• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Sylwester bez dziecka. Kto pomoże w opiece?

Anna Żukowska
23 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Jeśli myślicie o tym, by przypomnieć sobie stare dobre czasy i Sylwestra spędzić bez dzieci, podpowiadamy Wam, jak możecie swoim pociechom zorganizować ten wyjątkowy wieczór. Jeśli myślicie o tym, by przypomnieć sobie stare dobre czasy i Sylwestra spędzić bez dzieci, podpowiadamy Wam, jak możecie swoim pociechom zorganizować ten wyjątkowy wieczór.

Zabawa, tańce i toast o północy - czasami o tych rzeczach rodzice małych dzieci mogą tylko pomarzyć. Trudno jest znaleźć opiekę dla dziecka na Sylwestra, ale nie znaczy to, że rodzice są skazani na przywitanie Nowego Roku w domu. Podpowiadamy, kto może zająć się naszym dzieckiem, kiedy będziemy się bawić na balach.Jeśli sylwester bez dzieci, to jak organizujesz maluchom czas?

- W ubiegłym roku dzieci bawiły się pod opieką moich rodziców - mówi Marta, mama ośmioletniej Kai i czteroletniej Kingi. - W tym roku już w czerwcu zapowiedzieli, że mają zamiar wyjść i że niestety nie zajmą się dziewczynkami. Nie mamy nikogo innego z rodziny, kto mógłby ich popilnować, więc chyba zostaje nam tylko niania. Ale to dość droga impreza, więc nie wiem, czy Sylwestra nie spędzimy po prostu w domu.
Tymczasem możliwości zorganizowania opieki nad dziećmi w Trójmieście nie brakuje. Odbędzie się kilka całonocnych zabaw dla dzieci, z których możemy je odebrać rano, a w niektórych przypadkach, dziecko może nawet do nas zostać dowiezione. Na taką zabawę trzeba wyposażyć dziecko w śpiwór bądź komplet pościeli z poduszką, piżamę, szczoteczkę i pastę do zębów a tym młodszym ubranie na zmianę. Warto też spakować przytulankę, jeśli dziecko ma jakąś ulubioną. Zawsze pomoże w chwilowej tęsknocie za rodzicami.

Zaczynamy od największej imprezy sylwestrowej dla dzieci - Sylwestra w rytmie discoLoopys World zobacz na mapie Gdańska.

- Opiekunowie zostawiający u nas dzieci mogą być spokojni, zadbamy o imprezowe nastroje i doskonałą zabawę - mówi Agata Jakób, kierownik gdańskiego oddziału Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopy's World. - Wśród wielu sylwestrowych atrakcji nie zabraknie tańców, aktywnych harców z wykorzystaniem wszystkich atrakcji zgromadzonych na placu, a także podchodów z latarkami.
Zaplanowano też sesję zdjęciową na pamiątkę i nakręcenie wspólnego videoklipu z nauczonym na miejscu układem choreograficznym. Zabawa jest przeznaczona dla dzieci powyżej 6-go roku życia i trwa od godz. 19 do godz. 12 następnego dnia. Można też wybrać opcję krótszą i przez to tańszą - do godz. 1 w nocy. Koszt: 139-189 zł.

Także młodsze dzieci mogą pobawić się w gronie rówieśników w czasie, kiedy ich rodzice się bawią na balu. Przedszkole Morenowy Porcik zobacz na mapie Gdańska przygotowało Sylwestra dla dzieci w wieku 3-8 lat. To jest ta propozycja, o której pisaliśmy wcześniej - z dowozem dziecka do domu po zakończonej zabawie.

- Śmiało można też do nas przyprowadzić dziecko, które ma np. alergię - mówi Anna Latos z Morenowego Porciku. - Mamy doświadczenie w pracy z takimi dziećmi i dostaną one specjalnie dopasowaną do swoich potrzeb kolację, śniadanie i przekąski.
Zabawa, którą poprowadzą doświadczone animatorki, zaczyna się od godz. 18:30 i potrwa do północy. Dzieci, które nie będą jeszcze spać, wezmą udział w pokazie zimnych ogni i przywitaniu Nowego Roku. Po północy odbędzie się krótki seans filmowy. Do godz. 9 można dziecko odebrać. Koszt: 220 zł. Uwaga, przy powołaniu się na trojmiasto.pl otrzymacie 20 proc. zniżki.

Inne przedszkole, tym razem z Gdyni, również organizuje zabawę sylwestrową dla maluszków. Przedszkole Misie Tulisie (ul. Jemiołowa 49 zobacz na mapie Gdyni) zaprasza dzieci w wieku 2,5-3 lata.

- Co dwa, trzy miesiące urządzamy podobne imprezy, które nazywamy "zielonymi nocami" - mówi Agnieszka Gęsikowska, dyrektor przedszkola Misie Tulisie. - Mamy więc spore doświadczenie w tym temacie. Zawsze planujemy dla dzieci mnóstwo atrakcji, tym razem zabawa odbędzie się w klimacie załogi statku pirackiego.
Sylwester rozpocznie się o godz. 19, trzeba się przygotować na rozmowę o przyzwyczajeniach dziecka i o jego potrzebach. Później dzieci zjedzą kolację i wyruszą na piracką wyprawę. W przedszkolu, na trzech poziomach, światła zostaną przygaszone a dzieci dostaną latarki, mapy i wyruszą na poszukiwanie skarbów. Odbędzie się także wcześniejsze przywitanie roku o godz. 22 połączone z pokazem zimnych ogni. Dzieci będzie można odebrać do godz. 11. Koszt: 150 zł za dziecko i 200 zł za rodzeństwo.

Kotek Mamrotek zobacz na mapie Gdańska to punkt opieki, który przygotował zabawę sylwestrową dla dzieci w wieku 4-8 lat. Dzieci będą się tam bawić od godz. 18 do 10 dnia następnego. Przygotowano zabawy z chustą animacyjną, uwielbiane przez dzieci "brudzące" zabawy z sensoplastyki (warto więc wziąć na zmianę ubrania i przygotować fartuszek ochronny) a także warsztaty teatralne i zabawy ruchowe. Nie zabraknie tańców i śpiewów a także warsztatów naukowych - dzieci będą poznawać właściwości suchego lodu. Koszt: 130 zł za dziecko, rodzeństwo ma 10 zł zniżki każde.

Akademia Artystyczna zobacz na mapie Gdańska stawia na spontaniczność. Dopasowuje się do potrzeb dzieci i o ile ma ramowy plan, tego co się podczas zabawy wydarzy - stawia przede wszystkim na kreatywność dzieci. Odbędzie się pokaz mody, ale żeby się odbył, dzieci muszą stać się zgraną grupą. Sami wymyślą, jakie rzeczy i w jaki sposób pokazać a także określą sam kształt pokazu. Oprócz tego nie zabraknie zabaw muzycznych i tanecznych, m.in. konkursu karaoke i tańca. Przygotowano także różne gry zespołowe. Zabawa jest przeznaczona dla dzieci w wieku 5-12 lat, trwa od godz. 16:30 do 1:30. Można zapisać dziecko na krótszą wersję zabawy - do godz. 19:30. Ten czas rodzice mogą przeznaczyć na przygotowanie się do swojego balu. Koszt: 50-120 zł.

Ostatnia zorganizowana zabawa również odbywa się w godzinach, w których rodzic może się przygotować do swojego balu. Bajkowo zobacz na mapie Gdyni zaprasza dzieci na Sylwestra, który potrwa w godz. 16:30-19:30. W pierwszej godzinie dzieci będą również przygotowywane do balu - będą miały układane włosy, nie obędzie się też makijażu z brokatem lub sylwestrowych tatuaży. Tak wystrojone wyruszą do zabawy - odbędzie się jazda kuligiem po bajkowej konstrukcji oraz zabawy nawiązujące do Krainy Lodu, trzeba będzie m.in. odnaleźć bałwana Olafa czy bitwa na śnieżki ze sztucznego śniegu. Nie zabraknie też symbolicznego przywitania Nowego Roku i pokazu zimnych ogni. Koszt: 40 zł/dziecko.

Jeśli trudno wam sobie wyobrazić dziecko na całonocnej zabawie z noclegiem ani nie możecie liczyć na pomoc kogoś z rodziny, zostaje wynajęcie niani. Najlepiej, jeśli będzie to osoba z doświadczeniem, którą dziecko poznało i mamy do niej zaufanie.

- Rezerwacje niań na noc sylwestrową zaczynają się już w listopadzie - mówi Marianna Mehring-Steinborn z agencji opiekunek nianiatrojmiasto.pl. - Część klientów budzi się zbyt późno i dzwoni przed samym Sylwestrem a wtedy mamy już nianie zajęte.
Można zamówić opiekę dla naszych dzieci, ale można też zebrać grupę dzieci, które się znają i urządzić im domowego Sylwestra pod opieką niani czy niań. Jeśli jest to większa grupa dzieci (np. czworo czy nawet siedmioro) będzie potrzeba wynajęcia więcej niż jednej opiekunki. Ilość niań również zależy od wieku dzieci a dokładnie tego, ile wśród nich jest maluszków. Koszt opieki to ok. 25-35 zł za godzinę, ale wszystko zależy od ilości dzieci i lokalizacji domu, do którego niania musi dojechać.

Innym pomysłem jest zorganizowanie domowej zabawy sylwestrowej z noclegiem, na którą zaprosimy znajomych z dziećmi. Dzieci w grupie zajmą się sobą, a w tym czasie rodzice będą mogli się pobawić lub porozmawiać w swoim gronie. Na pewno nie uniknie się drobnych konfliktów między dziećmi, ale nie oznacza to, że zabawa się nie uda.

Wydarzenia

Sylwester w rytmie disco

169 zł
sylwester

Sylwester z całonocną opieką

130 zł
sylwester

Sylwester dla Dzieci

220 zł
sylwester

Sylwester dla dzieci

40 zł
sylwester

Zabawa sylwestrowa (1 opinia)

(1 opinia)
sylwester

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (58) 3 zablokowane

 • sylwester dla 2,5-3l dzieci? (5)

  czy to naprawdę taki problem spędzić tą noc z dziećmi? w szczególności tak małymi. niedługo znajdą się "klubiki" organizujące sylwestra dla niemowląt....

  • 78 23

  • Przecież powyżej są już takie przedszkola które to oferują.

   • 2 10

  • A co Ci to przeszkadza (3)

   Ty zostajesz z dziećmi, a ktoś inny ma ochotę akurat tę jedną noc spędzić bez.
   jakoś mi się nie wydaje żeby rodzice 2, 3 latków "imprezowali" co weekend. Nie każdy ma babcię, która zaopiekuje się maluchem. Super rozwiązanie i nie ma sie co czepiać.

   • 38 11

   • Decydując się na dziecko (2)

    i wiedząc, że nie będzie można liczyć na pomoc, chyba tacy rodzice wiedzą też, że przynajmniej doewnegp czasu, wszelkie wyjścia odpadają

    • 15 26

    • (1)

     a niby z jakiej racji?

     • 6 3

     • bo komus sie wydaje ze jak sa dzieci, to juz rodzic nie ma prawa do zycia,towarzystwa czy relaksu...znam troche takich ludzi z takim podejsciem :(

      • 5 0

 • A jaki problem zrobić imprezę sylwestrową w domu? (7)

  Dzieci bawią się w swoim pokoju a my dorośli w dużym. Jeśli nasi goście mają też dzieci tym lepiej bo zabawa przednia zapewniona. Dzieciaki padną po północy albo i przed a my dorośli bawimy się dalej. Przypomnieć sobie trzeba sylwestry naszych rodziców, chmara dzieci i tańce i radość!

  • 50 15

  • taki Sylwester to koszmar. (3)

   Już nie wspomnę, że jeśli w grę wchodzi alkohol, to na pewno nie powinno byc przy tym dzieci

   • 35 7

   • Sylwester to dzień jak co dzień

    • 12 5

   • A co się dzieciom stanie, że zobaczą dorosłych pijących alkohol? (1)

    • 16 6

    • Według obecnych standardów to lepiej aby dzieciak oglądał gejów liżących się niż dorosłych ludzi z alko.

     • 18 4

  • A potem nie ma kto sniadania zrobic...

   bandzie wyglodnialych dzieci.

   • 6 3

  • a jak jest jeden pokoj tylko? :PPPPPP

   • 1 0

  • Rok temu spędzalam takiego Sylwestra, trzeba tylko wszystko zorganizować zabawy, jedzenie itp. Dzieci bawiły się razem, dorośli razem, był alkohol ale obowiązkowo dwie osoby były nie pijace - ze względu na to że były dzieci, a wiadomo ze dzieci mają różne pomysły.

   • 2 0

 • W domu siedzieć!

  "- W ubiegłym roku dzieci bawiły się pod opieką moich rodziców - mówi Marta, mama ośmioletniej Kai i czteroletniej Kingi. - W tym roku już w czerwcu zapowiedzieli, że mają zamiar wyjść i że niestety nie zajmą się dziewczynkami."
  Ha ha ha i wszystko w temacie! Chcecie dzieci, to sami je bawcie, a nie podrzucać ludziom gdzie popadnie. Nawet najbliźsi - dziadkowie już w czerwcu muszą zapowiadać się z Sylwestrem, żeby im wrzodu na tyłku nie robić. Widać, że to był traumatyczny incydent dla dziadków, skoro już w czerwcu zaczęli ten temat, chcieli odetchnąć z ulgą i żyć w spokoju do swojego Sylwestra. A pani Marta wielce zaskoczona i dalej w pogoni za jeleniami, którzy zajmą się jej dziećmi, bo ona chce się zabawić. Ludzie to jednak wstydu nie mają!

  • 91 13

 • Babcia (4)

  Babcia chętnie się zajmie dziećmi. Babcia to najlepsza instytucja :-).

  • 13 31

  • Babcia po prostu nie ma serca ci odmówić "korposzczurze". (1)

   Babcia wolałaby zająć się swoim życiem, nieudaczniku.

   • 24 11

   • Nie zawsze.

    Dla niektórych babć wnuki to całe ich życie. Nie wyobrażają sobie życia bez nich a jak nie widzą nawet jeden czy dwa dni, to już za nimi tęsknią. To te babcie, które jak były młodsze, to wówczas całym ich światem były ich dzieci. Teraz przerzucają tę miłość na wnuki. Taka jest moja mama. Gdybym zatrudniła opiekunkę do dziecka, mama by się wręcz na mnie obraziła!

    • 7 1

  • Korposzczurze, spędzasz całe dnie w pracy to chociaż Sylwestra spędź z dzieckiem...

   • 16 6

  • ...zarty zartami, ale zeby nazywac Babcie instytucja?...

   Jak mozna o osobie, ktora zawsze ma czas dla wnukow i kocha ponad wszystko -wyrazac sie w tak przedmiotowy sposob?... Zenujace!

   • 7 1

 • A ja wolę zostać w domu z synkiem

  niż z wiecznie narzekającą żoną chodzić robić wygibasy na imprezach, upijać się do nieprzytomności, siedzieć 8 godzin jak tyczka przy stole.

  • 39 11

 • A dlaczego nie spędzać sylwestra z dziećmi ?! (3)

  • 22 13

  • a ty dziećmi bawisz się i pijesz alkohol na taką okazję, jaką jest Sylwester (2)

   To gratuluję.

   • 8 12

   • picie a upijanie się

    Picie alkoholu a upijanie się to ogromna różnica.
    Nasi rodzice też pili alkohol przy nas i nic takiego się nie działo.
    Teraz jest popadanie skrajności w skrajność - wypicie kieliszka szampana czy drinka to już "picie przy dziecku" - przez takich ludzi rodzice zaczynają zostawiać swoje dzieci wszędzie i zawsze jak tylko mogą czując się więźniem przy własnym dziecku (stąd coraz więcej takich imprez jak opisane w artykule).
    Ludzie wszystko jest dla ludzi, ale w odpowiednich ilościach.

    • 24 6

   • A to trzeba pić? Można nie pić lub symboliczną lampkę wina lub drinka.

    • 2 0

 • zawsze z synkiem (4)

  ja nie wyobrażam sobie spędzić Sylwestra bez mojego 5 letniego synka. Czasem gdzieś jedziemy do rodziny, czasem oni przyjeżdżają do nas, ale zawsze jesteśmy razem. Razem puszczamy kolorowe petardy, pijemy pikolo...
  Oczywiście nie neguje tych, którzy dzieci zostawiają gdzieś pod opieką, ale dla mnie ten dzień równie ważny jak inne święta i chcemy bawić się razem...
  Jak synek dorośnie to zdążę się wybawić sama.

  • 30 17

  • I tak do usr..nej śmierci. Razem.

   • 21 14

  • (1)

   Kolejna nawiedzona i nadopiekuńcza...
   Pełno teraz takich z problemami emocjonalnymi, które wychowują nieudaczników.

   • 23 9

   • A co jest złego w tym, że matka zostaje z małym dzieciakiem w domu na sylwka? Dzień jak co dzień, a inni nie są od pilnowania Twojego dziecka. A nie starzy w tany, a inni muszą nie swoje dziecko niańczyć bo rodzice muszą zachlać pałę.

    • 7 4

  • Sylwester

   Ladne

   • 0 0

 • oddać do domu dziecka albo zamknąć na balkonie (3)

  • 34 10

  • hahahaha (1)

   jeszcze trochę i w tej "nowoczesnej" UE wydadzą taki poradnik, bo oni tam tacy tolerancyjni na wszystko hehe

   • 8 5

   • Akurat w tej "nowoczesnej" UE, to za takie coś poszedłbyś do pudła.

    Na szczęście niedługo ten potworek padnie.

    • 7 4

  • przywiązać do kaloryfera

   i postawić obok miske z wodą i chrupkami

   • 3 0

 • (1)

  Biedna pani Marta,nie pójdzie na impreze!

  • 35 6

  • dziadek i babcia nie odmówią a ludzie w swej bezczelności udają że nie wiedzą

   iż dziadkowie wychowali już swoje dzieci i chcieliby zwyczajnie odpocząć na starość a nie bawić kolejne pokolenie... Naprawdę jakim trzeba być egoistą.

   • 4 0

 • (5)

  moja córka 4 letnia nie nawykła do nocowania w obcych miejscach i to nie byłaby dla niej zabawa tylko stres

  • 29 15

  • to ją nawycz, proste (1)

   • 18 5

   • Albo nawlecz.

    • 4 4

  • Zamknij ją w waszej piwnicy, komórce albo na balkonie. Te miejsce zna, nie będzie się stresować. (1)

   • 17 5

   • nie każdy traktuje dziecko jak przedmiot który należy posiadać ale ogólnie to przeszkadza więc trzeba go komuś podrzucać czy to dziadkom czy to tego typu instytucjom za które trzeba nie mało płacić

    • 5 4

  • O jezu!

   • 4 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Garden of Lights - Pinokio - Ogród świateł (20 opinii)

(20 opinii)
35 - 79 zł
w plenerze, pokaz

Wystawa dinozaurów Di­no­world

45 zł
wystawa

Najczęściej czytane