wydarzenie

stat

Sopockie Mikołajki

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
10 grudnia 2017 (niedziela)
godzina:
11:00 - 14:00
miejsce:

Hala 100-lecia  mapa

adres:
Sopot, Jakuba Goyki 7
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

10 grudnia zapraszamy na Sopockie Mikołajki - "Najbardziej rodzinne ho, ho, ho w mieście". Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to w wielu domach szczególny czas. Pierwsze przygotowania, skrupulatnie zanotowane plany, zapach choinki i skrzętnie ukryte przed najbliższymi prezenty powodują, że częściej skupiamy się na relacjach z bliskimi. Magia świąt zaklęta jest w rodzinie - w jej sile, gwarze, radosnym śmiechu i wspólnie spędzonym czasie, który przy dzisiejszym tempie życia wydaje się być na wagę złota.Sopockie Mikołajki, czyli wielkie bożonarodzeniowe preludium to znakomita okazja do wspólnej zabawy i niepowtarzalnego spotkania z gościem z Laponii, który zgodnie z tradycją pojawi się z workiem pełnym prezentów w asyście niezawodnych reniferów.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Sopocka Rada Organizacji Pozarządowych, która za cel postawiła integrację. "Najbardziej rodzinne ho, ho, ho w mieście" to kilka godzin energetycznych atrakcji dla najmłodszych i warsztatów edukacyjnych dla rodziców.

Mikołajkowa przygoda w Hali 100 - lecia Sopotu rozpocznie się nietypowym powitaniem Grubasa z mroźnej krainy. Na jego cześć uczestnicy odtańczą wspólny taniec, który z pewnością stanie się nie tylko wspaniała tradycją na kolejne lata, ale przede wszystkim pozwoli nam z humorem rozpocząć czas przygotowania do Bożego Narodzenia.

Pod okiem wolontariuszy, w specjalnych strefach odbędzie się bardziej kameralna część Mikołajek. Przygotowanie ozdób świątecznych na wiele sposobów, wspólne pisanie listów do Świętego i tworzenie kartek okolicznościowych, występy wokalne, teatralne i taneczne, gry i konkursy sportowe w tym spotkanie z zawodnikami Trefla Sopot i Sopockiego Klubu Lekkoatetycznego oraz Zumba Kids pozwolą spędzić czas twórczo i kreatywnie.

Na dorosłych czekać będą specjaliści udzielający porad zdrowotnych z możliwością wykonania badań profilaktycznych. W programie również warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców.
Rodzinną zabawę dla mieszkańców Trójmiasta zakończy I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Sopockiego Mikołaja. Na boisku zobaczymy zespoły z organizacji samorządowych i pozarządowych wspierane przez znanych i lubianych ze świata sportu i kultury.

W trakcie Sopockich Mikołajek odbędzie się zbiórka na rzecz dzieci z Sopockiego Domu. Celem jest dofinansowanie paczek świątecznych dla podopiecznych Stowarzyszenia, które w trakcie 25 lat działalności robi "dobrą robotę" dla potrzebujących wsparcia.

Wielkim, świątecznym marzeniem jest, aby Sopockie Mikołajki na stałe wpisały się w kalendarz miasta. Sopot to miejsce dla ludzi i otwarte na ludzi, dlatego liczymy, że 10 grudnia od godziny 11.00 do 14.00 wielu mieszkańców przyłączy się do zabawy w Hali 100 - lecia Sopotu.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
12.12.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

forum rodzina i dziecko

Najczęściej czytane