• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Uczniowie Morskiej Szkoły Podstawowej zbierali pieniądze na hospicjum

5 czerwca 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
 • Robienie baniek mydlanych, zabawy sportowe czy konkurs talentów to jedne z wielu atrakcji, jakie przygotowano dla najmłodszych podczas festynu z okazji Dnia Dziecka.
 • Morska Szkoła Podstawowa do niedawna była placówką niepubliczną. Obecnie nauka w niej jest bezpłatna, jednak kameralny charakter pozostał.
 • Festyn z okazji Dnia Dziecka w Morskiej Szkole Podstawowej stanowił znakomitą okazję do zwiedzenia placówki i przekonania się na własne oczy, w jakich warunkach uczą się dzieci.
 • Festyn z okazji Dnia Dziecka stanowił znakomitą okazję do zwiedzenia placówki i przekonania się na własne oczy, w jakich warunkach uczą się dzieci.

Wspólne zabawy, pokazy, konkurs talentów i rozbudowana strefa gastronomiczna to jedne z wielu atrakcji, jakie przygotowano w Morskiej Szkole Podstawowej podczas festynu z okazji Dnia Dziecka. Z inicjatywą zorganizowania imprezy wyszli rodzice uczniów i kadra pedagogiczna, a zebrane fundusze zostaną w całości przekazane na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla dzieci.Morska Szkoła Podstawowa do niedawna była placówką niepubliczną. Obecnie nauka w niej jest bezpłatna, jednak kameralny charakter pozostał.

- W zasadzie zmieniło się tylko to, że uczniowie nie płacą za naukę - mówi Iwona Makurat, dyrektor Morskiej Szkoły Podstawowej. - Klasy są przestronne, a przy tym mało liczne, wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. Nasi podopieczni mają możliwość realizować swoje pasje na różnego rodzaju kółkach zainteresowań, a efektami swojej pracy regularnie dzielą się ze szkolnymi kolegami np. podczas takich wydarzeń, jak to dzisiejsze.
Oprócz nowoczesnego wyposażenia i wykwalifikowanej kadry, atutem nauki w Morskiej Szkole Podstawowej jest też panująca tam serdeczna atmosfera.

- Na co dzień chwalimy naszych uczniów, jednak nie mniej dumni jesteśmy z ich rodziców, którzy są niezwykle zaangażowani w życie szkoły. Regularnie podsuwają nam pomysły na dalszy rozwój placówki, angażują się w realizację różnego rodzaju wydarzeń okolicznościowych i okazują kadrze dydaktycznej wsparcie na każdym kroku - mówi Aleksandra Musielak, szkolny psycholog.
Potwierdzenia tych słów nie trzeba było długo szukać - wystarczyło przekroczyć próg szkoły podczas festynu z okazji Dnia Dziecka. Uczestnicy imprezy byli witani domowymi wypiekami, a na szkolnym dziedzińcu czekały na nich "bardziej konkretne" potrawy. Rodzice wraz z dziećmi rozsiedli się na kocach, włączali się do udziału w licznych grach zespołowych. Można było też spróbować swoich sił w puszczaniu baniek mydlanych, konkursie talentów czy rozgrywając mecz na szkolnym boisku.

Rodzinny festyn stanowił też znakomitą okazję do zwiedzenia placówki i przekonania się na własne oczy, w jakich warunkach uczą się dzieci.

- Od lipca zamieszkamy w okolicy, dlatego już teraz rozglądamy się za nową szkołą dla naszych dzieci. Muszę przyznać, że Morska Szkoła Podstawowa podczas dzisiejszej wizyty zrobiła na mnie piorunujące wrażenie - mówił Tomasz, jeden z uczestników festynu. - Wiele się mówi o zatłoczonych klasach w publicznych szkołach, brakach w wyposażeniu czy kiepskich warunkach lokalowych, a tutaj z takimi problemami się nie spotkałem. Przeciwnie - jest nowocześnie, komfortowo i przestronnie.
Uczniowie placówki pytani o to, co podoba im się w szkole najbardziej, odpowiadali niemal jednogłośnie, że posiłki serwowane w stołówce. Ich rodzice podchodzili do odpowiedzi na zadane pytanie znacznie bardziej merytorycznie.

- Wartością dodaną tego miejsca jest opieka, jaką oferuje się dzieciom z różnego rodzaju zaburzeniami oraz dzieciom autystycznym. Istnieje również możliwość prowadzenia na terenie szkoły zajęć terapeutycznych, a także zajęć integracji sensorycznej, co dla stymulowania właściwego rozwoju naszego dziecka jest niezwykle istotne - opowiadała mama jednego z uczniów Morskiej Szkoły Podstawowej.
Całkowity dochód z festynu z okazji Dnia Dziecka w Morskiej Szkole Podstawowej przeznaczony zostanie na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla dzieci.

- To też był pomysł rodziców naszych uczniów, na który my bardzo chętnie przystaliśmy. Zapewniam, że nie była to ostatnia tego typu impreza - podsumowała Iwona Maurat, dyrektor placówki.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie (12) ponad 10 zablokowanych

 • Taka akcja na szczytny cel

  jest godna pochwały, ale... W mojej szkole publicznej kilka razy do roku są organizowane kiermasze ciast, zabawek i własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych, z których dochód również jest przekazywany do hospicjów lub na paczki dla potrzebujących. Różnica taka, że informacje o akcji są zamieszczane na stronie szkoły i ew. facebooku. Nikomu do głowy by nie przyszło, by wydawać pieniądze na artykuł sponsorowany!

  • 6 1

 • Młoda Szkoła... (2)

  Każda szkoła powstając musi sobie wypracować wszystko. Poziom nauczania tworzą uczniowie i nauczyciele razem. Mówi się, SP Morska ma słaby poziom, źli nauczyciele, etc. Jednak gro rodziców nie zna swych pociech i ich zachowań chyba do końca. Zero szacunku do nauczycieli. Obserwowałam to wielokrotnie. Może przydało by się takie podejście jak w SP8 - wyzywać uczniów i traktować ich z góry.... W tej szkole nauczyciele z którymi miałam styczność starają się pomagać uczniom w odróżnieniu od innych. Mam dziecko na wyższym poziomie i jakoś nie widzę po ocenach i treściach sprawdzianów niskiego poziomu. Trzeba chcieć się uczyć a nie narzekać - zresztą jak w kazdej placówce. SP8 nie ma także super programu przeszłam przez to. Różnica jest taka iż mamy małą, fajną kameralną szkole a nie wielki moloch gdzie uczniowie są nieznani.

  • 5 5

  • Ooooo obrońca. (1)

   A ja nie miałem dzieci w SP 8 ale z tego co wiem rodzice chętnie przenieśli by tam swoje pociechy ... Nie każde dziecko nie chce się uczyć. Poza tym sam nauczyciel musi tego chcieć i co ważne musi potrafić przekazać wiedzę. Tutaj w większości przypadków tego nie ma. Różnica jest taka że w innych szkołach coś się robi i organizuje a w tej co najwyżej zmieniają się nauczyciele i dyrekcja. Dziecko tutaj jest na drugim miejscu albo i dalej

   • 1 2

   • ooooo, ale niezadowolony

    Przede wszystkim nie jest tak że wszyscy nauczyciele w tej szkole są leniwi i nie pracują, jest grono nauczycieli co przykładają się do swojej pracy i angażują się w to co robią. A sam wiesz, drogi kolego, że wszystkich się nie uszczęśliwi. W Gdańsku jest wiele szkół... możesz przecież dziecko przenieść... po co się męczyć jak jest tak źle?? Chciałbym przypomnieć, że w tej szkole nie ma karty nauczyciela, więc nauczyciele pracują 40 godzin tak jak w zwyklej firmie. A w szkole dużo się dzieje, czytaj ogłoszenia na dzienniku Librus!!

    • 2 0

 • żenada...

  Lepiej było przekazać kasę na Hospicjum i ludzi, którzy tej pomocy potrzebują, niż na artykuł sponsorowany. Można też było kupić toner do ksero, a nie żebrać od nas rodziców.

  • 17 2

 • Ciekawa akcja,jednak dobry marketing to nie wszystko. Szkoda, że szkoła potrafi jedynie ładnie opowiadać jaką jest przyjazną placówka nastawioną na rozwiązywanie problemów. My niestety nie mieliśmy szczęścia tego doświadczyć mimo pełnej gotowości do współpracy z kadra pedagogiczna. W przypadku dziecka sprawiającego problemy jedyną sugestią była zmiana placówki.

  • 3 1

 • Zwolnienia?

  Czy w tym roku też będzie rotacja nauczycieli?

  • 1 0

 • Znów... (1)

  Myślałam, że na koniec roku szkolnego będą same dobre wiadomości a tu taka... czy ktoś coś wie więcej ?

  • 1 0

  • Złe!???

   Raczej chyba złe bo moje dziecko mówi, że nie będzie pani od matematyki, pani pedagog też nie będzie ... czy to prawda?

   • 1 0

 • I zwaniają się (1)

  Właśnie do mnie od dziecka dotarły wiadomości, że nauczyciele przedmiotowcy w tym Pani od matematyki i języka polskiego, Pani pedagog, pani z biblioteki zwalalniaja się i nie będą pracować w nowym roku szkolnym! To jest szok... co tu się dzieje? Czy ktoś nam wytłumaczy takie zmiany? To nie jest dobre dla dzieci? Gdzie jest w tym Organ prowadzący? Dlaczego nie dba o pracownika?

  • 1 0

  • Pozamiatane w klasach 4-8

   Nauczyciele z pasją i doświadczeniem nie przedłużyli umowy. wszyscy wychowawcy obecnych klas VI są już w innych szkołach. W domu płacz, panika...co dalej... jak wiekszość uczniów ze starszych klas opuszczamy szkołę. Decyzja zapadła w 24 godziny po tej porażającej informacji. We wrześniu nie bedzie żadnego znajomego dziecku nauczyciela czy wychowawcy. Bardzo, bardzo smutno po 2 latach.

   • 0 0

 • Znów....

  Pani od polskiego, plastyki, angielskiego, wszyscy matematycy, pedagog

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

W toni. Polskie pojazdy podwodne ze zbiorów NMM w Gdańsku

10 zł
wystawa

Halo, tu sztuka! Warsztaty rodzinne w Muzeum Narodowym w Gdańsku (1 opinia)

wykład / prezentacja, spotkanie, warsztaty

Sensolabium. Warsztaty rodzinne dla dzieci w spektrum autyzmu

spotkanie, wystawa, warsztaty

Najczęściej czytane