Wiadomości

stat

Sylwester bez dziecka. Kto pomoże w opiece?

Jeśli myślicie o tym, by przypomnieć sobie stare dobre czasy i Sylwestra spędzić bez dzieci, podpowiadamy Wam, jak możecie swoim pociechom zorganizować ten wyjątkowy wieczór.
Jeśli myślicie o tym, by przypomnieć sobie stare dobre czasy i Sylwestra spędzić bez dzieci, podpowiadamy Wam, jak możecie swoim pociechom zorganizować ten wyjątkowy wieczór. fot. ©fotolia/Ramona Heim

Zabawa, tańce i toast o północy - czasami o tych rzeczach rodzice małych dzieci mogą tylko pomarzyć. Trudno jest znaleźć opiekę dla dziecka na Sylwestra, ale nie znaczy to, że rodzice są skazani na przywitanie Nowego Roku w domu. Podpowiadamy, kto może zająć się naszym dzieckiem, kiedy będziemy się bawić na balach.Jeśli sylwester bez dzieci, to jak organizujesz maluchom czas?

opiekują się nimi dziadkowie lub ktoś z rodziny 29%
wynjmuję na ten wieczór opiekunkę 4%
proszę o pomoc dobrych znajomych, jeśli ci akurat nigdzie nie wychodzą 4%
wysyłam dziecko na zorganizowaną zabawę z nocowaniem 5%
w moim przypadku nie ma takiej opcji - póki mam małe dzieci Sylwestra spędzamy wspólnie 58%
zakończona Łącznie głosów: 242
- W ubiegłym roku dzieci bawiły się pod opieką moich rodziców - mówi Marta, mama ośmioletniej Kai i czteroletniej Kingi. - W tym roku już w czerwcu zapowiedzieli, że mają zamiar wyjść i że niestety nie zajmą się dziewczynkami. Nie mamy nikogo innego z rodziny, kto mógłby ich popilnować, więc chyba zostaje nam tylko niania. Ale to dość droga impreza, więc nie wiem, czy Sylwestra nie spędzimy po prostu w domu.
Tymczasem możliwości zorganizowania opieki nad dziećmi w Trójmieście nie brakuje. Odbędzie się kilka całonocnych zabaw dla dzieci, z których możemy je odebrać rano, a w niektórych przypadkach, dziecko może nawet do nas zostać dowiezione. Na taką zabawę trzeba wyposażyć dziecko w śpiwór bądź komplet pościeli z poduszką, piżamę, szczoteczkę i pastę do zębów a tym młodszym ubranie na zmianę. Warto też spakować przytulankę, jeśli dziecko ma jakąś ulubioną. Zawsze pomoże w chwilowej tęsknocie za rodzicami.

Zaczynamy od największej imprezy sylwestrowej dla dzieci - Sylwestra w rytmie discoLoopys World zobacz na mapie Gdańska.

- Opiekunowie zostawiający u nas dzieci mogą być spokojni, zadbamy o imprezowe nastroje i doskonałą zabawę - mówi Agata Jakób, kierownik gdańskiego oddziału Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopy's World. - Wśród wielu sylwestrowych atrakcji nie zabraknie tańców, aktywnych harców z wykorzystaniem wszystkich atrakcji zgromadzonych na placu, a także podchodów z latarkami.
Zaplanowano też sesję zdjęciową na pamiątkę i nakręcenie wspólnego videoklipu z nauczonym na miejscu układem choreograficznym. Zabawa jest przeznaczona dla dzieci powyżej 6-go roku życia i trwa od godz. 19 do godz. 12 następnego dnia. Można też wybrać opcję krótszą i przez to tańszą - do godz. 1 w nocy. Koszt: 139-189 zł.

Także młodsze dzieci mogą pobawić się w gronie rówieśników w czasie, kiedy ich rodzice się bawią na balu. Przedszkole Morenowy Porcik zobacz na mapie Gdańska przygotowało Sylwestra dla dzieci w wieku 3-8 lat. To jest ta propozycja, o której pisaliśmy wcześniej - z dowozem dziecka do domu po zakończonej zabawie.

- Śmiało można też do nas przyprowadzić dziecko, które ma np. alergię - mówi Anna Latos z Morenowego Porciku. - Mamy doświadczenie w pracy z takimi dziećmi i dostaną one specjalnie dopasowaną do swoich potrzeb kolację, śniadanie i przekąski.
Zabawa, którą poprowadzą doświadczone animatorki, zaczyna się od godz. 18:30 i potrwa do północy. Dzieci, które nie będą jeszcze spać, wezmą udział w pokazie zimnych ogni i przywitaniu Nowego Roku. Po północy odbędzie się krótki seans filmowy. Do godz. 9 można dziecko odebrać. Koszt: 220 zł. Uwaga, przy powołaniu się na trojmiasto.pl otrzymacie 20 proc. zniżki.

Inne przedszkole, tym razem z Gdyni, również organizuje zabawę sylwestrową dla maluszków. Przedszkole Misie Tulisie (ul. Jemiołowa 49 zobacz na mapie Gdyni) zaprasza dzieci w wieku 2,5-3 lata.

- Co dwa, trzy miesiące urządzamy podobne imprezy, które nazywamy "zielonymi nocami" - mówi Agnieszka Gęsikowska, dyrektor przedszkola Misie Tulisie. - Mamy więc spore doświadczenie w tym temacie. Zawsze planujemy dla dzieci mnóstwo atrakcji, tym razem zabawa odbędzie się w klimacie załogi statku pirackiego.
Sylwester rozpocznie się o godz. 19, trzeba się przygotować na rozmowę o przyzwyczajeniach dziecka i o jego potrzebach. Później dzieci zjedzą kolację i wyruszą na piracką wyprawę. W przedszkolu, na trzech poziomach, światła zostaną przygaszone a dzieci dostaną latarki, mapy i wyruszą na poszukiwanie skarbów. Odbędzie się także wcześniejsze przywitanie roku o godz. 22 połączone z pokazem zimnych ogni. Dzieci będzie można odebrać do godz. 11. Koszt: 150 zł za dziecko i 200 zł za rodzeństwo.

Kotek Mamrotek zobacz na mapie Gdańska to punkt opieki, który przygotował zabawę sylwestrową dla dzieci w wieku 4-8 lat. Dzieci będą się tam bawić od godz. 18 do 10 dnia następnego. Przygotowano zabawy z chustą animacyjną, uwielbiane przez dzieci "brudzące" zabawy z sensoplastyki (warto więc wziąć na zmianę ubrania i przygotować fartuszek ochronny) a także warsztaty teatralne i zabawy ruchowe. Nie zabraknie tańców i śpiewów a także warsztatów naukowych - dzieci będą poznawać właściwości suchego lodu. Koszt: 130 zł za dziecko, rodzeństwo ma 10 zł zniżki każde.

Akademia Artystyczna zobacz na mapie Gdańska stawia na spontaniczność. Dopasowuje się do potrzeb dzieci i o ile ma ramowy plan, tego co się podczas zabawy wydarzy - stawia przede wszystkim na kreatywność dzieci. Odbędzie się pokaz mody, ale żeby się odbył, dzieci muszą stać się zgraną grupą. Sami wymyślą, jakie rzeczy i w jaki sposób pokazać a także określą sam kształt pokazu. Oprócz tego nie zabraknie zabaw muzycznych i tanecznych, m.in. konkursu karaoke i tańca. Przygotowano także różne gry zespołowe. Zabawa jest przeznaczona dla dzieci w wieku 5-12 lat, trwa od godz. 16:30 do 1:30. Można zapisać dziecko na krótszą wersję zabawy - do godz. 19:30. Ten czas rodzice mogą przeznaczyć na przygotowanie się do swojego balu. Koszt: 50-120 zł.

Ostatnia zorganizowana zabawa również odbywa się w godzinach, w których rodzic może się przygotować do swojego balu. Bajkowo zobacz na mapie Gdyni zaprasza dzieci na Sylwestra, który potrwa w godz. 16:30-19:30. W pierwszej godzinie dzieci będą również przygotowywane do balu - będą miały układane włosy, nie obędzie się też makijażu z brokatem lub sylwestrowych tatuaży. Tak wystrojone wyruszą do zabawy - odbędzie się jazda kuligiem po bajkowej konstrukcji oraz zabawy nawiązujące do Krainy Lodu, trzeba będzie m.in. odnaleźć bałwana Olafa czy bitwa na śnieżki ze sztucznego śniegu. Nie zabraknie też symbolicznego przywitania Nowego Roku i pokazu zimnych ogni. Koszt: 40 zł/dziecko.

Jeśli trudno wam sobie wyobrazić dziecko na całonocnej zabawie z noclegiem ani nie możecie liczyć na pomoc kogoś z rodziny, zostaje wynajęcie niani. Najlepiej, jeśli będzie to osoba z doświadczeniem, którą dziecko poznało i mamy do niej zaufanie.

- Rezerwacje niań na noc sylwestrową zaczynają się już w listopadzie - mówi Marianna Mehring-Steinborn z agencji opiekunek nianiatrojmiasto.pl. - Część klientów budzi się zbyt późno i dzwoni przed samym Sylwestrem a wtedy mamy już nianie zajęte.
Można zamówić opiekę dla naszych dzieci, ale można też zebrać grupę dzieci, które się znają i urządzić im domowego Sylwestra pod opieką niani czy niań. Jeśli jest to większa grupa dzieci (np. czworo czy nawet siedmioro) będzie potrzeba wynajęcia więcej niż jednej opiekunki. Ilość niań również zależy od wieku dzieci a dokładnie tego, ile wśród nich jest maluszków. Koszt opieki to ok. 25-35 zł za godzinę, ale wszystko zależy od ilości dzieci i lokalizacji domu, do którego niania musi dojechać.

Innym pomysłem jest zorganizowanie domowej zabawy sylwestrowej z noclegiem, na którą zaprosimy znajomych z dziećmi. Dzieci w grupie zajmą się sobą, a w tym czasie rodzice będą mogli się pobawić lub porozmawiać w swoim gronie. Na pewno nie uniknie się drobnych konfliktów między dziećmi, ale nie oznacza to, że zabawa się nie uda.

Opinie (57) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Naczyniak czy zmiana skórna, jaki... (3) Drogie mamy. Prawie miesiąc temu zauważyłam u mojego dziecka na główce zmianę na skórze....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: mama

 • Asymetria ułożeniowa u dziecka -... (5) Mam podejrzenia, że moje dwumiesięczne dziecko ma asymetrię. Pediatra twierdzi, że wszystko...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ania

 • Prdiatra (2) Jakiego pediatre polecacie?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Marta

 • Psycholog dziecięcy Witam poszukuje dobrego, godnego polecenia psychologa dziecięcego. Który będzie pracował z...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Pozytywny żłobek ul. Świętokrzyska Cześć proszę o opinie o tym żłobku. Starszy syn chodził do zerówki przy przedszkolu w którym...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Po 2 cc trzecia ciąża (8) Witam. Mam pytanie jestem po 2cc ostatnia miałam w czerwcu 2018r teraz mam termin na...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Żłobek (5) Witam . Pomóżcie prosze :)) Szukam żłobka dla dziecka. Gdzie powinnam się zgłosic? Ile...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Fajne książki dla 12 latki Czy możecie polecić jakieś fajne książki dla 11 łatki, np coś w stylu jeżycjady Musierowicz...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »