wiadomości

stat

Wakacje z angielskim dla dzieci z domów dziecka

English Summer Camp, jak dotąd, zawsze z entuzjazmem przyjmowany zarówno przez uczestników jaki i opiekunów przedsięwzięcia.
English Summer Camp, jak dotąd, zawsze z entuzjazmem przyjmowany zarówno przez uczestników jaki i opiekunów przedsięwzięcia. Anna Erdmańska

Już po raz dziesiąty odbywa się wakacyjny kurs angielskiego dla dzieci z trójmiejskich domów dziecka i rodzin zastępczych.W jaki sposób Twoje dziecko uczy się angielskiego?

na indywidualnych lekcjach z lektorem

25%

na kursie w szkole językowej

18%

sama/sam uczę moje dziecko angielskiego

7%

w szkole w ramach zajęć lekcyjnych

48%

moje dziecko uczy się innych języków obcych

2%
Już za kilka dni ponad trzydzieścioro podopiecznych gdyńskiego MOPS-u, domów dziecka w Gdańsku i Gdyni oraz Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej wyjedzie do Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku, by wziąć udział w obozie języka angielskiego English Summer Camp.

- W English Summer Camp chodzi przede wszystkim o niesienie uśmiechu i radości dzieciom, dla których los nie był jak dotąd najłaskawszy. To szansa na zdobycie pewności siebie, która pozwoli wkroczyć do świata zewnętrznego, z którym dzieci z domów dziecka, nie mają styczności na co dzień - mówi Patrycja Bronk, kierownik projektu ESC 2011.

Młodzi uczestnicy nic nie płacą za udział w letniej szkole angielskiego. Zajęcia odbywają się m.in. dzięki wsparciu wolontariuszy głównie z gdyńskiej firmy Thomson Reuters.

Sprawdź gdzie podczas wakacji możesz posłać dziecko na kurs języka angielskiego.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (16)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wiadomości

forum rodzina i dziecko

Najczęściej czytane