• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sprzedają lemoniadę albo wyprowadzą psa. Przedsiębiorcze dzieci zbierają na marzenia

ws
2 sierpnia 2023, godz. 14:00 
Opinie (151)
  • Wika i Zuzia pomogą wyprowadzić psa.
  • Kacper zbiera na wymarzone wakacje.

Zbierają na wakacje, wymarzony komputer czy zabawki - dzieci coraz częściej same biorą sprawy oszczędzania w swoje ręce. W końcu nic tak nie uczy przedsiębiorczości, jak praca "na swoim". Pomysłów im nie brakuje: pomogą wyprowadzić psa albo będą dostawcą słodkości, wszystko po to by spełnić swoje małe marzenia.Czy to dobry pomysł, by dzieci podejmowały się drobnych prac zarobkowych?

Jak dzieci zarabiają w wakacje? Wolny czas sprzyja kreatywności wśród dzieci i młodzieży, często właśnie wtedy stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie.

Nie masz czasu wyprowadzić psa? Pomoże Zuzia i Wika, 11-latki chętnie pomogą w opiece nad twoim czworonożnym pupilem - ich ogłoszenie pojawiło się na jednym z gdańskich osiedli. Można się z nimi skontaktować telefonicznie i umówić na konkretny termin. 20-minutowy spacer to koszt 10 zł.

- Ogłoszenie zauważyłam, wychodząc właśnie ze swoim psem na spacer. Myślę, że to fajny pomysł, duży plus za to, że dzieciaki same kombinują, jak zarobić na to, co im się marzy. Ja co prawda pomocy nie potrzebuję, ale w razie czego będę o nich pamiętać, a mój pies na szczęście jest bardzo towarzyski i pewnie też chętnie poznałby dziewczyny - opowiada Ala, nasza czytelniczka.

Z kolei 9-letni Kacper zbiera na wymarzony komputer i wakacje do parku rozrywki pod Krakowem. Chłopiec ma wsparcie mamy, z którą przygotowuje drożdżówki, babeczki i lemoniadę. Sprzedaje je w okolicy często zamkniętych szlabanów na Dworcowej. Przedsiębiorczy 9-latek ma już swoich stałych klientów.

- Na wakacje i komputer. Muszę uzbierać 6 tysięcy - odpowiada portalowi mojaorunia.pl 9-latek i przyznaje, że zdarzają się tacy klienci, co nawet nic nie chcą kupić, a i tak coś wrzucą.
Jego mama, pani Wioletta, w rozmowie z portalem przyznaje, że syn sam wpadł na taki pomysł i pomaga w kuchni, to dla niego dobra nauka.

- Naprawdę się stara. W ten sposób poznaje, że na pieniądze trzeba ciężko zapracować - dodaje.

Samodzielnie, ale pod okiem rodzicaPrzedsiębiorczość dzieci bardzo często wspierają rodzice.

- Nasza córka z koleżanką wpadły na pomysł, że będą sprzedawać lemoniadę, żeby zebrać pieniądze na wymarzone zabawki. Trochę nas to zdziwiło, ale okazało się, że podpatrzyły biznes od kolegów z osiedla obok. Na początku mieliśmy trochę wątpliwości, bo dziewczyny mają dopiero po 6 lat, ale w sumie skoro same chcą, to czemu nie wykorzystać okazji, żeby nauczyły się, że nie wszystko przychodzi łatwo. Oczywiście im pomagamy, żeby widziały, że o klienta trzeba zadbać: jak dostanie dobrą lemoniadę, to wróci po kolejną, pilnujemy, żeby miały kontakt tylko z sąsiadami z naszego osiedla. Okazuje się, że to fajny pomysł i spodobała im się sama inicjatywa na tyle, że już nawet nie myślą tylko o tym, że chcą wydać zarobione pieniądze - opowiada pani Sylwia.
Jedyną przeszkodą okazał się fakt, że w obecnych czasach mało kto nosi przy sobie gotówkę, jednak i z tym często mali przedsiębiorcy z pomocą rodziców potrafią sobie poradzić.


Jak dzieci zarabiają w wakacje? Jak dzieci zarabiają w wakacje?

Pchli targ dla dzieciPopularnym sposobem na zarobek jest wyprzedaż starych ubrań, książek i zabawek. Sprzyjają temu liczne pchle targi organizowane w różnych dzielnicach Gdańska. Jeśli w waszym domu zalega góra zbędnych zabawek albo polujecie na oryginalne gadżety, których nie sposób szukać w sklepach, to na pewno warto.

Tu najmłodsi wcielają się w rolę sprzedawców z własnym straganem, na którym ustawiają swoje fanty. Później, zupełnie jak w prawdziwym świecie, muszą stoczyć walkę o klienta. Jeśli lubicie szperać w starociach i wyszukiwać skarby do domu, na pewno wam się spodoba.
14:32 17 SIERPNIA 23

Młodzież sprzedaje lemoniadę Osowa (44 opinie)

Pod biedronką ulica Antygony. Dwie młode dziewczynki. Tanio! Super pomysł. Brawa dla rodziców pociech!
Pod biedronką ulica Antygony. Dwie młode dziewczynki. Tanio! Super pomysł. Brawa dla rodziców pociech!
ws

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (151)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Garden of Lights - Pinokio - Ogród świateł (20 opinii)

(20 opinii)
35 - 79 zł
w plenerze, pokaz

Wystawa dinozaurów Di­no­world

45 zł
wystawa

Najczęściej czytane