• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Święto Parku Oruńskiego

Już jutro, 18 lipca odbędzie się Święto Parku Oruńskiego. Park zawdzięczamy Emilii Hoene, która to prawie 100 lat temu podarowała go w prezencie mieszkańcom Gdańska. W programie, organizatorzy przewidzieli zwiedzanie szlaków wzgórz oruńskich z przewodnikiem, warsztaty budowania latawców, konkursy fotograficzne i malarskie oraz konkurs taneczny dla najmłodszych. Warto wziąć ze sobą aparaty i dobry humor.

maj 10-12

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 18:00

bilety 10 zł
ulgowy 8 zł
Kup bilet
Fetowanie, zaczyna się o godz. 10.30 spacerem z przewodnikiem po szlakach wzgórz oruńskich a samo Święto Parku Oruńskiego trwać będzie do godziny 17.00.

Program:
godz. 12.00 - 16.00 - Podziękowania dla Emilii Hoene i zagłębienie się w historie darczyńcy i Parku. Próba poznania życiorysu i historii rodzinnej Emilii Hoene i rozwikłanie zagadki dlaczego poświęciła park mieszkańcom Gdańska. Podczas cofania się w czasie, pisane będą listy z podziękowaniami dla ostatniej właścicielki Parku.

godz. 12.00 - 16.00 - "Nieistniejący staw" - warsztaty twórcze dla dzieci. Atrakcja oparta jest na legendzie Parku Oruńskiego o zapomnianym stawie. Dla najmłodszych, przyjemnością będzie nie tylko szukanie zaginionego stawu, ale także własnoręczne robienie ryb, które po znalezieniu stawu, mają go zdobić.
godz. 12.00- 17.00 - Plener malarski. Park Oruński posiada w swoich zasobach piękne widoki, które nierzadko są inspiracją dla artystów, dlatego także podczas festynu będzie można uchwycić na papierze niektóre z krajobrazów.
godz. 12.00 - 17.00 - Plener fotograficzny. Organizatorzy uszykowali niespodziankę również dla zapalonych fotografów. Podczas świętowania, będzie można uchwycić w kadrze piękne widoki parku a następnie zobaczyć je na wystawie w galerii Dworku Artura GAK w sierpniu.
godz. 12.00 - 16.30 - Kącik gier planszowych. W pięknym otoczeniu przyrody, dorośli jak i dzieci będą mogli skorzystać z bogatej oferty gier planszowych przygotowanych specjalnie na tą okazję.
godz. 12.00 - Spontaniczny, wędrowny koncert akordeonowy. Koncert w wykonaniu pana Stefana Kujawskiego, absolwenta oruńskiej Szkoły Muzycznej z lat 60 - tych. Koncert będzie podzielony na kilka części i będzie można go usłyszeć w różnych zakątkach parku.
godz. 12.00 - 15.00 - Warsztaty budowania latawców dla dzieci z rodzicami. W parku Oruńskim, znajduje się świetne miejsce do nauki puszczania latawców. To na festynie, rodzice razem z dziećmi będą mogli stworzyć swój własny latawiec i wypróbować go.
godz. 12.00 - 15.00- Gra terenowa inspirowana legendami oruńskimi - dla dzieci z rodzicami. Zabawa grupowa, która pozwoli na odkrycie nieznanych wcześniej legend i mitów na temat Parku Oruńskiego.
godz. 12.00 - 17.00 - Plenerowa wystawa zdjęć Parku Oruńskiego autorstwa Zbyszka Petraka. Wystawa poświęcona zakątkom Parku Oruńskiego i zbiór zdjęć autora z przeciągu kilku lat.
godz. 12.00 - 16.00 - Zwiedzanie Muzeum Kultury Tatarów RP w Narodowym Centrum Kultury Tatarów RP.
godz. 12.30 - Spacer z botanikiem. Dr Michał Buliński, botanik, wprowadzi chętnych w świat, bogatej przyrody Parku Oruńskiego. Będzie można poznać nazwy spontanicznie występujących roślin kwiatowych i paprotników oraz ich wybrane cechy.
godz. 13.00 - 16.00 - Z uśmiechem przez Orunię - warsztaty twórcze dla dzieci. W trakcie warsztatów dzieci poznają reprodukcje starych zdjęć Oruni, którym nadadzą nową tożsamość. Będą miały również wyjść "poza wymiar" ucząc się sztuki orgiami.
godz. 13.00 - 15.00- - Konkurs tańca towarzyskiego.
godz. 14.00 - 17.00 - Warsztaty ceramiczne dla dzieci inspirowane legendami oruńskimi.
godz. 14.00 - 17.00 - Strefa starych zabaw podwórkowych - prowadzenie Fundacja Generacja.
godz. 15.30 - 17.00 - Strefa relaksu z książką dla dzieci. Podczas tej atrakcji, organizatorzy radzą wziąć ze sobą koce, aby w towarzystwie książki autorki Anny Czerwińskiej- Rydel pt. Bałtycka Syrena, relaksować się w cieniu drzew i przenieść się do świata baśni i legend.


Organizator: Gdański Archipelag Kultury Dworek Artura ul. Dworcowa 9

Opinie