Wiadomości

W wielkanocny weekend nie wszystko będzie zamknięte. Sprawdźcie, dokąd się wybrać

W czasie świąt można ciekawie spędzić czas poza domem. Sprawdziliśmy, jakie atrakcje czekają w Trójmieście.
W czasie świąt można ciekawie spędzić czas poza domem. Sprawdziliśmy, jakie atrakcje czekają w Trójmieście. fot. 123rf.com

Przed nami Wielkanoc i większość z nas spotka się z bliskimi. Jeśli jednak nie planujecie spędzić całego czasu w domu albo u rodziny czy znajomych, możecie się wybrać do jednego z polecanych przez nas miejsc.
Uczniowie już mają wolne i wtorek po Świętach Wielkanocnych też oznacza dla wielu rodziców urlop i spędzenie czasu z dziećmi. Mamy więc dla was propozycje na spędzenie czasu od piątku do wtorku. Zaczynamy od pomysłów na to, jak spędzić piątek.

Eksperymenty z jajkami

W Świetlicy Edukacyjnej Mądrala odbędą się warsztaty kulinarne. Przed świętami temat przewodni może być tylko jeden, czyli: jajka. Będą to warsztaty kulinarne połączone z jajecznymi eksperymentami. Dzieci nauczą się sprawdzać, jak rozpoznać, czy jajko jest świeże, jak naturalnymi barwnikami zmienić kolor jajka. Z ugotowanych jajek będą też tworzyć wesołe, wiosenne zwierzątka. Piątek, godz. 10:30. Obowiązują zapisy: kontakt@swietlicamadrala.pl.

Misja odnalezienia zajączka

W Loopy's World w piątek i sobotę odbędą się specjalne, przedświąteczne animacje. Dzieci, które tego dnia odwiedzą salę zabaw wezmą udział w Zdumiewającej Misji Zająca. Będziecie szukać postaci, która roznosi wielkanocne jajeczka. Wszystkie dzieci wiedzą, że jest to zajączek, ale czy ktoś z was go widział na własne oczy? Przy okazji poszukiwań będzie na was czekać mnóstwo zagadek i konkursów. Animacje rozpoczynają się o godz. 12, 15 i 17. Piątek, sobota. Wstęp w ramach biletu: 46 zł. W niedzielę sala jest zamknięta, a w poniedziałek działa w godz. 10-20.

Kolorowe babeczki wielkanocne

W sobotę, w cukierni Więcej! odbędą się warsztaty cukiernicze. Dzieci będą miały doskonałą okazję poznania sekretów mistrzów słodkości. Zobaczą jak wygląda pracownia, jak powstają desery i sami stworzą niezwykłe smakołyki. Wspólnie stworzycie wielkanocne babeczki, udekorujecie je według własnego gustu a na koniec zabierzecie je do domu. Warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat. Obowiązują zapisy: cukiernia.wiecej@gmail.com. Wstęp: 60 zł.

A może na kręgle?

Są miejsca, które będą otwarte w każdy dzień Świąt Wielkanocnych. Jednym z nich jest MK Bowling w Gdańsku. W świątecznym okresie będzie obowiązywać promocja - druga godzina gry będzie gratis. W niedzielę pojawi się dodatkowo strefa dla dzieci (koszt udziału: 5 zł). Dzieci będą mogły brać udział w dodatkowych zabawach, będzie animatorka, która wyczaruje wiosenne malunki na buziach dzieci i będzie też stanowisko z watą cukrową i popcornem. Piątek-sobota, godz. 12-24, niedziela-poniedziałek, godz. 14-24. Rezerwacje torów: 58 76 77 137.

Spacer do zoo

Kolejnym otwartym miejscem, do którego warto się wybrać w święta jest zoo. A tam już zagościła wiosna. Czekają tam na was m.in. piękne gerezy, kolorowe mandryle, koncertujące czasem dosyć głośno wyjce, bardzo rodzinne lutungi, urocze orangutany, sprytne szympansy czy zręczne gibony, które lubią dokazywać i popisywać się przed zwiedzającymi. Czynne codziennie, godz. 9-15. Wstęp: 10-15 zł.

Rodzinne czytanie w muzeum

Na koniec mamy dla was zaproszenie na wtorek, po świętach. W Muzeum Emigracji Gdynia Rodzinna organizuje I Festiwal Literatury Dziecięcej - Koci Łapci. Jest on organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. Podczas festiwalu odbędą się spotkania z księgarzami, biblioteką, a także wykłady dla rodziców i dzieci, głośne czytanie ze specjalnym udziałem zaproszonych gości, warsztaty tworzenia ilustracji czy pisania rymowanek. Organizatorzy podpowiedzą rodzicom jak opowiadać dzieciom książki i podsuną ciekawe pomysły na wspólne spędzanie wolnego czasu. Wtorek, godz. 14-18, wstęp wolny.

Opinie (20) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

wszystkie tematy »