• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Spacer po Sopocie z Walkative

Spacer szlakiem gdańskiego gotyku

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na kolejny spacer szlakiem architektury w Gdańsku. Uczestnicząc w nowym cyklu spacerów Gdańskich Miniatur, w nietypowy sposób - za pomocą gry miejskiej z zagadkami - można lepiej poznać miasto i jego architekturę. Spacery są bezpłatne i odbywają się w dwóch turach - 22 października (czwartek) dla szkół i grup zorganizowanych (obowiązują zapisy) i 24 października (sobota) dla wszystkich chętnych (wstęp wolny)!

W październiku trasa spaceru wiedzie szlakiem budowli w stylu gotyckim. Od Wielkiego Młyna, przez pobliski Mały Młyn, kościół św. Katarzyny po Basztę Jacek i dawne mury obronne przy ul. Podwale Staromiejskie. Spacerować można indywidualnie, z mapką dostępną na stronie www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl lub ze zorganizowaną grupą: z przewodniczką Ewą Czerwińską i portalem iBedeker. W czwartek 22 października odbywa się spacer dla szkół i grup zorganizowanych. Osoby indywidualne zapraszamy na spotkania w trzech turach, w sobotę 24 października, o godz. 11.00, 12.30 i 14.00. Start: ul. Grodzka 9.

Uczestnicy i uczestniczki spacerów w ciągu całego cyklu Gdańskich Miniatur zajmą się tropieniem stylów architektonicznych w Gdańsku. Poznają zabytki romanizmu, gotyku, a także epoki nowożytnej - renesansu, manieryzmu i baroku. Pod koniec roku szkolnego zwiedzą też obiekty pochodzące z XIX i XX wieku, odkrywając czym odznaczały się historyzm i modernizm.Gdańskie Miniatury realizowane są w cyklu szkolnym, podzielone na semestr zimowy i letni. Po każdym semestrze odbywa się uroczysty finał z udziałem najbardziej aktywnych zwiedzających i wręczenie nagród - biletów wstępu do gdańskich instytucji kultury.

By wygrać nagrody, należy wypełnić formularz on-line z pytaniami konkursowymi dotyczącymi poszczególnych tras, który co miesiąc zamieszczamy na tej stronie wraz z opisem trasy i mapką do pobrania. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Więcej informacji: www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl, e-mail: miniatury@ikm.gda.pl.
Organizator: Instytut Kultury Miejskiej
Współpraca: iBedeker
Partnerzy: Teatr Wybrzeże, Miejski Teatr Miniatura, Opera Bałtycka w Gdańsku, Fundacja Wspólnota Gdańska, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Kino Helios, Towarzystwo Przyjaciół Gdańska, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Gdański Teatr Szekspirowski
Patroni medialni: Histmag.org, Historia.org.pl, Radio Gdańsk, Miastodzieci.pl, Magazyn Together
Projekt "Gdańskie Miniatury" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
-----
22 października: "Style architektoniczne w Gdańsku: gotyk" - spacer dla szkół (zapisy zakończone.
24 października: "Style architektoniczne w Gdańsku: gotyk" - spacer otwarty
Godziny: 11.00, 12.30, 14.00 (jeden spacer trwa ok. 1,5 godziny)
Start: ul. Grodzka 9
Kategoria wiekowa: najmłodsi uczestnicy/czki powinni mieć minimum 11 lat

Organizatorzy informują, że zapewniają oprowadzanie po trasie "Style architektoniczne w Gdańsku - gotyk". Nie zwalnia to Państwa z obowiązku zapewnienia osobom nieletnim opieki zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa. Na spacer nie mogą zapisywać się osoby niepełnoletnie bez opieki.
Spacer w trakcie jego przebiegu będzie fotografowany i filmowany. Relacja ze spaceru ukaże się na portalu iBedeker.

Więcej informacji pod adresem e-mail: miniatury@ikm.gda.pl oraz na stronie www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl.

Biorący udział w spacerze, poprzez dokonanie zgłoszenia, na podstawie art. 81 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U. z 2006 r., Nr 90, poz. 631, z późn. zm.) udzielają Instytutowi Kultury Miejskiej w Gdańsku i podmiotowi prowadzącemu portal iBedeker nieodpłatnie zgody na rejestrację utrwalającą ich wizerunek oraz zezwalają na publikację zdjęć, wideogramów lub filmów z przebiegu spacerów zawierających ich wizerunek poprzez utrwalanie i zwielokrotnianie zdjęć, wideogramów lub filmów dostępnymi technicznie metodami, wykorzystanie zarejestrowanych fragmentów filmów, wideogramów lub fotografii w celach informacyjnych, promocyjnych lub innym związanym z działalnością statutową Instytutu Kultury Miejskiej i portalu iBedeker, w tym poprzez prezentowanie ich w wydawnictwach Instytutu Kultury Miejskiej i portalu iBedeker lub na ich stronie internetowej, gdzie będą one publicznie udostępnione w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.

Przeczytaj także

Opinie