Wiadomości

stat

Specjaliści od spełniania dziecięcych marzeń

Wymarzone spotkanie z Domisiami
Wymarzone spotkanie z Domisiami mat.pras. FTM

Marzenia ciężko chorych dzieci, znajdujących się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia nie różnią się od marzeń dzieci zdrowych.Wymarzony pokój, laptop, wycieczka do Disneylandu czy Legolandu, spotkania ze sławnymi ludźmi, posiadanie zwierzaka o tym najczęściej marzą dzieci. Jednak w przypadku dzieci chorych czasu na realizację marzenia jest znacznie mniej.

Wolontariusze sopockiej Fundacji Trzeba Marzyć przez cały rok odwiedzają małych pacjentów w Klinice Hematologii Akademii Medycznej oraz w hospicjach po to by poznać i spełnić ich dziecięce marzenia.

Dziesięcioletni Julek - miłośnik Formuły 1 czekał rok na wymarzone spotkanie z Robertem Kubicą. Marzeniem dziesięcioletniej, chorej na zanik mięśni Julki było spotkanie z Domisiami. Choroba uniemożliwia jej poruszanie się więc Domisie odwiedziły ją w jej własnym pokoju.
Natalka - sześciolatka pragnęła by zostać prawdziwą księżniczką. Marzenie wkrótce się spełniło. Natalka ubrana w wymarzoną suknię z falbanami zajechała karocą na bal gdzie oczekiwali ją goście, dworzanie i rycerze. Przy muzyce i zabawie na chwilę zapomniała o swojej chorobie.

Obdarzona talentem muzycznym nastolatka Kasia pragnęła nagrać piosenkę z popularną piosenkarką Kasią Cerekwicką. Podczas wspólnego śpiewania radości nie było końca.

W jaki sposób Fundacja wybiera dzieci, których marzenia będą spełniane pytamy Rafała Dadeja z Fundacji Trzeba Marzyć.
- Podstawowym kryterium jest określone przez lekarza bezpośrednie zagrożenie życia wynikające z choroby dziecka. Zdarza się, że rokowania są tak złe, że musimy przyspieszyć nasze działania by zdążyć spełnić marzenie. Bywa i tak, że na skutek postępującej choroby musimy wspólnie z dzieckiem zmienić marzenie.

Wiele marzeń w dotyczyło urządzenia własnego pokoju. Czy są to szczególne życzenia czy chodzi tylko o to by mieć własny kąt gdy dziecko wychodzi na przepustkę?

- Najczęściej chodzi tylko o standardowe urządzenie pokoju. Czasem zdarza się szczególne zamówienie na barokowe mebelki lub pokój samochodowy. Staramy się spełnić te marzenia zgodnie z oczekiwaniami dzieci. Warto nadmienić, że jeden z producentów mebli dla dzieci z Trójmiasta zrezygnował z zapłaty po tym jak zobaczył zaangażowanie wolontariuszy w spełnienie tego marzenia. Podobna sytuacja miała miejsce gdy czworo dzieci zamarzyło o urządzeniu własnego pokoju. Wówczas jeden z deweloperów nieodpłatnie wyposażył wszystkie cztery pokoje - opowiada pan Rafał.

Prawdziwa kareta dla prawdziwej księżniczki.
Prawdziwa kareta dla prawdziwej księżniczki. mat. pras.FTM
Jakie marzenia przysparzają najwięcej trudności w ich spełnianiu?

- Wiele dzieci marzy o posiadaniu własnego zwierzęcia, co w warunkach szpitalnych jest niewykonalne. Tak było w przypadku czteroletniej Julii, której jedynym marzeniem był królik. Rodzice dziwczynki dzieląc życie między szpital i pracę nie mogli zajmować się królikiem w domu. Właściwie nie widzieliśmy wyjścia z tej sytuacji. Jednak lekarz dziewczynki poinformował nas, że powinniśmy jak najszybciej spełnić to marzenie bo rokowania były bardzo złe. Uzyskaliśmy zgodę na wniesienie króliczka na oddział. Od tej pory dziewczynka nie mówiła o niczym innym tylko o tym, jak będzie opiekowała się swoim króliczkiem gdy tylko wyjdzie ze szpitala. Tak się jednak nie stało.

Spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci jest możliwe dzięki wysiłkom wolontariuszy, a także wszystkim tych którzy wspierają Fundację finansowo. W tym roku, 31 stycznia odbędzie się jubileuszowy, piąty bal charytatywny. Tym razem w wyjątkowym miejscu bo w hotelu Sheraton. Corocznie bawi się na nim kilkadziesiąt dzieci, a cały dochód przeznaczony jest na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci.

Opinie (9) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Forum dziecko

 • Gdzie zajecia z nauki fotografowania... Czy znacie jakies miejsca,gdzie w Gdańsku prowadzone sa zajecia z fotografii dla dzieci 6...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Przedszkole Bajkoland (3) hej niedawno sie przeniosłam do gdyni i znalazłam przedszkole Bajkoland co o nim myślicie ??

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: patrycja

 • Jak się mieszka na Obłużu? Hej Kochani, planuję zakup mieszkania na Obłużu, ale trochę się obawiam hałasu dochodzącego...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Karo

 • Ośrodek Terapii Hej, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Ośrodkiem Terapii Forest? Potrzbuje pomocy moja...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: kasia123321

 • Ciąża NFZ brak terminów (17) Kobitki ratujcie...jestem w 7tc. Jak zrobiłam na początku maja test to zadzwoniłam do...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Monajka

 • Wczesna hipotrofia (4) W 17 tygodniu ciąży stwierdzono u mnie znaczną hipotrofię płodu. Aktualnie zaczął się 23...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: AS

 • Czy ciągniecie ciągle zasiłek na... (8) Co na to Wasi pracodawcy? Jest dziwne patrzenie czy presja powrotu?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: kilemol

 • Ile płacicie opiekunce do dziecka? (16) Jesienią kończy mi się urlop macierzyński i mam zamiar wrócić do pracy. Dziecko jest już...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mmm

 • dobry doświadczony psycholog (11) witam, szukam naprawde dobrego psychologa rozwojowego. Moja córka jest w 1szej klasie ale...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: fungi76

 • Czy w Trójmieście wśród dzieci jest... (9) objawiający się stanem podgorączkowym od kilku dni i właściwie tylko tym? Syn ma od środy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: miłamamam

wszystkie tematy »