Wiadomości

Teatrzyk, filharmonia a może warsztaty - propozycje na rodzinny weekend

W weekend na rodziny z dziećmi czeka kilka ciekawych wydarzeń, podpowiadamy jak zaplanować ten czas.
W weekend na rodziny z dziećmi czeka kilka ciekawych wydarzeń, podpowiadamy jak zaplanować ten czas. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Przed nami kolejny, ciekawy weekend. Czeka nas kilka rodzinnych wydarzeń - od warsztatów z programowania po koncerty i spektakle. Każdy znajdzie coś dla siebie.Weekendowe atrakcje dla rodzin z dziećmi:

Kodowanie dla początkującychNa początek coś dla dzieci szkolnych. Zarówno w Gdańsku (ul. Klonowa 1 zobacz na mapie Gdańska) jak i w Gdyni (ul. Świętojańska 34/3 zobacz na mapie Gdyni) odbędą się bezpłatne warsztaty pt. "Koduj z Gigantami". Spotkania mają na celu promowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia poprowadzą doświadczeni programiści, którzy wytłumaczą podstawy i pokażą narzędzia do programowania dla dzieci. Zajęcia podzielona na kilka grup wiekowych. Obowiązują zapisy poprzez stronę organizatora. Sobota, niedziela, wstęp wolny.

Jerz Igor w Filharmonii BałtyckiejW Filharmonii Bałtyckiej wystąpi zespół Jerz Igor. To koncert familijny połączony z projekcją filmów z festiwalu Kino Dzieci. Muzycy zagrają specjalnie na ten cel skomponowaną muzykę, która będzie ilustracją dźwiękową do prezentowanych animacji. Zespół Jerz Igor założyli Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz, którzy tworzą muzykę dla dzieci, jednocześnie traktując małego odbiorcę poważnie. Wymyślają zabawne teksty i łączą je z różnorodnymi instrumentami muzycznymi. Niedziela, godz. 12. Bilety: 15-55 zł.

Opera dla najmłodszych i trochę starszychA może macie ochotę na wyjście do opery? Opera Bałtycka ma coś dla najmłodszych i nieco starszych. Zaczynamy od maluchów. W niedzielę odbywają się zajęcia muzyczno-ruchowe pt. Opera na start. To zajęcia dla dzieci do trzeciego roku życia. W ich trakcie prowadzący, którymi są artyści z chóru, orkiestry, baletu oraz soliści współpracujący z Operą Bałtycką, proponują zabawy oswajające dzieci z muzyką i rytmem. Niedziela, godz. 11 i 13. Wstęp: 25 zł/dziecko. Tego samego dnia odbędzie się kolejne spotkanie z operowym rodzeństwem, Giulietta i Giovannim, w ramach cyklu Opera Tu!Tu! Tym razem dowiecie się m.in. czym jest macchina del vento i czy można grać na pile. Mali widzowie nie tylko poznają nietypowe instrumenty muzyczne, ale również dowiedzą się czym są konsonans, dysonans i falset. Niedziela, godz. 11. Bilet rodzinny 2+2: 64 zł.

Teatr Magicznych BaniekW Mieście Aniołów zobaczycie spektakl, który ożywia bańki mydlane i sprawia, że zaczynają opowiadać widzom niezwykłą historię. Podczas pokazu zobaczycie człowieka, który potrafi kontrolować tak ulotne twory, jakimi są bańki mydlane. To jedno z wydarzeń, na których i najmłodsi i dorośli będą się świetnie bawić. Niedziela, godz. 12:30, bilety: 12 zł.

Zabawa w klimacie walentynkowymNa koniec czyste szaleństwo i zabawa w Loopy's World. Tym razem animacje odbędą się w walentynkowym klimacie. W programie m.in. poszukiwanie ukrytych połówek serc z nagrodami, spotkanie i wspólne zdjęcie walentynkowe z zakochanym misiem Eddym, wspólne układanie na placu wielkiego serca z czerwonych piłeczek czy stoisko plastyczne dostępne dla każdego przez cały dzień, gdzie dzieci samodzielnie lub z pomocą opiekuna mogą zrobić ozdoby walentynkowe lub prezent walentynkowy. Sobota, niedziela, godz. 10-20. Wstęp w ramach biletu: 46 zł/dziecko.

Opinie (8)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

wszystkie tematy »