Wiadomości

stat

W kolejce do przedszkola od godz. 22. "Komuna wróciła"

Stali w kolejce kilkanaście godzin, żeby zapisać dziecko do przedszkola.
Stali w kolejce kilkanaście godzin, żeby zapisać dziecko do przedszkola. fot. czytelnik

- Komuna wróciła... mąż stał wczoraj od 22:00 do 6:30 rano w kolejce do przedszkola Cogito w Gdańsku, bo dzisiaj ruszyła rekrutacja - napisała nasza czytelniczka. Jak się okazuje, kiedy o przyjęciu dziecka do placówki decyduje kolejność zgłoszeń, komitet kolejkowy okazał się jedynym rozwiązaniem.Czy w twojej okolicy brakuje miejsc w przedszkolach?

tak, w mojej okolicy nie ma żadnego przedszkola 20%
tak, przedszkoli jest za mało 57%
nie, ale wyboru nie ma 7%
nie, mogę swobodnie wybierać, dokąd poślę dziecko/dzieci 16%
zakończona Łącznie głosów: 1690
Nawet kilkadziesiąt osób stało w kolejce od poniedziałkowego popołudnia przed jednym z gdańskich przedszkoli na południu miasta.

- Mąż stał wczoraj od 22 do 6:30 rano w kolejce do przedszkola Cogito w Gdańsku, bo dzisiaj ruszyła rekrutacja i liczyła się kolejność zgłoszeń. Niektórzy stali już od 16. W jakim kraju my żyjemy?! - poinformowała Emilia, czytelniczka.
Przed przedszkolem Cogito przy ul. Nieborowskiej utworzył się tzw. komitet kolejkowy. Chętni zapisywali się na listę, która co dwie godziny była wyczytywana, żeby potwierdzić ich obecność.

- Jeśli kogoś nie było, taka osoba od razu była skreślana z listy, a następna w kolejce zajmowała jej miejsce - opowiada jeden z kolejkowiczów.
Jak się okazało, przedszkole dostępnych ma tylko 19 miejsc, 11 zostało zarezerwowanych dla rodziców, których dzieci już chodzą do tej placówki. Chętnych było jednak zdecydowanie więcej.

- Szkoda, że nikt z dyrekcji nie poinformował o tym fakcie prawie 50 osób, które stały w tej kolejce. A pani dyrektor bardzo dobrze wiedziała, że rodzice już od godz. 16 stoją - mówili rodzice.

Realny problem z gdańskimi przedszkolamiPrzedstawiciele przedszkola przyznali, że mimo dużego zainteresowania nie są w stanie zrobić nic więcej. O przyjęciu do przedszkola decyduje kolejność zgłoszeń, a w miarę możliwości uruchamiany jest nabór uzupełniający, co w tym roku jest zdecydowanie mało prawdopodobne.

Przedszkole Cogito jest placówką niepubliczną, w której miejsca dofinansowuje samorząd. Miesięczna opłata stała za dziecko wynosi 280 zł (opłata za wyżywienie: śniadanie, 2-daniowy obiad oraz podwieczorek - 10 zł dziennie).

Rekrutacja do miejskich przedszkoli ruszyła 4 marca o godz. 9. Na najmłodszych gdańszczan w przedszkolach w roku szkolnym 2019/2020 czeka 6500 miejsc. W tej rekrutacji nie obowiązuje kolejność zgłoszeń, jednak w porównaniu do zapotrzebowania wielu rodziców nie może liczyć na miejsce w miejskim przedszkolu.

Opinie (357) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Niedoczynność tarczycy a ciąża (4) Witam moje wyniki TSH 13,546 Mam 38 lat Endokrynolog w krótce , USG mam Hashimoto (...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Jadźka

 • Jst Witam moje wyniki TSH 13,54 USG potwierdzone Hashimoto Wizyta u endo wkrótce Mam 38 lat...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Jadźka

 • 11 tydzień (4) Ja jestem w 11 tygodniu od początku mdlosci od niedawna wymioty nawet po wodzie. Do tego...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Dominika

 • Pilnie poszukuje Cerazette (4) Może ktoś ma?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Kasia

 • Zwolnienie lekarskie po macierzynskim (3) Witam po urlopie macierzyńskim poszłam na zwolnienie na dziecko na 6 tygodni ponieważ...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Gosia

 • Korepetycje z angielskiego. Szukam... (3) Czy ktoś może polecić kogoś kto dojeżdża do domu i pomaga w angielskim? Raz, dwa razy w...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Wiśnia

 • Ubranko do chrztu stacjonarnie (8) Gdzie w Gdańsku kupię Ubranko do chrztu? Zamówiłam jedno z allegro i jestem rozczarowana,...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Abc

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »