych konstruktorów i małych chemikówNa Kreatywnym Placu Zabaw w Hevelianum co weekend odbywają się warsztaty konstruowania i budowania ciekawych, zabawnych, a czasem przydatnych konstrukcji.

Stworzycie w pełni funkcjonalną robotyczną rękawicę. Ta wykonana z prostych materiałów zabawka pozwoli wam chwytać przedmioty i operować nimi jak za pomocą prawdziwej dłoni. Po wykonaniu rękawicy sprawdzicie jej funkcjonalność w serii prostych zadań manualnych. Zajęcia dla konstruktorów w wieku od 7 do 9 lat.

Trochę młodsze dzieci mogą wziąć udział w kuchennych warsztatach dla chemików. Kuchnia w waszym domu to w końcu małe laboratorium chemiczne. Tu przekonacie się, czy znacie niezwykłe właściwości substancji kryjących się w kuchennych szafkach. Na zajęciach w Warsztacie Wyobraźni dowiecie się nieco o sposobach pracy chemików i wspólnie przeprowadzicie doświadczenia. Zajęcia dla eksperymentatorów w wieku od 3 do 6 lat.

W każdą sobotę i niedzielę (do 28.11.2021), godz. 11, 12:30, 14. Wstęp 25 zł.

Artetematy - warsztaty plastyczne dla rodzinTeraz propozycja dla miłośników sztuki i muzyki. Artetematy to warsztaty Opery Bałtyckiej dla rodzin, na których rozwijacie kreatywność i poczucie wartości, ucząc się pełniej wyrażać myśli i emocje. Po inspirację sięgniecie do muzyki największych kompozytorów i wybranej literatury dziecięcej.

Podczas niedzielnych warsztatów "O rezonujących strunach" dowiecie się, jak stworzyć dźwięk. Jak to możliwe i co sprawia, że słyszane przez nas dźwięki są różne - jedne piskliwe jak śpiew ptaka, inne niczym warczący odkurzacz? Co łączy ludzki głos z fortepianem i instrumentami smyczkowymi?

Niedziela, godz. 12:00, wstęp 20 zł.

AR w Arenie - gra miejska dla młodzieżyLubisz gry strategiczne, nie przeraża cię ciemność i chcesz sprawdzić, jak kosmiczna fabuła zmieni korytarze Ergo Areny? 12 i 13 listopada w gdańsko-sopockiej hali rozegrane zostaną kolejne edycje "AR w ARENIE" - gry, która opiera się na tzw. rzeczywistości rozszerzonej.

"Jest rok 2259, lecicie z misją na Kosmiczną stację badawczą "NVC Posejdon", znajdującą się na planecie TRAPPIST 1B i oddaloną od Ziemi o 39 lat świetlnych. Planeta ta została wybrana, aby w najbliższym czasie założyć na niej ziemską kolonię, gdyż warunki życia na ojczystej planecie stają się coraz bardziej nieznośne..." - tak zaczyna się historia, której zakończenie napisać może każdy, pod warunkiem że ukończył 16 lat i ma smartfona.

Gracze w "AR w Arenie" wcielają się w członków załogi, która odkrywa daleką planetę, dostają komplet informacji na temat swojego bohatera i muszą wczuć się w postać naukowca lub inżyniera. Fabuła rozgrywa się w zakamarkach Ergo Areny na co dzień niedostępnych dla publiczności, przestrzeń jest znacznie większa niż przeciętny pokój zagadek, bo mierzyć się przychodzi z pomieszczeniami wyzwań i korytarzami zadań. Kolejną trudnością jest ciemność, bo trasę gry oświetlają tylko przyznane na starcie latarki i świecące pałeczki - glow sticki. W grze nie brakuje też robionych ręcznie rekwizytów - komputerów pokładowych, kłódek czy sejfów. Kluczowy jest jednak sprawny i naładowany smartfon.

Piątek - godz. 18:30/20:30, sobota - godz. 14:30/16:30/18:30/20:30 - bilety 60 zł. Preferowana liczba uczestników to 4-7 osób w jednej drużynie - można zebrać własną ekipę lub przyjść samemu i bawić się w całkiem nowym gronie.

Warsztaty jazdy na hulajnodze w Skate ArenieW ten weekend odbędą się również coroczne warsztaty hulajnogoweSkate Arenie. Poprowadzą je niezawodni instruktorzy z Teamu Scootive. Będzie to świetna okazja, żeby nauczyć się nowych technik jazdy, pogłębić wiedzę i otrzymać garść fachowych porad, które z pewnością pomogą w dalszych treningach.

Niedziela, godz. 10:00 - 15:00, bilety 60-120 zł.
ws

Wydarzenia

Artetematy

warsztaty

Robotyczna rękawica

warsztaty

Mali chemicy

warsztaty

Roboty w ruchu - warsztaty familijne i zwiedzanie

spotkanie, warsztaty

AR w Arenie - gra miejska

gra miejska

Warsztaty hulajnogowe Skate Arena

zajęcia rekreacyjne, sporty ekstremalne, trening

Melograjki - koncert gordonowski

teatr dla dzieci

Miejsca

Spektakle

Opinie (2)

 • ja młodego biorę do garażu (1)

  nauczył się już obsługiwać wiertarkę kolumnową i piłę taśmową, spawarki mu jeszcze nie dawałem, ale ma dopiero 10 lat więc chyba za wcześnie. Pomaga mi czasem naprawiać starą furę.

  • 0 0

  • doprawdy fascynujące, bardzo potrzebne umiejętności.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna (przedłużona do 31.01.2023)

wystawa

Warsztaty filmowe dla młodzieży

warsztaty

Ogród Świateł

w plenerze, pokaz

Najczęściej czytane