wiadomości

stat

Spadające gwiazdy, iluzjonista i tajemnice chemii. Zaplanuj rodzinne atrakcje na weekend

W Hewelianum będzie można obserwować Perseidy przy użyciu profesjonalnych teleskopów oraz przy wsparciu  astronomów.
W Hewelianum będzie można obserwować Perseidy przy użyciu profesjonalnych teleskopów oraz przy wsparciu astronomów. fot. fotolia/vchalup

Podglądanie nocnego nieba, wieczorny festyn w Gdańsku i warsztaty naukowe. To tylko niektóre z licznych atrakcji weekendowych, jakie przygotowano w Trójmieście dla rodzin z dziećmi.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Rozgwieżdżone niebo

Na początek proponujemy udział w wyjątkowej nocy, podczas której - jeśli tylko chmury nie zasłonią nieba - zobaczymy najwięcej "spadających gwiazd". W Hewelinaum będzie można obserwować Perseidy przy użyciu profesjonalnych teleskopów oraz przy wsparciu astronomów. Oprócz tego będzie można wybrać się na seans do mobilnego planetarium (godz. 21:30, 22:30 i 23:30, bilet: 10 zł). Podczas popularnonaukowego wykładu dla młodzieży i dorosłych dowiecie się m.in., co dzieje się we wnętrzu gwiazd. To wydarzenie dla starszych dzieci i młodzieży, bo obserwacje nieba rozpoczną się późno. Piątek, godz. 22, wstęp wolny.

Noc z Amber Sky

Mamy dla was jeszcze drugą, wieczorną atrakcję, na którą warto się wybrać całą rodziną. To Magiczna noc z AmberSky - festyn z muzyką i pokazami artystycznymi. Koło widokowe rozjaśnią kolorowe lampki, lepiej więc wybrać się tam o zmroku lub ciut później. O godz. 19, 20:30 i 22 odbędą się pokazy iluzjonisty, który razem ze swoją asystentką pokaże niebezpieczne triki i mistrzowskie manipulacje. Na miejscu spotkacie też szczudlarzy, żonglera i mima. Na najmłodszych czekają konkursy i zabawy oraz pokaz wielkich baniek mydlanych i modelowania balonów. Sobota, godz. 18, wstęp wolny. Bilety na koło widokowe: 15-25 zł.

Bajkowisko na Jarmarku św. Dominika

To ostatni weekend, podczas którego będziecie mogli zobaczyć występy teatrzyków na pl. Kobzdeja i wziąć udział w przygotowanych przez organizatorów zabawach. W piątek o godz. 16 zobaczycie spektakl pt. "Kurczaczek Jedynaczek", w sobotę o tej samej godzinie: "Baśń o dwóch braciach" a w niedzielę zamiast spektaklu odbędzie się Wielka Parada. Wcześniej, w godz. 14:30-16 w piątek, sobotę i niedzielę będziecie zdobywać różne sprawności. Kolejno będą to: sprawność Sobieradka, Łazika i Pląsacza. Każdego dnia o godz. 14 scena otworzy się dla wszystkich odważnych: będzie można zaśpiewać piosenkę lub opowiedzieć wierszyk zebranej publiczności. Piątek-niedziela, godz. 14-17, wstęp wolny.

Naukowo w Gdyni

Podczas wszystkich wakacyjnych weekendów Experyment zaprasza na tematyczne zajęcia. W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się one pod hasłem: "Weekend botaniczny". W trakcie warsztatów nauczycie się, jak rozpoznawać rośliny rosnące w okolicy i ich właściwości oraz jak prawidłowo i bezpiecznie usuwać kleszcze, na które możecie trafić w trakcie wakacyjnych wędrówek po lesie czy parku. Dodatkowo do 20 sierpnia możecie jeszcze zobaczyć interaktywną wystawę czasową pt. "Połącz się". Pomoże wam zrozumieć, czym są fale dźwiękowe, będziecie mogli też nauczyć się alfabetu Morse'a oraz dowiecie się, jak zagłuszyć radio dzięki użyciu fal elektromagnetycznych. Sobota, niedziela, godz. 12-16, wstęp w ramach biletu na wystawę: 12-20 zł.

Chemia od kuchni

Z kolei EduPark proponuje rodzinne warsztaty, podczas których poznacie sekrety chemii. W ich trakcie odczarujecie niektóre symbole E, które znacie z opakowań artykułów spożywczych, poszukacie wspólnego mianownika kuchni z łazienką, a także poznacie świetny i prosty przepis na pozbycie się kamienia z czajnika. Przypomnicie sobie również wiadomości o kwasach i zasadach, co skończy się widowiskowym, bąbelkowym wybuchem. Sobota, godz. 10 i 12, bilety: 5-13 zł.

Na dużym ekranie

Mulitikino (zarówno Gdańsk, jak i Gdynia) zaprasza na sierpniowe poranki filmowe z cyklu "Festiwal nie bój się marzyć", podczas którego zobaczycie różne filmy animowane Disneya i Pixara. W najbliższą sobotę będzie wyświetlany "Aladyn". Poznacie bliżej tego złodziejaszka z Agrabahu, który przypadkiem znajduje niezwykłą lampę z dżinem spełniającym życzenia. Sobota, godz. 10 i 12. Bilety: 13,90-16,90 zł.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

wiadomości

forum rodzina i dziecko

Najczęściej czytane