• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wakacje w mieście. Wybierz ofertę dla dziecka

Katarzyna Mikołajczyk
12 maja 2015 (artykuł sprzed 7 lat) 
Wakacyjne Spotkania Jeździeckie w Stajni Zielony Koń, znajdującej się na granicy Sopotu i Gdyni. Wakacyjne Spotkania Jeździeckie w Stajni Zielony Koń, znajdującej się na granicy Sopotu i Gdyni.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a rodzice w coraz większej panice próbują zorganizować dzieciom wolny czas. Mało kto może pozwolić sobie na dwa miesiące wolnego, więc do pomocy angażujemy sztab babć i cioć. Można też skorzystać z licznych propozycji na wakacje spędzane w mieście.Czy zapisujesz dziecko na półkolonie?

Dzieci, które nie wyjadą na obozy i kolonie nie powinny się w Trójmieście nudzić: czekają na nie zajęcia i pod chmurką, i pod dachem. Wybierając wakacyjne zajęcia dla dziecka musimy liczyć się z wydatkiem od około 350 zł za tydzień. Co zapewniają dzieciom organizatorzy? Przede wszystkim opiekę i atrakcyjne spędzanie czasu: wycieczki, zabawy, warsztaty, a także ubezpieczenie NNW. Nie zawsze cena uwzględnia jednak wyżywienie - są oferty, w których za posiłki trzeba dodatkowo dopłacić.

Zaplanowałeś już wakacje dla swojego dziecka? Jeśli wciąż szukasz ciekawych możliwości zajrzyj do naszej wyszukiwarki.

O miejsce warto zadbać już teraz - wielu organizatorów, w myśl zasady "first minute", przewidziało rabaty dla osób, które podejmą decyzję jeszcze w maju.

Mali piłkarze na pewno chętnie część wakacji spędzą wcielając się w swoich bohaterów z boiska. Warsztaty piłkarskie Brazilian Soccer Schools zapraszają dzieci (również dziewczynki!) w wieku 5-10 lat na ekscytujący tydzień. Oprócz zajęć piłkarskich maluchy wezmą udział w zajęciach matematycznych, pobawią się w Fun Parku i poskaczą w Jump City, a nawet pójdą do kina. Zajęcia odbywają się w Gdyni Chyloni, w ZSO nr 5. Warsztaty odbędą się też w Gdańsku (Gimnazjum nr 29 na Suchaninie) - tu czeka dzieci m.in. wycieczka do Loopy's World. Cena warsztatów to 560 zł (a w przypadku rezerwacji i wpłaty do 1 czerwca - 510 zł). Cena półkolonii obejmuje wyżywienie.

Młodzi miłośnicy jazdy konnej mogą wziąć udział w organizowanych przez Stajnię Zielony Koń w Bernardowie (na granicy Sopotu i Gdyni) Wakacyjnych Spotkaniach Jeździeckich. Nauka jazdy konnej od podstaw lub doskonalenie umiejętności jeździeckich, zajęcia z Horse Agility oraz poznawanie naturalnych metod pracy z koniem - każde kochające rumaki dziecko ucieszy się z takiego programu. Organizator zaprasza dzieci w wieku od 7 do 14 lat na tygodniowe turnusy, podczas których dzieci będą oddawały się swej pasji. Oprócz zajęć z końmi odbędą się także zajęcia artystyczno-plastyczne, dzieci będą też odkrywały w sobie przyrodnicze pasje bawiąc się w "Młodych ekologów". Turnus trwa pięć dni, zajęcia odbywają się w godzinach 8-16. Cena turnusu (obejmuje wyżywienie) to 590 zł.

Najmłodszym na pewno spodobają się wakacje ze "Zwierzakami-cudakami". Warsztaty przyrodnicze kierowane do dzieci w wieku 5 - 7 lat zainteresują malców kochających przyrodę. Dzieci zdobędą i poszerzą posiadaną wiedzę na temat niezwykłych zwierząt i ich zwyczajów, poznają też mnóstwo ciekawostek na temat swoich ulubionych gatunków. Cena (400 zł za opiekę w godzinach 9-16 lub 500 zł za opiekę w godzinach 7.30 - 17.30) obejmuje wyżywienie, organizator, pracownia artystyczna Terefere z Gdyni, przewidział też rabaty.

Taniec i Musical będą tematem półkolonii w Dance Avenue w Gdańsku. Dzieci w wieku 10-16 lat będą realizować autorski program, dzięki któremu poznają różne techniki tańca (hip hop, salsa, taniec współczesny), podstawy gry aktorskiej, będą uczestniczyły w zajęciach wokalnych i muzycznych, z wszystko zostanie zwieńczone przygotowanym przez nie występem dla rodziców na koniec turnusu. Organizator zapewnia opiekę od godz. 8 do 16, a obejmująca wyżywienie cena tygodniowego turnusu to 550 zł przy wpłacie do 16 czerwca.

A może warsztaty architektoniczne dla dzieci? To propozycja dla dzieci w wieku 6 - 9 lat, które lubią kreatywnie spędzać czas zdobywając przy tym nową wiedzę i umiejętności. Program zawiera poznawanie tajników architektury i stosowanie ich w praktyce, a wszystko w formie zabawy pełnej przygód. Organizator półkolonii, którym jest Makara Studio Dziecięcej Aktywności S.C. z Gdyni, zapewnia opiekę odpowiednio wykwalifikowanej kadry, kameralną grupę, materiały i sprzęt potrzebny do realizacji programu. Tygodniowy turnus kosztuje 580 zł, każdy następny - 550 zł. W cenie jest ciepły posiłek (drugie śniadanie dzieci przynoszą z domu). W miarę wolnych miejsc, istnieje możliwość wykupienia pojedynczego dnia warsztatów.

Na Wakacje z Językiem zapraszają dzieci w wieku 5-12 lat Sopot English Summer Camps. Zamiast w szkolnych ławkach, uczestnicy będą uczyć się języka Szekspira np. podczas wycieczki do Parku Edukacyjnego Zoo - egzotyczne Kaszuby, wodnej przeprawy do Twierdzy Wisłoujście, Warsztatów Małego Agenta w Centrum Hewelianum czy niezapomnianej przygody w Parku Naukowo-Technologicznym. Program łączy elementy zabawy i nauki, a dzieci nawiązują kontakt z opiekunem porozumiewającym się wyłącznie w języku angielskim. Organizator zapewnia uczestnikom półkolonii opiekę w godzinach 7:30 - 17:00. Koszt turnusu to 540 zł (cena obejmuje wyżywienie) a zajęcia odbywać się będą na terenie Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej.

Jak znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę? Można skorzystać m.in. z wyszukiwarki ofert wakacyjnych Trojmiasto.pl. Rodzice mogą z jej pomocą z łatwością odnaleźć interesujące ich propozycje, zaznaczając odpowiednie opcje. Im bliżej wakacji, ofert będzie przybywać, bo wielu organizatorów właśnie "dopina je na ostatni guzik" - teraz za to możemy skorzystać z rabatów i zniżek za szybką rezerwację, a także zająć sobie miejsca na wymarzonych półkoloniach.

Miejsca

Opinie (10) 1 zablokowana

 • No z Caritasem na wakacje dziecko nie wyjedzie... (2)

  ...bo Caritas pieniądze na wakacje dla dzieci te z 1% podatku przeznacza na remont dworku na Oruni dla biskupa właściciela.Jakoś nikt tym złodziejstwem się nie przejmuje a proceder trwa przynajmniej od 2 lat.
  Biedne te biedne dzieci z ubogich rodzin, jak nie ksiądz pedofil to ksiądz złodziej.

  • 15 8

  • (1)

   To nje trzeba czekać na czyjąś łaskę tylko wziąć się do roboty, mam juz dosyc placenia podatkow na nierobow i patologie ktora tylko stoi w kolejce do caritasu czy mopsu od kilku pokolen

   • 16 3

   • A ja mam dość fundowania paliwa , samochodów , jedzenia , biletów , hoteli itd. nieudacznym politykom - wolę by były przeznaczone na tych co do końca sami sobie nie radzą.
    Powiedz mi jak ma się wziąść do roboty matka z niepełnosprawnym dzieckimem wymagającym całodobowej opieki.
    Nie każdy kto potrzebuje pomocy jest patologią i pijakiem.
    Ciesz się , że masz zdrowe dziecko o ile masz - może żony jeszcze nie zostowiłeś... a co ma powiedzieć matka pozostawiona z 3 dzieci bo tatusiek ma kryzys wieku średniego i sekretarka z firmyu zawróciła mu w głowie.

    • 4 0

 • (3)

  Mam dwójkę dzieci, nie stać mnie na te półkolonie, to raptem 1 tydzień z dwóch miesięcy... Jakiś żart? Nie wiem co zrobić, jakaś masakra.

  • 29 13

  • Racja, znalazłam półkolonie w Domu Kultury na Zaspie za 12zł/dzień + bilety. Nie wiem,czy ofertą dorównują konkurencji, ale może warto sprawdzić za taką cenę.

   • 4 6

  • (1)

   I znowu zaczyna się jęczenie i marudzenie. Robisz co roku odpis 1000 zł od podatku na dziecko, to może przeznacz te pieniądze na półkolonie!

   • 9 12

   • idąc Twoim tropem..

    1tys starczy na 2tyg. I nadal pozostaje pytanie: co dalej?

    • 3 3

 • Chory kraj.

  Ja mam troje dzieci sama je wychowuje i mam taki sam problem i naprawdę to jest dramat. Stawia się człowieka przed wyborem albo praca albo dzieci :(

  • 0 0

 • Wakacje moje dziecko spędza kreatywnie

  Moja córka I tydzień wakacji spędza w Projekt Fan na ul. Ogarnej 102 prowadzą tam szereg ciekawych warsztatów. Będą robić mydła , świece i wiele innych ciekawych rzeczy. Polecam byłyśmy na warsztatach ceramicznych było dypet

  • 0 0

 • Re: Wakacje w mieście. Wybierz ofertę dla dziecka

  Moje dziecko idzie do Language Lab na półkolonie językowe. Mają bardzo bogatą ofertę, mam nadzieję, że będzie zadowolone

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Warsztaty filmowe dla młodzieży

460 zł
warsztaty

Wystawa budowli z klocków Lego

33 - 35 zł
wystawa

Zajęcia artystyczne dla dzieci

40 zł
warsztaty

Najczęściej czytane