• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Rodzinny weekend: teatr, wspinaczka, domowe laboratorium

ws
21 maja 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Wiecie, że kuchnia w waszym domu to małe laboratorium chemiczne? Wiecie, że kuchnia w waszym domu to małe laboratorium chemiczne?

Przed nami kolejny majowy weekend. Jak go spędzicie? Otwarcie kultury i rozrywki nabiera tempa, więc w naszym kalendarzu pojawia się coraz więcej atrakcji. Tym razem proponujemy wyjście do teatru, wspinaczkę, a dla tych, którzy wolą zostać w domu - kuchenne laboratorium, na pewno znajdziecie też chwilę na spacer.Lubicie spacerować? W naszym cyklu pomysłów na spacery z dziećmi podpowiadamy, jak spędzić czas razem z dziećmi na świeżym powietrzu. Znajdziecie tu ciekawe pomysły na rodzinne spacery po Trójmieście, bez konieczności ruszania się za miasto.

Imprezy dla dzieci w naszym kalendarzu - weekend 22-23 maja 2021


Na wysokościachSzukacie atrakcji, które podniosą wam poziom adrenaliny? Koniecznie wybierzcie się do któregoś z tych parków rozrywki.

W ten weekend będzie można pierwszy raz skorzystać z atrakcji parku linowego Port Brzeźno. Tam wyzwania znajdą zarówno mali, jak i duzi - w parku są 63 przeszkody linowe o różnym stopniu trudności. Są one podzielone na pięć tras o różnej wysokości: od 1 m do 8 m nad ziemią. Ich duże zróżnicowanie umożliwia superzabawę niezależnie od sprawności fizycznej oraz od wieku.

Piątek - niedziela, godz. 15:00, bilety 30-90 zł, w przedsprzedaży 20 zł.

Co robić z dzieckiem w lesie?Większość odpowie, że spacerować, ale to sprawdza się tylko do momentu, kiedy jesteśmy rodzicami malucha, jednak starsze dzieci są spragnione przygód i atrakcji, a "zwykłe" spacerowanie mogą uznać za nudne.

Co warto mieć ze sobą w plecaku/torebce, kiedy idziemy z dzieckiem na spacer do lasu/parku? Jak zrobić coś z niczego? Jak inspirować się naturą? Możliwości jest wiele, odpowiedzi na te wszystkie pytania poznacie na warsztatach. Spotkanie w parku Reagana (wejście B od ulicy Czarny Dwór) potrwa około 1,5 godziny.

Sobota, godz. 11:00, wstęp wolny.

Czytaj też: Planuj Tydzień: powrót imprez po zniesieniu obostrzeń

Cztery pory roku dla maluchówTeatr Miniatura uruchamia Scenę Najnajów, którą co sezon będzie wzbogacać nowym spektaklem dla najnajmłodszych widzów - od pół roku do 3 lat. To pierwsze spotkanie z teatrem powinno robić duże wrażenie i zachęcać maluchy do kolejnych teatralnych przygód.

Tym razem dzieci wyruszają w podróż odbywającą się w rytmie następujących po sobie pór roku, podczas której mogą doświadczyć świata natury, jego dźwięków i barw odbieranych wszystkimi zmysłami.

"Cztery pory roku" realizuje dobrze znany w teatrze najnajowym Tomasz Maśląkowski, którego przedstawienia są świetnie odbierane zarówno przez małych widzów, jak i towarzyszących im dorosłych, bawiąc abstrakcyjnym humorem przy wykorzystaniu m.in. przedmiotów codziennego użytku. W ten sposób oswajają się z teatralnym sposobem budowania świata i pobudzają wyobraźnię.

Sobota - niedziela, godz. 10:00, bilety: normalny 30 zł, ulgowy 27 zł.

Muzea w Trójmieście


Artetematy - warsztaty plastyczne dla rodzinTeraz propozycja dla miłośników sztuki i muzyki. Artetematy to warsztaty Opery Bałtyckiej dla rodzin, na których rozwijacie kreatywność i poczucie wartości, ucząc się pełniej wyrażać myśli i emocje. Po inspirację sięgniecie do muzyki największych kompozytorów i wybranej literatury dziecięcej.

Usłyszycie wybrane miniatury ilustracyjne z "Karnawału Zwierząt" Saint-Saënsa. Dowiecie się, jakich sposobów użył kompozytor, aby przedstawić kukułkę czy słonia. Za sprawą pędzli i farb powstaną unikatowe dzieła inspirowane utworami kompozytora.

W świat muzyki programowej wprowadzą was artyści opery Bałtyckiej: brzmieniem skrzypiec Przemysław Treszczotka i brzmieniem fortepianu Michał Krężlewski.

Niedziela, godz. 12:00, wstęp 10 zł.

Czytaj też: Jak ciekawie spędzić czas z dziećmi w weekend?

Domowe laboratoriumHevelianum onlineWiecie, że kuchnia w waszym domu to małe laboratorium chemiczne? Produkty kryjące się w szafkach mają wiele niezwykłych właściwości. Podczas warsztatów z Hevelianum przekonacie się, jak z użyciem tych produktów przeprowadzić niezwykłe doświadczenia.

Warsztaty chemiczne są pełne eksperymentów z wykorzystaniem kuchennych odczynników, które z łatwością zdobędziecie. Zaopatrzcie się w nie (listę produktów otrzymacie e-mailem po zakupie biletu) i eksperymentujcie bez wychodzenia z domu.

Niedziela, godz. 11:00, bilet 10 zł, czas: 45 min, wiek: 5-10 lat, sposób połączenia: platforma Zoom (po zakupieniu biletu otrzymasz link do połączenia).
ws

Wydarzenia

Otwarcie Port Brzeźno! Sezon 2021

30 - 90 zł
zajęcia rekreacyjne

Artetematy - warsztaty plastyczne dla rodzin

10 zł
warsztaty

W co się bawić z dzieckiem w lesie?

warsztaty

Miejsca

Spektakle

Wydarzenia

Opinie (4)

 • Polecam park linowy. Byliśmy tam w tamtym roku dwa razy.Świetna rozrywka. (2)

  Tylko nie idźcie w upał.

  • 2 3

  • (1)

   Bilet za 90 zł? Zwariowali

   • 3 1

   • Dlaczego?

    Dzieci dostają 500+ to 90 złotych to chyba nie problem?

    • 2 3

 • Do lasu na grzyby

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (8 opinii)

(8 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (2 opinie)

(2 opinie)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane