• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Teatr na plaży i rolkowisko. Weekend pełen atrakcji dla rodzin

Anna Żukowska
18 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 
W niedzielę aż 4 tys. metrów kwadratowych zostanie udostępnionych miłośnikom rolek. W niedzielę aż 4 tys. metrów kwadratowych zostanie udostępnionych miłośnikom rolek.

Najbliższy weekend to spora dawka atrakcji dla rodzin, proponujemy m.in. warsztaty podczas festiwalu literackiego, zajęcia połączone z wycieczką rowerową czy wizytę na rolkowisku. Podpowiadamy, jak ciekawie spędzić czas z rodziną korzystając z bezpłatnych atrakcji.Atrakcje dla rodzin w Trójmieście:

Warsztaty literackie w Sopocie

O tym, że wspólne czytanie z dziećmi nie tylko rozwija ich wyobraźnię, ale także buduje trwałą więź z rodzicem, nie trzeba nikomu przypominać. W ten weekend będziecie mieli okazję przekonać się, że książki to coś, co łączy się z zabawą. Do niedzieli, w ramach Festiwalu Literacki Sopot, będziecie mogli wziąć udział w różnych spotkaniach i warsztatach organizowanych z myślą o najmłodszych. W sobotę, w Muzeum Sopotu (godz. 11) odbędą się warsztaty z wydawnictwem Tako pt. "Akcja Demokracja", w niedzielę o tej samej godzinie: "Typografia liczb". W Sopotece dla nieco starszych dzieci i młodzieży przygotowano sobotnie warsztaty ilustratorskie (godz. 10:30-12), na które obowiązują zapisy. Z kolei w parku Północnym czekają na was i w sobotę, i w niedzielę kreatywne spotkania z książkami dla dzieci w wieku 3-10 lat (godz. 13), a w sobotę dodatkowo spotkanie dla młodzieży w wieku 13-15 lat (godz. 15). Wstęp wolny.

Warsztaty dla dzieci podczas literackiego Sopotu.
Warsztaty dla dzieci podczas literackiego Sopotu.
Rowerem do Orłowa

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na Ścieżki - warsztaty, podczas których... pojeździcie na rowerach. Oczywiście nie po wystawie - wspólnie pojedziecie na wycieczkę do Orłowa. Tam, w Liceum Plastycznym, stworzycie albumy fotograficzne, których tematem przewodnim będzie morze. Będziecie tworzyć albumy z fotografii ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni. Dzięki nim sprawdzicie, jak nadmorski krajobraz zmieniał się na przestrzeni wielu lat. Sobota, godz. 11-15, wstęp: 10 zł. Zapisy: zapisy@muzeumgdynia.pl.

Spektakl nad morzem

Na placu przed Zatoką Sztuki odbędzie się przedstawienie dla dzieci pt. "Morskie Opowieści". Spektakl przeniesie małych widzów na pokład statku, gdzie rozpoczną rejs pełen przygód. Rozśpiewana załoga opowie o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu. Na pokładzie odbędzie się również akcja ratunkowa z udziałem ratownika WOPR, a dzieci dowiedzą się, jak należy postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad jeziorem czy morzem. Niedziela, godz. 12, wstęp wolny.

Akrobacje na linie

Warto się też wybrać całą rodziną do Gdyni na Red Bull Slackship, gdzie na linach rozwieszonych między masztami Daru Młodzieży zobaczycie światową elitę specjalistów od zapierających dech w piersiach akrobacji. Będzie widowiskowo, warto się więc pojawić na skwerze Kościuszki i kibicować śmiałkom, którzy będą balansować na linie rozpiętej 25 metrów nad pokładem. Sobota, godz. 15-18, wstęp wolny.

Idziemy na rolki!

Aktywnie spędzicie czas w Ergo Arenie, która w niedzielę zamieni się w Rolkowisko. Aż 4 tys. metrów kwadratowych zostanie udostępnionych miłośnikom rolek. Powstanie tam pięć stref jazdy - część do nauki od podstaw, strefa hokeja na rolkach, strefa nauki jazdy dla zaawansowanych, tor do jazdy w kółko oraz strefa freestyle. Na miejscu będą instruktorzy, którzy podpowiedzą, jak zacząć swoją przygodę z rolkami lub jak ulepszyć technikę jazdy. Niedziela, godz. 16-21, wstęp wolny.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (2)

 • skoro wrzuciliscie tu slackship redbull - to czemu nie ma mozartiany?

  oczywiści to mała złosliwość, bo informacji o Red Bull w zasadzie nie ma - jest tylko na belce i znowu nikt o tym od was się nie dowie (dopiero po fakcie)

  nie kazdy czyta uważnie jakieś literki pod menu - brak tej informacji w informacjach własnie, jak nie liczyc tutaj, ale kogo interesuje weekend dla dzieci?

  coś nie tak z wami jednak jest

  • 4 2

 • Maraton Sierpniowy Gdańsk

  A Maraton (rolkowy) Sierpniowy?

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world

45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (1 opinia)

(1 opinia)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane