• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

W lutym do szkół wróci więcej uczniów? "To możliwe"

ws
25 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Szkoły podstawowe w całej Polsce od poniedziałku, 18 stycznia, wznowiły naukę stacjonarną dla uczniów klas I-III. Szkoły podstawowe w całej Polsce od poniedziałku, 18 stycznia, wznowiły naukę stacjonarną dla uczniów klas I-III.

- W lutym jest szansa na powrót do szkół większej liczby uczniów. Na razie analizujemy sytuację epidemiologiczną - powiedział w poniedziałek rano na antenie polskiego radia Tomasz Rzymkowski, nowy wiceminister edukacji i nauki. Jak na razie do stacjonarnej nauki po feriach wrócili najmłodsi uczniowie z klas I-III.



Czy uczniowie z pozostałych klas powinni również wrócić do nauki stacjonarnej?

Ministerstwo Edukacji i Nauki czeka na pierwsze dane epidemiczne, które pomogą ocenić, jak przebiegł powrót dzieci z klas I-III do szkół w ubiegłym tygodniu. Wstępnie - zdaniem wiceministra Rzymkowskiego - decyzja o powrocie do szkół była dobra.

- Trzeba poczekać na wyniki pandemiczne jeszcze dobę lub dwie. Będziemy głęboko analizowali możliwość rozszerzenia otwarcia szkół o kolejne klasy - mówił Tomasz Rzymkowski. - Może to nastąpić naprawdę bardzo szybko - dodał.
Ocenił, że bardzo realne są zapowiedzi ministra edukacji Przemysława Czarnka o powrocie do szkół kolejnych grup uczniów w lutym. Wiceminister zastrzegł jednak, że stanie się to, jeśli do ministerstwa dotrą korzystne dane i prognozy epidemiczne.

- W najbliższych dniach proszę spodziewać się komunikatów z naszej strony o tym, jak to będzie wyglądało w pierwszych dniach lutego - powiedział wiceminister Rzymkowski.
Czytaj także: Jak szkoły radzą sobie z powrotem do stacjonarnych zajęć?

Szkoła otwarta dla klas I-III i konsultacji



Szkoły podstawowe w całej Polsce od poniedziałku, 18 stycznia, wznowiły naukę stacjonarną dla uczniów klas I-III. Z konsultacji w placówkach mogą też korzystać uczniowie przygotowujący się do zbliżających się egzaminów - ósmoklasiści i maturzyści.

Czytaj też: Nowe wymagania na egzaminie ósmoklasisty i maturze 2021

Zajęcia w szkołach prowadzone są w ścisłym reżimie sanitarnym, m.in. każda klasa ma zapewnioną odrębną i stałą salę, uczniowie z różnych klas podczas pobytu w szkole nie będą się kontaktować ze sobą, przerwy zorganizowane są w różnym czasie.
ws

Opinie (47) 1 zablokowana

  • (1)

    Udawanie, ze dzieci sie ucza. Nauka zdalna to bulshit. Polowa dzieci w ogole nie bierze udzialu w lekcjach, bo sa juz totalnie zfrustrowane, zdemotowywane, lekcje zdalne sa potwornie nudne, brakuje kontaktu z rowiesnikami. Prace domowe jak i testy pisza czesto rodzice. Krajobraz jak po katastrofie. Plus brak rozwoju spolecznego, brak motywacji.

    • 13 3

    • rodzic piszàcy test za dziecko to dno dnem poganiane.,

      Rodzice puknijcie się w pusty łeb.

      • 3 0

  • masakra

    tak rozpr szkolnictwo . klasy I-III , to wszystko co potrzeba wg możnych tego świata dla szarego człowieka . i do roboty , Dzieci bogatych rodziców oczywiście kontynują naukę czy to z korepetytorem czy szkolach prywatnych . ja ja ja - europa ostoja demoracji i kultury. Historii której nikt nie zna bo i po co Wójek goglej powie wszystko jak trzeba . I fejsbuk . Bialorus pierwszym przykladem europejskiego egoizmu. Oj bedzie sle dzialo w xxi wieku. Szybciej niz to sie wielu wydaje . Pa pa

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (5 opinii)

(5 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (2 opinie)

(2 opinie)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane