• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Rodzinny weekend - wychodzimy z domu!

Anna Żukowska
7 grudnia 2012 (artykuł sprzed 10 lat) 
Podczas najbliższego i przyszłego weekendu imprez związanych ze św. Mikołajem jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas najbliższego i przyszłego weekendu imprez związanych ze św. Mikołajem jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie.

W ten weekend trudno będzie znaleźć imprezę, której tematem przewodnim nie będzie Mikołaj. Ale w końcu przez cały rok myśli się o świętach, więc kiedy w końcu nadchodzą, warto się nimi cieszyć.Z przekory zacznę o warsztatach, które nie mają nic wspólnego z Mikołajem. Mają za to na celu zapewnić trochę rozrywki - uwaga - naszym rodzicom. Gdzie tu dzieci? Warsztaty są przeznaczone dla babć i dziadków z wnukami, odbędą się w niedawno powstałej gdyńskiej Otwartej Pracowni zobacz na mapie Gdyni. - Zapraszamy na warsztaty z budowania karmników dla ptaków - mówi Katarzyna Bielicka, właścicielka. - Zaczniemy od wykładu pani ornitolog, która opowie o zwyczajach ptaków i wyjaśni, dlaczego karmniki zimą są tak bardzo potrzebne. Warsztaty poprowadzą projektanci Marta Flisykowska, Tomek Sokolski i ja. Będziemy wykorzystywać tylko naturalne elementy, same karmniki będą zbijane ze sklejki, ale wykorzystamy również zużyte szklane butelki. Sobota, godz. 11:00. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: m.flisykowska@pocoto.eu.

A teraz już tylko mikołajkowo. Imprez związanych ze świętym Mikołajem jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pełną listę znajdziecie jak zwykle w naszym kalendarzu. Warto się wybrać na kiermasze, które na pewno wprawią nas w jeszcze bardziej świąteczną atmosferę. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku będzie działał do 23-go grudnia, możecie więc na niego zajrzeć przez trzy najbliższe weekendy. Oprócz stoisk z rękodziełem będą stoiska z pysznym jedzeniem, ale też inne atrakcje, takie jak spotkanie z Mikołajem czy - w następny weekend - przyjrzenie się z bliska zaprzęgowi świętego wraz z jego wiernymi pomocnikami - reniferami. Wstęp wolny.
W Zatoce Sztuki zobacz na mapie Sopotu będziecie mogli podziwiać (i kupić) najróżniejsze zabawki i upominki dla dzieci. Organizatorzy zapraszają również do kącika kawiarnianego z ciastami i grzanym winem. Niedziela, godz. 11:00-19:00, wstęp wolny.

Dla tych, którzy lubią naukę i przyrodę, ciekawą propozycję przygotowały Centrum Hewelianum, Centrum Nauki Experyment, Akwarium GdyńskieOśrodek Kultury Morskiej. W pierwszym z tych miejsc zobacz na mapie Gdańska, będziecie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat mrozu. To temat na czasie, bo zima w tym roku przyszła wcześniej niż w zeszłym i szybciej musieliśmy założyć ciepłe czapki, szaliki i rękawiczki. W sobotę o godz. 12:00, 13:00 i 14:00 odbędą się pokazy wykorzystujące ciekły azot. W tych samych godzinach, ale w niedzielę, odbędzie pokaz pt. "Węże". Poznacie wiele faktów dotyczących tych gadów, ale co najważniejsze - będziecie mogli zobaczyć je na własne oczy. W ramach "żywej lekcji biologii" zaprezentują się dwa węże. Dla najmłodszych w sobotę odbędą się dodatkowo warsztaty plastyczne - będzie można pomalować bombkę. Wstęp w ramach biletu (6-8 zł). W gdyńskim Centrum Nauki Experyment zobacz na mapie Gdyni również stworzycie ozdoby na choinkę, tym razem metodą origami, będziecie mogli zrobić kartkę świąteczną dla kogoś z rodziny oraz wykonać śnieżne płatki. Godziny poszczególnych warsztatów znajdziecie tutaj. Sobota, niedziela, wstęp w ramach biletu na wystawę (6-12 zł).

Ozdoby choinkowe będziecie mogli wykonać również w Ośrodku Kultury Morskiej zobacz na mapie Gdańska. Dzieci w wieku 7-12 lat będą mogły wybierać spośród różnych technik plastycznych i wykorzystać swoje ulubione. Czy ładnie będzie wyglądała choinka, na której wiszą ozdoby inspirowane tematyką morską? Przekonacie się sami. Sobota, godz. 10:00-13:00, wstęp 6 zł. Pozostajemy w klimatach morskich. Akwarium Gdyńskie zobacz na mapie Gdyni zaprasza na Rodzinne Mikołajki. Nieprzerwanie przez pięć godzin, będą trwały warsztaty plastyczne, do tego warsztaty mikroskopowe, na których dowiecie się, jak Bałtyk zapada w sen zimowy oraz rodzinne układanie puzzli i rozwiązywanie zagadek. Nie zabraknie również spotkania ze świętym Mikołajem o godz. 12:30. Sobota, godz. 11:00-16:00, wstęp w ramach biletu (16-24 zł).

W niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie w Mieście Aniołów zobacz na mapie Gdańska z cyklu: Jazz dla najmłodszych. Tym razem będzie mowa o improwizacji, tak ważnej w muzyce jazzowej, a ten temat świetnie zilustruje muzyka meksykańska. Wystąpią Javier Nandayapa i Mirna Yam, opowiedzą wam również o instrumentach, na których grają. Wiecie co to jest marimba? Dowiecie się podczas tego niezwykłego koncertu. Niedziela, godz. 16:00, wstęp wolny. Również muzyczne niespodzianki czekają na was w Zatoce Sztuki zobacz na mapie Sopotu. Kwartet Les Femmes zaprasza dzieci na koncert "U Pana Tralalińskiego". Bajkę można opowiedzieć bez słów, korzystając z "mowy" instrumentów muzycznych. Organizatorzy planują też zaprosić do śpiewu dzieci i stworzyć chór, który wystąpi na koniec przedstawienia. Koncert przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niedziela, godz. 11:00, wstęp 10 zł.

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy - Gdańsk

jarmark

Jazz dla najmłodszych Miasto Aniołów

jazz, teatr dla dzieci, spektakl muzyczny

Mikołajkowy weekend w Hewelianum

Kiermasz świąteczny - projekty dla dzieci

kiermasz

Wydarzenia

Opinie (9)

 • Wstęp wolny - dla wielu rodzin najważniejsza informacja (3)

  Rośnie bieda w państwie Tuska. Coraz mniej Polaków stać na rodzinne weekendy, stale wzrasta liczba osób zagrożonych i dotkniętych ubóstwem.

  • 33 9

  • Sami sobie winni - bylo nie brac kredytow ponad stan. Zastaw sie a postaw sie.

   • 2 8

  • co ty nie powiesz....

   a kiedy było lepiej?

   za piasta?
   za Sasa?
   pod rozbiorami?
   w 20-leciu międzywojennym?
   za okupacji?
   za bieruta?
   za gomułki?
   za gierka?
   za jaruzelskiego?
   w latach 90tych?

   wolę dzisiejszą "biedę" niż tą sprzed 30 lat, kiedy tylko ocet był na półkach a na meiszkanie czekało się 15 lat (o ile się miało kasę lub układy).

   • 3 0

  • a co proponujesz?

   głosować na paranoję smoleńską?

   • 0 0

 • Akwarium to ogdrzewany kotlet za który trzeba na dodatek słono zapłacić. Puzzle chętnie ułożę w domu wspólnie z dziećmi.

  • 20 0

 • Szkoda, szkoda....

  Że Redakcja nic nie wie, (może wie, ale milczy) o tak dużej imprezie jaka są "Motomikołaje" Szkoda że Pani Ania pisze o tak wielu imprezach związanych z mikołajami a o tak wielkiej , ani słowa...Pani Redaktor, celem tej imprezy jest głownie zbiórka pieniążków na zupki dla biedniejszych dzieci w szkołach! Promujmy tą akcję!!! :-)

  • 18 1

 • RACJA !

  Bieda,i bezrobocie toczy kraj i większość rodzin z dziećmi ,kawalerowie jakoś sobie dają radę ,ale rodziny z dziećmi powoli się rozpadają i to nie ze zdrady tylko z braku środków do życia.

  • 5 2

 • Przygoda z Clownem we Wrzeszczu też fajna

  o godz. 15 w Manhattanie

  • 1 0

 • Święta Świętami, ale dla mnie bardziej interesujące to info o karmnikach

  Nam jest zimno a co dopiero ptaszynom. Ciekawie ta Otwarta Pracownia zaczyna.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna (przedłużona do 31.01.2023)

wystawa

Live z Położną

spotkanie, konsultacje

Warsztaty filmowe dla młodzieży

warsztaty

Najczęściej czytane