• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Święto nietoperzy, piknik czy kino dzielnicowe. Weekend pełen atrakcji

ws
26 sierpnia 2022, godz. 08:00 
Ostatni weekend wakacji zapowiada się pełen wydarzeń. Ostatni weekend wakacji zapowiada się pełen wydarzeń.

Przed nami ostatni weekend wakacji 2022 - jak go zaplanujecie? Kino, teatr, gra w kapsle czy piknik. Podpowiadamy, dokąd warto się wybrać, a w naszym Kalendarzu na pewno znajdziecie jeszcze wiele ciekawych wydarzeń.Wydarzenia i atrakcje dla dzieci i rodzin w weekend, 27-28.08I Trójmiejskie Mistrzostwa Gry w KapsleTrojmiasto.pl zaprasza na I Trójmiejskie Mistrzostwa Gry w Kapsle. Spotykamy się w sobotę, 27 sierpnia, w godz. 11:00-15:00 w Gdańsku na Ołowiance, przy napisie GDAŃSK. Wpadajcie wszyscy bez względu na wiek! Zmierzcie się w ekscytujących rozgrywkach lub kibicujcie znajomym. Dobra zabawa i nagrody murowane.

Na czym polega gra w kapsle? To popularna w latach 70. i 80. gra podwórkowa polegająca na pstrykaniu kapsli od butelek po wyznaczonej trasie. Odmian gry w kapsle jest kilka. Nasze mistrzostwa składać się będą z wielu wyścigów po trasie nawiązującej do mapy Trójmiasta.

Na wstępie każdy zawodnik losuje spośród kapsli swój kapsel do gry. Wylosowany kolor decyduje o kolejności ruchów. Każdy wyścig ma swojego zwycięzcę, czyli zawodnika, który z najmniejszą liczbą ruchów dotrze na metę. Tu znajdziecie szczegółowe zasady zabawy.

Sobota, godz. 11:00-15:00 - Wyspa Ołowianka. Wstęp wolny.

Planuj Tydzień: Mrozu, Mozartiana, gra w kapsle z Trojmiasto.pl, gady w Ergo Arenie Planuj Tydzień: Mrozu, Mozartiana, gra w kapsle z Trojmiasto.pl, gady w Ergo Arenie

Myję zęby, bo wiem dobrze o tym...A może macie ochotę wybrać się na spektakl, który może pomóc w zmotywowaniu dzieci do regularnego czyszczenia zębów? W Teatrze Komedii Valldal zobaczycie przygody Bakteriusza i Próchniaka. Poznacie małego Kamila, który nie przepada za myciem zębów. Najchętniej jadłby też same niezdrowe rzeczy. Nie wie jeszcze, że jego buzia stała się domem tytułowych bohaterów, którzy dzięki słodyczom mają mnóstwo sił, żeby robić w zębach Kamila coraz większe dziury.

Sobota, godz. 11:00 i 13:00 - Gdynia, Teatr Komedii Valldal. Bilety: 40 zł. Spektakl dla dzieci od czwartego roku życia.

Lato w mieście: Piknik sąsiedzkiLatem w mieście wcale nie trzeba się nudzić. W Stacji Orunia GAK będziecie się świetnie bawić podczas pikniku sąsiedzkiego w parku Schopenhauera. I jak to na pikniku, będzie leżenie na trawie, muzyka na żywo, plener malarski dla każdego, lepienie garnków na kole garncarskim, gra terenowa rozmowy i różne zabawy, a także zbieranie darów z naszego społecznego warzywniaka i wspólne przygotowywanie piknikowych przekąsek.

Niedziela godz. 11:00-14.00 - Piknik sąsiedzki w parku Schopenhauera, Trakt Świętego Wojciecha (Orunia). Organizator: Stacja Orunia GAK. Wstęp wolny.

Finał cyklu MH Automatyka Pomerania MTB w niedzielę, 28 sierpnia. Można zapisać się nawet w dniu zawodów Finał cyklu MH Automatyka Pomerania MTB w niedzielę, 28 sierpnia. Można zapisać się nawet w dniu zawodów

Mozart dla dzieci - spektakl familijnyMINIOPERA. Mozart dla dzieci - spektakl familijny to doskonała okazja do nauki, zabawy i śmiechu. Chodzi o to, by razem z dziećmi odkryć piękno klasycznej opery i wspólnie przełamać wiele językowych trudności. Dlatego w bajce pojawią się wspólne zabawy i ćwiczenia, a nawet aria śpiewana razem z publicznością. Miniopera to spektakl familijny. To oznacza, że zawiera treści adresowane zarówno do młodych, jak i dorosłych słuchaczy; każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Piątek, godz. 17:00 - park Oliwski (polana przy altanie), wstęp wolny.

Kino Dzielnicowe: Nawet myszy idą do niebaW kinie dzielnicowym w Gdyni w ten weekend zobaczycie opowieść o niezwykłej myszce:

Mała Czmyszka usilnie stara się udowodnić wszystkim swoją odwagę. Aby tego dokonać, zaryzykuje nawet spotkanie z drapieżnikiem! Jej śmiała próba kończy się jednak w zupełnie niespodziewany sposób. Myszka trafia do niezwykłej krainy, gdzie na swojej drodze spotyka bojaźliwego liska Rudeusza. Czy tak różni bohaterowie będą w stanie się dogadać? W nowym miejscu bardzo łatwo wpaść w opały! Mimo początkowej niechęci postanawiają wspólnie odkryć tajemnice niezbadanych i zaskakujących zaświatów. Czy sprostają nowym wyzwaniom i niecodziennej przygodzie?

Sobota, godz. 20:00 - SP nr 47 w ZSP nr 3 Gdynia, ul. Nagietkowa 73. Wstęp wolny.

Cross Mixed Zone Gdańsk powraca. Twardziele znów opanują Lotos Stadion Letni Cross Mixed Zone Gdańsk powraca. Twardziele znów opanują Lotos Stadion Letni

Święto nietoperzy przy Zbiorniku Orunia27 i 28 sierpnia obchodzimy Międzynarodową Noc Nietoperzy. Z tej okazji przy Zbiorniku Wody Stara Orunia w Gdańsku odbędzie się Święto Nietoperzy!

Na zwiedzających czekają darmowe atrakcje wokół Zbiornika dla całej rodziny:
 • plenerowa wystawa o występujących w zbiorniku gatunkach latających ssaków,
 • wykład chiropterologa w sobotę 27.08 o 16:15 i 17:45 o życiu i zwyczajach nietoperzy,
 • zajęcia kreatywne Mój nietoperek dla dzieci,
 • wielkoformatowa gra memo z nietoperzem Arkadiuszem, duże puzzle, układanka 3D dla dużych i małych,
 • tematyczne gry w wirtualnej rzeczywistości,
 • nietoperzowe koło wiedzy z niespodziankami do wygrania.

Dla chętnych atrakcja: wejście do Zbiornika Wody Stara Orunia z nietoperzami.
Koszt: 15 zł, bilet grupowy 150 zł dzieci do lat czterech nie płacą za wstęp, (obowiązują zapisy online przez formularz, wejścia: co pół godziny).

Sobota - Niedziela, 27-28 sierpnia 2022, godz. 10:00-20:30 - Zbiornik Stara Orunia Gdańsk, Kampinoska 61. Wstęp wolny.
ws

Wydarzenia

Kino Dzielnicowe: Nawet myszy idą do...

projekcje filmowe

Piknik sąsiedzki w Parku Schopenhauera

w plenerze

Trójmiejskie Mistrzostwa Gry w Kapsle (17 opinii)

w plenerze, gry, zawody / wyścigi

Mozart dla dzieci | MINIOPERA

spektakl dramatyczny, teatr dla dzieci

Święto nietoperzy przy Zbiorniku Orunia

w plenerze, wykład / prezentacja, wystawa

Miejsca

Opinie (8) 1 zablokowana

 • Trzeba będzie umówić się z całym osiedlem żeby wszyscy wyłączyli światło. I wtedy: patrz synu, nie ma prądu. To dlatego Twój laptop się rozładował. Trzeba wyjść na dwór. Nie martw się, tam jest podobnie jak tu ale trochę inaczej.

  • 3 1

 • W operze lesnej jest festiwal piosenki i w przeciwieństwie do tego z TVN jest bezpłaty bo organizowany przez TVP (1)

  • 2 4

  • należysz do tych co Kurski powiedział (głupi naród to kupi ) i ty to kupujesz ,bo jesteś głupi

   • 0 1

 • Największą (2)

  atrakcją jest brak atrakcji. No bo co to za atrakcja dęcie balonów albo pójście do kina?

  • 4 0

  • Tylko

   znowu nie wypisujcie głupot, że wraz z wakacjami skończyło się lato.

   • 0 1

  • Dlaczego

   weekend trzeba - spędzać. Krowy z pastwiska się spędza.

   • 3 0

 • (1)

  Udany ostatni weekend lata? Wyślę żonę z dziećmi do teściów a ja sam umówiony jestem z kumplami na maraton po barach/pubach/klubach :-D

  • 1 1

  • weekendowi alkoholicy ,tak to się nazywa

   • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Warsztaty filmowe dla młodzieży

460 zł
warsztaty

Wystawa budowli z klocków Lego

33 - 35 zł
wystawa

Zajęcia artystyczne dla dzieci

40 zł
warsztaty

Najczęściej czytane