Wiadomości

stat

Uczniowie nagrali teledysk do kolędy

Ponad 300 uczniów z gdańskich oraz puckich szkół wystąpiło w teledysku do kolędy "Gore gwiazda". Zdjęcia do klipu nagrywano na ulicach Gdańska. Efekty pracy dzieci będzie można zobaczyć i usłyszeć 6 grudnia.Czy wspierasz akcje charytatywne?

tak, jeśli tylko mam taką możliwość 73%
tak, ale tylko wtedy, gdy wsparcie dotyczy osób, które znam 13%
nie, nie czuję takiej potrzeby 11%
nie, bo nie mam takiej możliwości 3%
zakończona Łącznie głosów: 70
Charytatywna płyta "Fala Dobra" z kolędami śpiewanymi przez podopiecznych szkół i przedszkoli Pozytywnych Inicjatyw to już tradycja, którą zapoczątkowano dziewięć lat temu.

Tradycją jest również klip nagrywany do jednej z kolęd. W czwartek zrealizowano zdjęcia do tegorocznej edycji. W teledysku do kolędy "Gore gwiazda" zobaczymy kilka reprezentacyjnych miejsc Gdańska, m.in. fontannę Neptuna, Żurawia, ul. Mariacką oraz kładkę na Ołowiankę.

Wsparcie dzieci pokrzywdzonych przemocąKażdego roku inicjatorzy akcji wyznaczają cel, na który przeznaczają dochód z dystrybucji płyty. W tym roku fundacja wesprze dzieci pokrzywdzone przemocą, objęte opieką przez Centrum Pomocy Dzieciom w Gdańsku, które jest prowadzone przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

- Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę ma 28-letnie doświadczenie w pomocy dzieciom, które doświadczyły przemocy lub wykorzystywania. Skrzywdzone dziecko, które nie dostanie odpowiedniego wsparcia, często przez całe życie boryka się z konsekwencjami przeżytej traumy. Niedawno, bo 1 października, świętowaliśmy rozpoczęcie działalności Centrum Pomocy Dzieciom w Gdańsku. Projekt "Fala Dobra" jest piękną inicjatywą, która pokazuje nam, jak wiele osób chce wspierać działalność fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Gdańsku. Przemoc to poważny problem, na który nie może być zgody - mówi Monika Sajkowska, prezes fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Na tegoroczną płytę trafi w sumie 13 utworów. Oprócz kolęd będzie można wysłuchać podkładów muzycznych, świątecznych życzeń, a także bajki czytanej przez dzieciaki i znane osoby, w tym prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu. Do realizacji płyty zaproszono także m.in. prof. Leszka Skrlę, Katarzynę Chudzik-Bazydło, Agatę Dukalską, Marcelinę Wachowiak oraz Helenę i Józefa Kaczkowskich, rodziców księdza Jana Kaczkowskiego.

Płyta będzie gotowa 6 grudnia. Będzie można ją kupić w placówkach Pozytywnych Inicjatyw, w serwisie charytatywni.allegro.pl oraz na stronie internetowej fala-dobra.pl. Sugerowany datek za płytę w formie kartki bożonarodzeniowej wynosi 20 złotych. Można oczywiście wpłacać większe kwoty.

Opinie (10) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Naczyniak czy zmiana skórna, jaki... (3) Drogie mamy. Prawie miesiąc temu zauważyłam u mojego dziecka na główce zmianę na skórze....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: mama

 • Asymetria ułożeniowa u dziecka -... (5) Mam podejrzenia, że moje dwumiesięczne dziecko ma asymetrię. Pediatra twierdzi, że wszystko...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ania

 • Prdiatra (2) Jakiego pediatre polecacie?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Marta

 • Psycholog dziecięcy Witam poszukuje dobrego, godnego polecenia psychologa dziecięcego. Który będzie pracował z...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Pozytywny żłobek ul. Świętokrzyska Cześć proszę o opinie o tym żłobku. Starszy syn chodził do zerówki przy przedszkolu w którym...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Po 2 cc trzecia ciąża (8) Witam. Mam pytanie jestem po 2cc ostatnia miałam w czerwcu 2018r teraz mam termin na...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Żłobek (5) Witam . Pomóżcie prosze :)) Szukam żłobka dla dziecka. Gdzie powinnam się zgłosic? Ile...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Fajne książki dla 12 latki Czy możecie polecić jakieś fajne książki dla 11 łatki, np coś w stylu jeżycjady Musierowicz...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »